Kıskanç mıyım :(

Rockunzel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2008
139
0
Mrb ben 17 yaşındayım ve öss ye hazırlanıcam gelecek sene bu seneden eksikleri kapatma çabasındayım okullar açılırken deneme sınavı olmuştuk ve dersane 1.si bendim... fakat en yakın arkadaşım 2 hafta bıyunca beni geçme çabaları içerisine girdi... çocukluk açıkçası ama böyle ve kıskanıldığımı hissediyorum bu zor diil... bu hafta sonu olan denemede 4.ü oldum. ve sonucu görür görmez oturup ağlamaya başladım.... herşeyi çok kafama takıyorum... başkaları 4.ü olduğu için sevinirken ben üzülüyorum... çalışmamın karşılığının bu olmadığını düşünüyorum... ayrıca bu sınavdan sonra aynı arkadaşım çok mutluydu ve bu beni üzdü acaba bende onu kıskandığımdan mı üzülüyorum sonuca.... ona karşı nasıl davranmalıyım arkadaşlığımızın bozulmaması için....

ayrıca ben çok çabuk üzülen biriyim küçücük şeylere üzülür küçücük şeylere sevinirim... ve bu huyumu sevmiyorum... napmalıyım ... lütfen bi fikir verin... saygılarımla....

Rockunzel, herşeyden önce siz kendinize odaklanın. Arkadaşınız kendi dinamikleri içinde kendinden sorumludur. Siz onunla ilgilenmeyin. Onun için de sevinin. O sizin için sevinemiyorsa, bırakın bu onun yanlışı olsun. Siz aynı yanlışa düşmeyin.
Bakın kendinizi ne kadar güzel analiz etmişsiniz.Küçücük şeylere seviniyor olmanız harika. Ama küçücük şeylere üzülüyor olmanız kötü. Bunu değiştirmek için çabalayın. İsterseniz, yapabiilirsiniz. Gerekirse, bizlerden birisine başvurarak üstesinden gelirsiniz bu olumsuzluğun. Yeter ki isteyin.
Başarılar diliyorum, sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…