Aile Planlaması KISIRLIK, COCUK SAHİBİ OLAMAMAK VE SEBEPLERİ

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Schiller

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2016
157
44
Mrh arkadaşlar...günümüz örneklerinde ben dahil olmak üzere doğurganlık her geçen gün biraz daha artıyor...miyom kist polip pcos vs...sizce neden böyle, bunun bir sebebi olmalı,?
Eski toprak iinsanları böyle değildi.S Şimdineden cçoğu yeni nesil bu sorunu yaşıyor ?

Aynen neden böyle bende bilmiyorum yediğimiz ictigimizden mi acaba ... Tüp bebek merkezlerinin onu insan kaynıyor ... Bende de çikolata kisti var . aklımın ucundan geçmezdi bu durum . Rabbim hayirlisini versin .

Kesinlikle öyle...nice çiftler var.çoğalıyor hiç azalmıyor hastane köşelerinde.dikkatimi çekiyor ve kendimi sorguluyorum ve sebebini bulamıyorum...

Ben ekmekle ilgili şeyler okumuştum. Ekmeğe karıştırılan bir maddenin hamile kalmayı zorlaştırdigi ile ilgili. Bir de gdosu değiştirilmiş gıdalar çok fazla. Tohumsuz domates biberler. Organik beslenmeye dikkat etmek ve paketli gıdalardan uzak durmak lazım.

ALLAH isteyen herkese nasip etsin.

Gıdalarımızdaki değişme ve de stres faktörü bebek sorunlarında çok önemli. Strese girildiği an yumurtlama fonksiyonları bozuluyor.

Merhaba
Gürcistanda Taşıyıcı annelikle ve işleyen işlemlerle ilgili bilgi aktaracağım eğer konuyla ilgilen arkadaşlar olursa yardımcı olmak isterim..

Gürcistan’da Nasıl Çocuk Sahibi Olabilirsiniz?
Taşıyıcı annelik, hem Gürcistan’da yaşamakta olan annenin hem de sizin sağlıklı sonuçlar alabilmeniz için son derece özenli bir klinik, tıbbi ve hukuki destek hizmeti gerektiren bir süreçtir.
Kliniklerde, bugüne dek çok sayıda çiftin taşıyıcı annelik yöntemiyle çocuk sahibi olmasını sağladı. Yazdığım yazıda adım adım nasıl ilerlediğini görebileceğiniz bu süreç, Tiflis’te yapılan taşıyıcı anne sağlık taramasıyla başlar. Taşıyıcı anne adaylarını programlara dahil edilmeden önce kapsamlı bir tıbbi ve psikolojik gözleme tabi tutulmaktadır.

Kimler Taşıyıcı Annelikten Yararlanmalıdır?
Taşıyıcı annelik, anne adayının rahminin olmadığı, doğuştan sorunlu olduğu, hamileliği destekleyebilecek koşullara sahip olmadığı durumlarda, mükerrer düşük vakalarından sonra veya hamileliğin anne adayı için önemli sağlık riskleri ortaya çıkarabileceği durumlarda başvurulan bir yöntemdir.

Tüp Bebek Yöntemiyle Taşıyıcı Annelik
Taşıyıcı annenin seçilmesinden ve sağlık taramasının yapılmasından sonra Gürcistan’da çocuk sahibi olma süreci şu adımlarla ilerler:

1- Siklus Senkronizasyonu
Anne adayımız yumurtalıklarındaki faaliyeti destekleyecek bir ilaç tedavisi görürken taşıyıcı anneye de adetini gelişimini kontrol etmek için ilaç verilir. Hem anne adayı hem de taşıyıcı annenin sağlık durumları, bu adet senkronizasyonu sürecinde yakından takip edilir.
Bu aşamada Lupron ya da Synarel de dahil olmak üzere hormon ilaçları kullanılır. İki kadının da yumurtalık fonksiyonları kontrol edilip adetleri senkronize edildikten sonra taşıyıcılık süreci yeni bir adımla devam edebilir. İlaç tedavisi, anne Tiflis’e gelmeden önce, kendi evinde başlatılabilir.

2- Hormon Terapisi
Taşıyıcı anne endometriyal (rahim zarı) gelişimi için östrojen alırken, anne adayı da (eğer taşıyıcılık donör yumurtalarla gerçekleşmiyorsa) yumurta üretimini artırmak için hormon tedavisi görür.
Bu aşamada yumurtalıkların dikkatle takibi, hem annenin sağlığı hem de yüksek kaliteli yumurtalar üretilmesi açısından önemlidir.

3- Yumurta Alımı
Yumurtalık ve rahmin dikkatle gözlemlenmesinden sonra, doktorlarımız yumurtaların alınmaya hazır düzeyde gelişip gelişmediğine karar verecektir. Eğer rahim zarı geliştiyse ve anne adayının ya da donörün yumurtaları da alınmaya hazır hale geldiyse, bu rutin cerrahi işlem anesteziyle gerçekleştirilir.
İşlem sırasında, vajinal duvardan yumurtalığa ve buradan da ovarian foliküle iğneyi ulaştırmak için vajinal ultrason kullanılır ve buradaki sıvı ve yumurta IVF tüpüne vakumlanır.

4- Döllenme
Bu aşamada yumurtalar babanın spermiyle ya da donör spermle döllenir, kuluçkaya yatırılır ve üç ila dört gün gözlemlenir. Ortalama 7 ila 12 yumurta alınır ve spermlerle buluşturulur, embriyoların gelişimi takip edilir.
Bu süreç, intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI) kullanılan in vitro döllenmeyle gerçekleştirilir.

5- Embriyo Transferi
Embriyo transferi, taşıyıcının hastanede yattığı, ağrısız ve basit bir işlemdir. Transferden yaklaşık on dört gün sonra gebelik testi yapılır.

6- Gebelik
Süreçlerin başarıyla tamamlanmasının ardından, klinik ekibi taşıyıcının sağlığını ve hem fiziksel hem de psikolojik açıdan durumunu gün be gün takip eder, anne baba adaylarına da ailelerinin gelmekte olan yeni üyesi için hazırlanmalarında rehberlik hizmeti sağlar.
Taşıyıcı anne haftada bir kez muayene olur, özel bir durum ortaya çıkması halinde bu muayeneler kişiye özel bir takvimle de gerçekleştirilebilir.

7- Doğum
Sezaryen takvimi belirlenir ve anne baba adayları doğum için Tiflis’e ikinci ziyaretlerini gerçekleştirir. Artık bebeğinizi kollarınıza alabilirsiniz. Doğum sertifikasını doğumdan sonraki bir ya da iki gün içinde alabilirsiniz.

8- Bebeğin Eve Getirilmesi
Doğum sertifikanızı almanızın ardından Tiflis’teki Türkiye Büyükelçiliği’ne başvurabilir ve bebeğinizin pasaportunu ya da gerekli seyahat belgelerini alabilirsiniz.
Bebeğin hastaneden çıkmasına izin verildiği andan itibaren, bebeğinizi yanınıza alabilir ve bu büyüleyici maceranın yeni aşamasına, aslında yeni bir hayata ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Son olarak tüm bu işlemler yapılırken noter ve avukat eşliğinde yapılmaktadır. Herhangi bir hilekarlık olması mümkün değildir.

X