Göz Makyajı Kıyafetlerıme uygun göz makyajı yapmamda bana yardım eder misiniz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

melankoliaLover

Guru
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
1.049
899
herkese meraba kızlar bır hafta sonra sevgılımle acık mekan fotograf cekımımız olucak

cok da heycanlıyım asagıya kıyafetlerımız ve makyaj malzemelerımın fotosunu koycam

ama benım ıcın goz makyajı cok onemlı nasıl yaparım ne renk gıder bana fıkır verırsenız gercekten cok sevınıcem :)))

bu klasık goz kalemı flormar :KK70:
$FLORMAR-SIYAH-RENK-GOZ-KALEMI-6-ADET-SOOOKKKK__31127883_0.jpg
buda orıflame den aldıgım mascara bunu gercekten cok begendım:)
$15027_1.png
gomlegım:)

$Görüntü246.jpg
bu kalplı yuzugum :KK70:
$Görüntü252.jpg
buda aldıgım far mac yazıo ama ıthal yanı orjınal deıl :KK70:
$418225_273827132693692_100001992220134_625909_1260265300_n.jpg

buda etegım :)))
$Görüntü243.jpg

forumda yenıyım kızlar resımlerı bırazcık karısık ekledım kusuruma bakmayın lutfen :)

bayılıyorum dış mekan cekimlerine ya:KK16: sizinki niye olacak?:KK8: kıyafetin kesin bysa eğer göz kapağına ışıltılı krem rengi bir far sür siyah göz kalemini üste kuyruklu eyeliner seklinde çek.alt krpik dibine de sür.kaç tane o siyah kalemler ya hepsi ayni mi? alt goz içine de beyaz kalem. tabi pudra kullan mutlaka yüzüne.parlamalar vs hos olmaz:KK12:ruj olarak da nude bi mat ruj veya açık renk simli gloslar olabilr:KK31:

bayılıyorum dış mekan cekimlerine ya:KK16: sizinki niye olacak?:KK8: kıyafetin kesin bysa eğer göz kapağına ışıltılı krem rengi bir far sür siyah göz kalemini üste kuyruklu eyeliner seklinde çek.alt krpik dibine de sür.kaç tane o siyah kalemler ya hepsi ayni mi? alt goz içine de beyaz kalem. tabi pudra kullan mutlaka yüzüne.parlamalar vs hos olmaz:KK12:ruj olarak da nude bi mat ruj veya açık renk simli gloslar olabilr:KK31:

evet cnm hepsı sıyah onların :) bızım sozumuz olcak ama yanı sozden sonra ıkımızde cok yogun olcaz foto cektırmeye vaktımız olmıcak bende hem askımın dogum gunu dıye hem de foto cektıremıcez dıye ona boyle bır suprız yapmaya karar verdım bu cuma cekımımız var hayırlısıyla ama yanı ben cok heycanlıyım klasık gıyınmeyı sevmem bu nedenle etek gomlek ve sal kombını yaptım kendımce :))
beyaz goz kalemı ne ıse yarıo kuzum ne kaaa cahılımmm yaaa :KK70:DD

ten rengini ve yüz şeklini görmeden pek te yardımcı olamayız ki.ama o kıyafetlerin üstüne lavicert siyah göz kalemi ve pırıltılı likit ruj güzel olur.şöyle tarif edeyim.önce tüm yüzünü güzelce nemlendir sonra ten rengine uygun şeffaf pudra ile tüm yüzünü göz bölgesi dahil tek kat yada 2kat pudrala.kaş altına beyaz ince yapılı hafif pırıltılı far sür.lacivert kalem her göze yakışır ama koyu lacivert olsun gözlerine anlam katar.göz bitişinden göz pnarına doğru güzelce çek.sonra pamuklu çubukla fazlasını hafifçe al pek dağıtma.eğer dip liner kullana biliyorsan tam kirpik dibini takip ederek ince bir şekilde çek.her göze kuyruklu yakışmaz önce pratik yap nasıl göründüğüne bak.dip liner çekerken sonunun yukarda bitmesine özen göster.alt kirpiklerini takip ederek aşağıyada dip liner çek ve lacivert kalemi göz içine sür.unutmadan makyaja ilk başlarken beyaz farı göz pınarına da sür.hatta şöyle kaşa doğru yukarı çek aydınlansın iyice.gelelim allığıa fazla abartmadan pembe tonları kullan bu elbiseye şeftali gitmez pembe yada gül kurusu olmalı.yüz yapını bilemiyorum ama dudaklarını uzat ve yüzünde çöken yerlerin hemen üst hizasından allığı şakaktan aşağı doğru çek.ama çukur yere değil sakın ha :))) sonra pudra fırçanla tüm yüzünün üstünden hafifçe geç.pudra fırçanı hani şu yuvarlak şekilli olanlardan seç ve beyaz farın üstüne hafifçe dokundurarak aynı şekilde göz altına ve tüm yüzüne hahif dairesel haketlerle gezdir.yüzün hem ışıl ışıl olacak hemde doğal görünecektir.yazdıklarım çok gelebilir ama hafif ve kalıcı bir makyaj olacaktır.ve unutmadan eğer takma kirpik kullanabilirsen harika olur.takma kirpik sanıldığı kadar kullanımı zor değildir.rimeli unutmayayım :)) rimeli 2 kat geç önce sağ sonra sol sonra yine sağ sol yaparsan iyi olur.tam kurumadan ama hazlada ıslak olmadan sürülmeli 2.kat.umarım yardımcı olabilimişimdir.yazdıklarımı denersen sonuç hakkında yorum bekliyorum.hayırlı uğurlu olsun.

