Kist olup hamile kalan var mı

Mervesavas28

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2023
62
43
23
Merhabalar 15 mart ta 8 haftalık bebeğimin kalp atışları olmadığı için kürtaj oldum 41 gün geçti ve hala adet olmadım dün doktora gittiğimde sol yumurtalıkta 38 mm kist var dedi tekrar gebelik düşündüğüm için adet söktürücü vs vermedi folik asit verdi sadece bu durumu yaşayan ve hamile kalan oldu mu yumurtlama dönemini nasıl takip ettiniz

Merhabalar 15 mart ta 8 haftalık bebeğimin kalp atışları olmadığı için kürtaj oldum 41 gün geçti ve hala adet olmadım dün doktora gittiğimde sol yumurtalıkta 38 mm kist var dedi tekrar gebelik düşündüğüm için adet söktürücü vs vermedi folik asit verdi sadece bu durumu yaşayan ve hamile kalan oldu mu yumurtlama dönemini nasıl takip ettiniz
Benim sol yurtalığım da 7 cm kist vardı ama hamile de kaldım doğurdum da. Normal doğurdun hatta kist kalmamıştı 😇 bende folik asit kullandım.

Benim sol yurtalığım da 7 cm kist vardı ama hamile de kaldım doğurdum da. Normal doğurdun hatta kist kalmamıştı 😇 bende folik asit kullandım.
ne kadar süre sonra hamile olduğunuzu öğrendiniz yumurtlama gününüz ü nasıl takip ettiniz bilgi verir misiniz acaba

Benim adet düzensizliğim oldu bir ayda iki defa lekelenmeli adet gördüm bir de sağ kasıkta ara ara batmalar vardı. Korkup doktora gittim muayenede sağ kasıkta iki kist var 14-16 mm dedi kan istedi. Dün hcg 503. 71 çıktı. Yani kist varken hamile kaldım ama değeri kontrol edilecek kimyasal dış gebelik düşük ihtimali var.

Benim adet düzensizliğim oldu bir ayda iki defa lekelenmeli adet gördüm bir de sağ kasıkta ara ara batmalar vardı. Korkup doktora gittim muayenede sağ kasıkta iki kist var 14-16 mm dedi kan istedi. Dün hcg 503. 71 çıktı. Yani kist varken hamile kaldım ama değeri kontrol edilecek kimyasal dış gebelik düşük ihtimali var.
Geçmiş olsun peki gebelik belirtileriniz var mıydı

Geçmiş olsun peki gebelik belirtileriniz var mıydı
Teşekkür ederim bu saydığım ihtimaller her gebe kadında varmış erken öğrendiğim için takip edilecekmiş. Benim regl düzenli normalde ama ilk defa bu ay gariplik yaşadım. Bir ayda iki defa regl oldum. Ama normal regl gibi değildi. Ve sağ kasıkta hafif batma gibi ağrılar olunca doktora gittim aslında kist filan deyince hiç beklemiyordum o yüzden hcg değerini görünce şok oldum. Şuan çok yeni o yüzden pek belirti yok. Hafiften gögüs ucunda hassaslık var gibi geri kalanı aynı

Canım ben de aşırı mide bulantısı ve halsizlik ve kilo kaybına neden olmuştu doktor MR sonucuna göre ameliyat demişti annemin doktoruna gittiğim de doğumla düşebileceğini söyledi o zamanlar bekardım doğum kontrol ilacı kullandım küçülme olmamıştı. Evlendim ilk 4 ay (eylülden ocağın ilk haftasına kadar yani) bebek istemediğim için yine doğum kontrol ilacı kullandım ilacı bıraktım folik asit kullanmaya başladım ovülasyon testi için test almıştım ama düzenli yapamadım. Mart ayında adetim geçince test yaptım hatta hamile olduğumu öğrendim 15 Şubat son adet tarihimdi. Doğumdan sonra doktorum kistimin olmadığını söyledi

X