Kist sorunu!!

Canim suan kistin duruyormu yumrtaluginda bende 8 cm olusmus yumurtlama tedavisi sirasnda yumrtann birisi asiri buyumus catlamamis dr patlayabilir dedi cok korkuyorm

CNM HİÇ MERAK ETME BENDEDE 7 CM OLMUŞTU BENDE KORKMUŞTUM SENİN GİBİ 1 AY DOĞUM KONTROL HAPI KULLANDIM HEMEN GEÇTİ HEMDE HORMONLAR DÜZENE GİRİYOR REGL DÜZENLENİYOR

Merhaba bende forum gezıyorum bı suredır bu konu hakkında.. Ben henuz 21 yasındaym ve bekarım.
Bende bobrek agrısı sıkıntısyla gıtmıstım doktora. Yazın olustu bende sanrıım o zaman bobrek tası dedıler. Yazdan berı aralıklarla tam 3 defa sancılanarak acıle gıttım ve tamamında ıgne-serum gecıstırıldı. Evlı olmadıgım ıcın de hıc kımse kıst olabılcegınden suphelenmedı ve bobrekle tamamen belırtılerı aynıydı.

En son gecen hafta acıle gıttıgmde doktor uzmandı zaten tomografı fılan cektı ve sag yumurtalıklarımda 10 cm kıst oldugunu soyledı(over kıst) acıl hastaneye yatıs yaptım ve amelıyat oldum.

Agrım solda olmasına ragmen kıst sagda gorunuyodu. Kangrene cevırmıs ve solda olusan kıst saga kaymıs.
Kıstle beraber sol yumurtalıklarım alındı. Cok zor bı surectı benım ıcın bugun daha ıyıyım. Sureklı nette bıseyler okuyorum sızın yazdıklarınız dıkkatımı cektı.

Bana ılacla erıyemeyecegnı soyledı doktor buyuklugunden dolayı ve ıcınde bırıken asıtten kaynaklı sekılde.
patlaması solunumu durdurabılıcek kadar tehlıkelıymıs o acıdan amelıyat oldum cok sukur ıyııym.
Sımdı kafamda dunya kadar soru var..
Sızın cevrenızde tek yumurtalıkla hamıle kalan varmı yada sızce bu amelıyat geleceıgm ıcın bı sorun teskıl eder mı.?

Cok doluyum bırılerınden bıseyler duymaya cok ıhtıyacım var.
Ilgılenırsenız cok sevınırım..

Hamilelikten de olur batma ve ağrı kistten de ama çikolata kisti değilse Hamile de olabilirsin ben şu an6 cm kistle hamile kalmış durumdayım. Bence test falan yaptırın ondan sonra söktürücü kullanın

Evli olmakla kistin ne alakası var ki. Ben de evlenmeden önce başlamıştım kist tedavisine. Sadece vajinal bakmıyorlar bekarken. Doktorların hatası. Benim arkadaşım tek yumurtalıkla ve ilk seferde hamile kaldı. Allah nasip ettiyse neden olmasın. O da bekarken olmuştu ameliyatı sonra ilk denemede hamile kaldı

evlılık bekarlık derken basta bobrek teshısı konulmustu bana.. Agrı nedenlerı belırtılerı bırbırıne benzedıgı ıcın ve kadın doguma gıdıcek bı sebep gorulmedıgı ıcın o anlamda yonlendırılmedım hıc..

Ilk etapta kadın doguma gıtmek pek aklıma gelmıyo dogal olarak evlı olmayınca.
Ustelık benım asırı duzensızlıgm yoktu adetle alakalı..
Sancılarm oluyodu bıkac gun one gelıyodu yada gecıkıyodu hanı asırı bı sarkma olmuyodu.
Bu yuzden kadın doguma hıc gıtmedım ben hayatımda.

Allahım ısteyen herkese nasıp etsın ınsallah.. Bende cok sevıyorum cocukları ve hep bı kaygı kalıcak ıcımde bu sekılde tek yumurtalıklı oldugum ıcın. Ama verıdıgn ornek ıcın tesekkur ederım ıcım bıraz olsun rahatlıyo bu tıp olumlu ornekler karsısında.

Oncelikle cok gecmis olsun canim
Sana sunu soyleyeyim her iki tarafta saglikli olmasina ragmen bazen cocuk olmayabiliyor
Allah isterse olur korkma sakin rabbim nasipneder insallah istedigin zamanda

tek yumurtalikla tek tuple hamile kalan cok fazla belki gebe kalma surecini etkileyebilir uzatabilir ama kesinlikle engel degil benim halam tek yumurtalikla 3,tane dogurdu hemde istedigi zamanda
Rabbim gonlune gore versin ben bebek yolunda cok cektim suan hamileyim rabbim kucagima almayi nasip eder insallah allah isteyen herkese nasip etsin

arkadaslar merhaba suan 5+1 gunluk hamileyim ayın 25nde beta hcg 177.6 idi 27.01.2016da 434.2 cıktı ve doktor 2. betaya bakarken ultrasonla baktı ve sağ yumurtalıgımda 4 cm kist oldugunu söyledi, çok endişeliyim. Takip etmeliyiz kisti dedi. benim hamileliğim planlıydı. kasım 2015te smeer testi dahil butun jinekolojik kan ve hormon tahlilerim hepsi çok iyi çıkmıstı kist yoktu 2 ayda çıkmıs ve suan bebeğe zararı olurmu, kist varkenmi hamile kaldım yoksa hamile kalıncamı cıktı hiç bilmiyorum ağrım sızım hiç yok sadece regl sancısı gibi sancılar girip cıkıyor ama hamileliğimide bu sanclardan anlamıstım. bu sekilde doğum yapan varmı. bide kan alan kadına sordum cok korkuyorum abla ne yapabilirim dedim oda sezeryan olursun hem bebeği alırlar hem kisti takma bu kadar demişti.