ten rengini ve yüz şeklini görmeden pek te yardımcı olamayız ki.ama o kıyafetlerin üstüne lavicert siyah göz kalemi ve pırıltılı likit ruj güzel olur.şöyle tarif edeyim.önce tüm yüzünü güzelce nemlendir sonra ten rengine uygun şeffaf pudra ile tüm yüzünü göz bölgesi dahil tek kat yada 2kat pudrala.kaş altına beyaz ince yapılı hafif pırıltılı far sür.lacivert kalem her göze yakışır ama koyu lacivert olsun gözlerine anlam katar.göz bitişinden göz pnarına doğru güzelce çek.sonra pamuklu çubukla fazlasını hafifçe al pek dağıtma.eğer dip liner kullana biliyorsan tam kirpik dibini takip ederek ince bir şekilde çek.her göze kuyruklu yakışmaz önce pratik yap nasıl göründüğüne bak.dip liner çekerken sonunun yukarda bitmesine özen göster.alt kirpiklerini takip ederek aşağıyada dip liner çek ve lacivert kalemi göz içine sür.unutmadan makyaja ilk başlarken beyaz farı göz pınarına da sür.hatta şöyle kaşa doğru yukarı çek aydınlansın iyice.gelelim allığıa fazla abartmadan pembe tonları kullan bu elbiseye şeftali gitmez pembe yada gül kurusu olmalı.yüz yapını bilemiyorum ama dudaklarını uzat ve yüzünde çöken yerlerin hemen üst hizasından allığı şakaktan aşağı doğru çek.ama çukur yere değil sakın ha :))) sonra pudra fırçanla tüm yüzünün üstünden hafifçe geç.pudra fırçanı hani şu yuvarlak şekilli olanlardan seç ve beyaz farın üstüne hafifçe dokundurarak aynı şekilde göz altına ve tüm yüzüne hahif dairesel haketlerle gezdir.yüzün hem ışıl ışıl olacak hemde doğal görünecektir.yazdıklarım çok gelebilir ama hafif ve kalıcı bir makyaj olacaktır.ve unutmadan eğer takma kirpik kullanabilirsen harika olur.takma kirpik sanıldığı kadar kullanımı zor değildir.rimeli unutmayayım :)) rimeli 2 kat geç önce sağ sonra sol sonra yine sağ sol yaparsan iyi olur.tam kurumadan ama hazlada ıslak olmadan sürülmeli 2.kat.umarım yardımcı olabilimişimdir.yazdıklarımı denersen sonuç hakkında yorum bekliyorum.hayırlı uğurlu olsun.

canım vaallaahhhii süper anlatmıssın dedıklerını elımden geldıgınce yapıcam ,eyelnıer cekme ozurlusuyum resmen bıkac gundur deneye deneye sankı bıraz becerır gıbı oldum sukur :KK70:
cnm bıde eyelıner ımı yenı aldım rahat surulmesı adına ucu kecelı kalem gıbı olandan aldım ınce uclu cok rahat ettım ılk defa bı eyelıner ı surebıldım lıkıtte var bende ama suremıyorum malesef heves edıp almıstım duruyo oyle bı kosede :))) cnm bıde rımelı ıkı kat demıssın yaaa sankı goz kapaklarıma bır agırlık bınıomus gıbı oluyo :KK70:D ama bı gunden bıse olmaz ıdare ederım artık guzel olayımdaaa :KK70:DDD
ay nasıl heycanlıyım anlatamam :KK70:D
:111:

canım vaallaahhhii süper anlatmıssın dedıklerını elımden geldıgınce yapıcam ,eyelnıer cekme ozurlusuyum resmen bıkac gundur deneye deneye sankı bıraz becerır gıbı oldum sukur :KK70:
cnm bıde eyelıner ımı yenı aldım rahat surulmesı adına ucu kecelı kalem gıbı olandan aldım ınce uclu cok rahat ettım ılk defa bı eyelıner ı surebıldım lıkıtte var bende ama suremıyorum malesef heves edıp almıstım duruyo oyle bı kosede :))) cnm bıde rımelı ıkı kat demıssın yaaa sankı goz kapaklarıma bır agırlık bınıomus gıbı oluyo :KK70:D ama bı gunden bıse olmaz ıdare ederım artık guzel olayımdaaa :KK70:DDD
ay nasıl heycanlıyım anlatamam :KK70:D
:111:

