kız anneleri buraya (karınca yağı) TÜY SORUNU İÇİN

papaatya

Allah'a emanet
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
269
0
merhabalar karınca yağının epilasyondan sonra uygulanması durumunda tüyleri 4-5 seansta yok ettiğini hepiniz duymuşsunuzdur.
Osmanlı döneminde haremdeki cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları biliniyor. Geçmişte bile tüyleri yok etmek için güzel bir yöntem olarak bilinen Karınca yumurtası yağı o çağlardan bugünlere kadar geçerliliğini korumuştur.

ve gelelim şimdi öenmli konuya
karınca (yumurtası) yağını bebeklerimizde de kullanabiliyoruz. bebeklerinizin sürmek istediğiniz bölgelerine iyice yedirerek sürünüz.
Belli bir süre bekledikten sonra bebeğinizi yıkayabilirsiniz. Bu işlemi bir kaç defa gerçekleştirdiğinizde bebekleriniz büyüdüklerinde daha tüysüz,pürüzsüz ve de sağlıklı bir cilde sahip olurlar.
Bebekelerde de hiç bir yan etkisi bilinmemektedir. Bu yöntemler uzun yıllardır bebeklerde kullanılmaktadır. Yetişkinlerin kullanma yöntemine göre daha kolay ve de ilerisi için daha sağlıklıdır.

bu yöntemi bizzat uygulamadım ama annesi uygulayan arkadaşlar var ve gerçekten tüyleri tek tük. ama gerçekten sakıncası var mıdır yok mudur bilmiyorum.
çünkü onların cildi çok narin ve hassass

anneannem anneme yapmıs. ama yumurtasını surmus koltuk altına. annemin koltuk altı pırıl pırıl 1 tuy bile yok. bende kızıma dusunuyorum ama korkuorumda.hem yumurtayı bulamamki

efet bende öle duymuştum ama bende tereddüt ediyorum. hamile değilken dçyodum mtlaka yapcam die ama işler ciddiye binince insan düşünüyo çok.
aktarlarda satılıyo canım karınca yumurtası yağı yada nette de bulabilirsin

yoo biliyorum yagını ama anneannemin yaptıgı direkt yumurtaymıs. beyaz oluomus boyle minik minik onu bulamam. benim tenim cok hassas kızımınkide hassas olur die tedirgin oluorum. sanırım biri bebegine yapıomus oyle diolardı ama kim oldugunu hatırlamıom

hmm annadım canım sen direk yumurtasından bahsediyosun, efet.
gerçi benimde cildim çok hassas ama bilmiyom işte....

ben aldım kızıma uygulamayı düşünüyorum...yarın bıcı bıcı yapıcak..banyodan 1 saat önce sürücem..

benimde Turkiye ye geldimigimde almak istedigim seylerden biri de karinca yumurtasi yagi hem kendim hemde begegime deneyecegim(tabi bebegim kizsa:)

Bunu bende duymusdtum eskiden karincalarin yuvalarindan yumurtalarini cikarip ezip bebeklerine surerlermis ve kil cikmazmis hic ama simdi ayni etkiyi yapacagini dusunmuyorum herseyde bi hile var simdi ve cok dikkat edin bu yaglarin sahyeleri varmis piyasada bebeklere iyilik edecez diye zarar vermeyelim

evet yaa aktardakiler taklitse alerji falan yapar narin bedenlerine bebislerimizin aman dikkat kizlar...eczanede yokmuki??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…