Son düzenleme:

Cok tesekkur ederım canım sag yumurtalıklarımda herhangı bı problem olmadıgını soyledı doktorum.
Umarım bende senın gıbı bebegımı gobusumde hıssedıcegım gunlerı gorurum.
Allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın senın de bebısını..

Aynı şey bendede olmuştu ölü dogum yaptım ve içeride kist oluştu doktor bazı kistlerin adet oldukça söktügünü sölemişti bende sogan kürü yaptım kontrole gittimde kistimin yok oldugunu ögrendm birde böle durumlarda ben ikinci bi doktorada danışıyorum daha iyi oluyo

İnsallah canim aminn
senin ne hissettigini benden iyi kimse anlayamaz pco var bende cok doktr ebe hoca vs dolastim 4 yildir bugune cok sukur allah iateyen herkese sana bana saglikli bebisler nasip etsin insallah

Canim benimde gebeligim ilk haftalarinda sag tarafta 8 cmlik kist giruldu dr patlayabilir takip edelim.dedi iliski olmasin agir is yapma dedi
İlerki haftalarda kendiliginddn kayboldu korkma canim bebek buyudukce geriler kist

Canim benimde gebeligim ilk haftalarinda sag tarafta 8 cmlik kist giruldu dr patlayabilir takip edelim.dedi iliski olmasin agir is yapma dedi
İlerki haftalarda kendiliginddn kayboldu korkma canim bebek buyudukce geriler kist
cok sağol cnm ilişki yok zaten inslalah benimde kaybolur ama snn 8cm baya büyükmüş

Benm yumurtlama tedavisi sirasinda olustu canm yunurtamn biri catlamanis kist olmustu sukur kayboldu
Seninkide kaybolur insallah
insllh bitanem ya, ama lanet doktorlar neden böyle iyi seyler söylemiyorlarki deli olmak elde değil ayın 27sinden beri kafayı yicem çok korktum.. suan daha iyim. birde canım ayın 25ince beta hcg 177.6 cıktı 27sinde ise 434.2 cıktı 2 katından 80 fazla yukselmiş bu ne demek kötü birsey yok demi, bazıları ikiz olabilir dedi sen ne düşünüyorsun.

Cok asiri bir yukslis degilbence canm nornal gorunuyor belli olmaz ikizde olabilir allah gonlunegore versin
Dr lar enkotusunu soyluyorlar hemen bende cok korkmustum patlar diye hatta konu acmistim
1 kacgun uykuyu yitirmistim ama insallah geriler sen korkma %90,kayboluyor yada zarari olmuyor

Çok teşekkür ederim canım inan öyle bir moral olduki bu söylediklerin, sanada böyle guzel haber getirenlerin cok olsun :) ben tek cocuk istiyorum zaten ikiz hiç düşünmedim bakması cok zor olur birde butun enerjimi tek cocuga verip daha iyi gelişimine yardımcı olabilirim canım ben ailemden uzaktayım ve tekim kimse yok yakınımda görev dolayısıyla bir köyde yaşıyoruz :)

Allah razi olsun canim amin insallah
Bende ailemden uzaktayim.esimin isi geregi koydeyim
bende asilamayla hamile kaldim 3. Gebelgm 2 dusugm var. Benim ikiz olma ihtimali vardi.yumurtam 2,taneydi bende senn gibi ikiz istememistim zor olur diye
saglukla dogsunlar insallah

ne kadar birbirimize benziyoruz, yaşantılarda öyle :)
bizde köydeyiz eşim maden muhendisi
ben 3.5 yıllık evliyim ama bugune kadar hep korunduk ilk kez cocuk denedik 2-3 ilişkide oldu canım
ne kadar şanslıyız istediğimiz an oldu ve cok şaşırdık
suan tek istediğim sağ salim ve sağlıklı kucağıma almak başka hiçbirsey istemiyorum
birde canım köy olunca ulaşım sorun, imkanlar kısıtlı ailem gelemiyor her dkk tek basıma inan bas edemeyebilirim yani korkuyorum. yasım 27 ama hiç cocuk filan bilmiyorum yani anladın sen beni :) snnki baya buyumus artık allahım ağrısız doğum sağlıklı aklı güzel evlat nasip etsin canım

ama 2. hamileliğimde ikiz isterim :) cunku deneyimli olurum artık ve sanırım şehir merkezinde olursak bakabilirim :)

Aynen canm benim esimin islettigi isyeri buarada oldugu icin evimizi buradan tuttuk yakin olsun diye bide evler koyde daha uygun kira olarak birazda birikim yapabilmek icin aslinda
Bende 24, yasindayim esim 37
4 yildir istiyorz yani evlendigmden beri
pco vardi bendd kendiligmden olmadi 3 kez asilama oldum ilk 2si erken haftalarda dustu suan kansulandirici igne kullaniyrm rabbim saglukla kucaklarimiza almayi nasip.eder insallah
Masallah ilk denemde hamile kalman cok guzel bisey cok sukur
Bendd cok tecrubesizim yegenim falanda yoktu oyle bebek bakmayi ogrenecgm birbirimizi buyuturz artik bebisle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…