kışlıklar hurçlara, yazlıklar dolaba

Efsane

bendeniz,güneş55
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
3.762
28
69
Ağaçlar çiçek açıyor, güneş yüzünü gösteriyor. Yaz mevsimi kapımızda! Kışlıkların gardırobu işgalinden kurtarıp, yazlıklara yer açmanın tam zamanı.
Kışlıklar Hurçlara, Yazlıklar Dolaba!

Kışlık giysilerinizi kaldırmadan önce mutlaka yıkayıp, iyice kurutun. Aksi durumda, kıyafetlerdeki nem, çürümelerine neden olabilir.
Kaldırmak istediğiniz giysileri hurçlara, valizlere, baza altlarına ve yerde tasarruf etmek için vakumlu poşetlere koyabilirsiniz. Eğer valiz ve hurç kullanacaksınız rutubetsiz bir ortamda saklamaya özen gösterin. Kışlık kıyafetleri bazada tozlanmaması için üstlerine temiz bir kumaş örtmeyi ihmal etmeyin.
Kıyafetlerinizin bozulmaması için aralarına naftalin ya da güve kovucu yerleştirin.İhtiyaç duyduğunuzda aradıklarınızı kolayca bulabilmek için gruplandırın. Kazaklar, triko elbiseler gibi kışlık kıyafetleri ayrı yerlerde saklayın.
Triko kıyafetlerinizi poşetlerin içinde değil kumaştan yapılmış kılıfların içinde saklayın. Böylece sararmalarını önleyebilirsiniz. Trikolar sarkmaya müsait oldukları için asmak yerine katlayarak kaldırın.
Kışlık çoraplarınızı file torbaların içinde saklayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda kolayca bulabilir ve zarar görmeden muhafaza edilmelerini sağlayabilirsiniz.
Kalın kumaşlı kışlık pantolonlarınızı yine gruplayarak kaldırın. Yaz günlerinde ihtiyaç duymayacağınız için dolabınızda yer kaplamalarına izin vermeyin.
Bot, çizme gibi kışlık ayakkabılarınızı temizledikten sonra kutuların içine koyarak kaldırın. Uzun çizmelerinizin şeklinin bozulmaması için içlerine gazete kağıdı doldurun. Kış geldiğinde kolaylıkla bulabilmek için kutunun üzerine ayakkabının adını bir kağıda yazıp, üzerine yapıştırın. “siyah topuklu çizme”, “kahverengi bot” gibi.
Kışlık giysilerinizi elden geçirirken, eski olanları ya da artık giymek istemediklerinizi gözden geçirin. Her hangi bir kusuru olmayan, kış mevsiminde giymeyi istemediğiniz kıyafetleri yıkayıp, paketleyip ihtiyacı olan insanlara verebilirsiniz.

Benim en nefret ettiğim işlerden birisi bu 1 hafta sonun sadece bu işle ugraşarak geçiyor. Herkese kolay gelsin

ayyyyyy evet bende hiç hoşlanmıyodum ...ama burda öyle bir sorun yok hep yaz en soğukta sadece yün kazak giydim..allah kolaylık versin arkadaşlar şimdiden.......

ablacım hatırlatmasan olmazdı dimi...offf ne kadar çok işim var yarabbim...

ayy benim de aklımda kaç gündür ama daha serin buralar,haftaya veya 15güne yaparım her halde :)

Bugün bile yün kazak giyiyorum daha yazlıkları çıkartmayı düşünmüyorum ama ben çok severim mevsim değişikliklerinde yazlık-kışlık unuttuğum kıyafetlerimi görüp mutlu olurum çocuk gibihihoyyyt
Ayrıca paylaşım için teşekkürler Güneş55'im
kaydirigubbakcemile5

