Kısırlaştırma sonrası depresyon

Lexxa

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2017
44
18
26
Merhaba hayvansever dostlarım,
Bilgisi olanlar lütfen bana yardımcı olsun çok üzgünüm. 4 yaşındaki erkek kedimi iki ay önce kısırlaştırdık ama çok pişmanım o gündem beri bütün neşesi gitti robot gibi evde rutin dolanıyo yemek yiyo ve uyuyo. Böyle olacagını bilseydim asla böyle bişeye kalkışmazdım evde bakıyoruz daha fazla acı çekmesin diye yaptırdık ama sanırım ağır depresyonda. İnternete baktıgımda net bişey bulamadım. Bu süreci yaşayan kedi sahipleri depresyon sürecini nasıl aştınız neler yapmak gerekiyor? Ayrıca veterinerin önerdiği özel kısırlaştırılmış kedi maması yiyor ama biz tavukla da besliyoruz. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevininirm

13 sene erkek kedi anneliği yaparak öncelikle şunu dile getirmek istiyorum. 4 yaşındaki bir kedinin kısırlastırılması normale göre enaz 3 yıl geç yapılmış bi operasyon.
Normali 9 aylık engeç 1 yaştır.
4 yaşındaki bir kedi genç sayılarak yavaş yavaş olgunluğa geçer ve hareketleri kısıtlanır.
Kısırlastırılan her kedi-köpek yaşı ne olursa olsun hormonların azalması ile daha bi ağırbaşlı, olgun olurlar.
Depresyonda degil kediniz, aksine daha huzurlu daha kaliteli bi yaşam sürücek bundan sonra.
Oyun oynaması yemesi içmesi yerindeyse problem zaten yoktur.
Mama konusuna gelirsek ev kedisi asla tavukla beklenemez, çünkü yeterli vitamini besin ihtiyacını bu şekilde karsılayamazsınız.
Veterinerin önerdiği sterilized (kısırlastırmış) mamayı kullanın kesinlikle!
Upuzun sağlıklı huzurlu ömrü olsun ufaklıgın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…