:))) elin alıştıkça likitsiz yapayacaksın inan.tam kalem şeklinde de var dip liner ama ben hala klasik kullanıyorum.ay rimelin iki katı ağırmı olurmuş hiç duymamış olayım 2 kat 3 kat olsun :)) gözler derinlik kazansın.denemelerinin resmini paylaşırsan daha da yardımcı olmaya çalışırız.sadece göz resmi koysanda olur :)) hadi hayırlı olsun RABB'im pişman etmesin ve utandırmasın.

:))) elin alıştıkça likitsiz yapayacaksın inan.tam kalem şeklinde de var dip liner ama ben hala klasik kullanıyorum.ay rimelin iki katı ağırmı olurmuş hiç duymamış olayım 2 kat 3 kat olsun :)) gözler derinlik kazansın.denemelerinin resmini paylaşırsan daha da yardımcı olmaya çalışırız.sadece göz resmi koysanda olur :)) hadi hayırlı olsun RABB'im pişman etmesin ve utandırmasın.

sonucu paylasıcam zaten canım cumaya da az kaldı zatennn :))) ınsallah guzel bır hatun olurummm :)) <3

Eki Görüntüle 418450
foto kucucuk gozukuo nıe anlamadım zatende ıgrenc cıkmıs :KK70:fotoda ne kdr kotu cıkıo ya aynada guzeldı :KK70:D

olmuş zaten ama bence altı biraz daha dağıt birde öyle görelim.kirpiğin tam kök hizasından çek ve pamuk çöpü ile sağ sol yumuşat ve kaş altına beyaz farın varsa.aydınlansın elbisen abiye değil onun için yeterli olacaktır bu makyaj bu arada makyaja çok uygun gözlerin var.gel ben seni boyarım :))) doğrusu benim tarzım aşırı gelebilir ya neyse :))))

ten renginide görmüş olduk oda çok güzel maşALLAH.sana soğuk renkler gider birde koyu gri kalem denermisin alt resimde kalemler arasında gördüm flormar :))) hafif yapıda pudra kullanmalısın.beyaz farın yoksada almalısın benim kullandığım colleen var ince simli çok güzel fiyatıda çok uyun yerli malı yurdun malı :))) temin edebilirsen bir yerden çok iyi olur.
far setinde beyaz var onu tam kaş altına baştan sona sür. makyaj temizleme pamuğunu hafif olarak sür o fara sonra göz altına göz pınarların dahil hafifçe sür eğer pudra fırçan varsa daha iyi olur ama elde ki imkanlarlada yaparsın :))

Son düzenleme:
Maaşallah güzel kızsın, hakkında hayırlısı olsun.
Ben kıyafetlerini sade buldum ama renkler çok hoş.
MAkyaj konusunda yazan arkadaşlar güzel şeyler yazmış
Ben makyajdan anlamıyorum.
Deniyorum ama kendime bile yapamıyorum.
Dipliner ayliner falan da beceremiyorum.
Elimden geldiğince. Resimde güzel çıkmışsın, abartma.
Rimeli ya 2 kat sür ya da takma kullan. Kirpiklerin seyrek çıkmış
Gerçi resimler hep öyle çıkıyor,
benim kirpiklerim de uzundur ama fotosunu çekince çok azmış gibi görünür.
Kolay gelsin.

kızlar hepınız hakkınızı helal edın nolur persembe gunu yasanan selden dolayı net baglantımız coktu tamamen ve kac gundr yazamadım ozur dılerım tek tek hepınızden ,
yasanan yagmur felaketınden dolayı tabıkı cekım ıptal oldu cok uzuldum :KK43:(((((((((((((((((( ama her seyın hayırlısı napım kısmet boyleymıs sımdı baska bır tarıh ayarlıcaz

Maaşallah güzel kızsın, hakkında hayırlısı olsun.
Ben kıyafetlerini sade buldum ama renkler çok hoş.
MAkyaj konusunda yazan arkadaşlar güzel şeyler yazmış
Ben makyajdan anlamıyorum.
Deniyorum ama kendime bile yapamıyorum.
Dipliner ayliner falan da beceremiyorum.
Elimden geldiğince. Resimde güzel çıkmışsın, abartma.
Rimeli ya 2 kat sür ya da takma kullan. Kirpiklerin seyrek çıkmış
Gerçi resimler hep öyle çıkıyor,
benim kirpiklerim de uzundur ama fotosunu çekince çok azmış gibi görünür.
Kolay gelsin.
evet cnm aynen oyle normalde kırpıklerım cok uzun ve sık ama foto da hıc yokmus gıbı cıkmıs :KK70:DD:KK5:

X