Kıyafetlerinizin bozulmaması için aralarına naftalin ya da güve kovucu yerleştirin.ıhtiyaç duyduğunuzda aradıklarınızı kolayca bulabilmek için gruplandırın. Kazaklar, triko elbiseler gibi kışlık kıyafetleri ayrı yerlerde saklayın.
Triko kıyafetlerinizi poşetlerin içinde değil kumaştan yapılmış kılıfların içinde saklayın. Böylece sararmalarını önleyebilirsiniz. Trikolar sarkmaya müsait oldukları için asmak yerine katlayarak kaldırın.
Kışlık çoraplarınızı file torbaların içinde saklayabilirsiniz. ıhtiyaç duyduğunuz anda kolayca bulabilir ve zarar görmeden muhafaza edilmelerini sağlayabilirsiniz.
Kalın kumaşlı kışlık pantolonlarınızı yine gruplayarak kaldırın. Yaz günlerinde ihtiyaç duymayacağınız için dolabınızda yer kaplamalarına izin vermeyin.
Bot, çizme gibi kışlık ayakkabılarınızı temizledikten sonra kutuların içine koyarak kaldırın. Uzun çizmelerinizin şeklinin bozulmaması için içlerine gazete kağıdı doldurun. Kış geldiğinde kolaylıkla bulabilmek için kutunun üzerine ayakkabının adını bir kağıda yazıp, üzerine yapıştırın. “siyah topuklu çizme”, “kahverengi bot” gibi.
Kışlık giysilerinizi elden geçirirken, eski olanları ya da artık giymek istemediklerinizi gözden geçirin. Her hangi bir kusuru olmayan, kış mevsiminde giymeyi istemediğiniz kıyafetleri yıkayıp, paketleyip ihtiyacı olan insanlara verebilirsiniz.

Kışlıkları kaldırırken hepsini aynen yaparımdelikafadulden
Ayakkabılarımın kutusuna da etiket yapıştırıp rengini-modelini yazar dolabın üst rafına kaldırırım :sm_cool:bulmak kolay oluyor
kaydirigubbakcemile3

Nedir bu kadınların çektikleri biz ne zaman bu ev işlerinden emekli olcaz......hiç bir zaman. senağlama

bende kaç gündür düşünüyorum. nasıl yapacağım diye. :uhm:
kışlıkları kaldır bu ayrı dert yazlıkları çıkarınca ütüle yerleştir offffffffff!
birde kazakların kıyafetlerin hemen hemen hepsi yıkayıp kurutup kaldırmak daha da zahmetli. balkona asamıyorum kurutma asksında kuruması 2-3 günü buluyor bazen.
bende yavaş yavaş hergün yıkayıp hurca parça parça yerleştiririm artık. hepsini aynı zamanda yapmaya kalkınca 2 gün sürüyor.
bir odan olacak 2 ayrı dolap bir tarafı yazlık bir tarafı kışlık kaldırma derdi olmayacak ama nerde senağlama
hatırlattığın için sağol

Son düzenleme:
Bugün bile yün kazak giyiyorum daha yazlıkları çıkartmayı düşünmüyorum ama ben çok severim mevsim değişikliklerinde yazlık-kışlık unuttuğum kıyafetlerimi görüp mutlu olurum çocuk gibihihoyyyt
Ayrıca paylaşım için teşekkürler Güneş55'im
kaydirigubbakcemile5

al benden o kadarkaydirigubbakcemile5aaa benim ne guzel elbisem varmis derim,yeni almis gibi sevinirim,cocuklar icinde oyle oluyo,,,bana zevkli geliyo,ne yalan soyliyim,yeterki basimda kimse olmasin,:eek:

2 haftadır erteliyorum kaldırmayı inşallah bu haftasonu kaldırcam bende üşenmezsem yine

al benden o kadarkaydirigubbakcemile5aaa benim ne guzel elbisem varmis derim,yeni almis gibi sevinirim,cocuklar icinde oyle oluyo,,,bana zevkli geliyo,ne yalan soyliyim,yeterki basimda kimse olmasin,:eek:

bende denerim hepsini
hele çocukken annem çıkarırken şaşırırdım bazılarına bu benim miydi diye kaydirigubbakcemile3

X