Kısırlaştırma için bu kaygılar gereksiz mi?

benielleresorma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
18
14
25
Merhabalar bugün köpeğimin kısırlaştırma öncesi check up'ı yapıldı, enfeksiyon olması dışında iyi çıktı onun için de 1 hafta vitamin kullanacak ve tekrar gideceğiz. Ama değerler iyi çıkmasına rağmen içimdeki kaygıyı atamıyorum ya bir şey olursa korkusu geçmiyor. Köpeğim dişi, gaz anestezi ile kısırlaşacak. Bu operasyonda hayati risk fazla mı? Deneyimi olanlar benimle fikirlerini paylaşırlarsa çok sevinirim

Son düzenleme:
Öncelikle şimdiden geçmiş olsun. Ben evde beslemiyorum bahçede ki kedimi kısırlaştırdım. Narkoz verdiler. Veteriner kusmaların olacağını, ilk uyandığında iştahının kapalı olabileceğinden bahsetti ve öyle de oldu. İlk iki gün yaş mama verin dedi. Narkozun etkisinden geç kurtulduğu için yürürken sarhoş gibiydi :) Benim tek endişem dikişine zarar vermesiydi kedi sonuçta acıyacağını düşünmez oynar durur diye korktum çok şükür öyle olmadı. 3 gün baktım evde iyice kendisine geldiğinde bahçeme aldım yeniden hiçbir sorun yok çok şükür :) Doğurması daha sıkıntıydı artık benim için her yıl kendisi doğuruyor üstüne dişi yavruları da 1 yaşına gelmeden doğuruyor kimi kaza geçiriyor kimi hasta oluyordu çok yıprandık. Şimdi iki dişi kaldı onları da kısırlaştırmak için yaşlarının gelmesini bekliyorum :)

Şimdi iki dişi kaldı onları da kısırlaştırmak için yaşlarının gelmesini bekliyorum :)
Yaşları gelmeden hamile kalma ihtimalleri çok yüksek eğer sokakta yaşıyorlarsa. Benim dişi kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdık, belki hekim yönlendirmesiyle daha erkene çekebilirsiniz.

Yaşları gelmeden hamile kalma ihtimalleri çok yüksek eğer sokakta yaşıyorlarsa. Benim dişi kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdık, belki hekim yönlendirmesiyle daha erkene çekebilirsiniz.
Evet öyle maalesef. Yavru dediğim kediler hamile kalıyor. Birinin yaşı geldi onu yakın zamanda götürücem diğeri 4 aylık falan. Sokakta zaten ohoo kaç erkekle görüyorum tirbiyisizliri

Ameliyat değil de anestezi bazen tehlikeli olabiliyor. bildiğim kadarıyla da gaz ile yapılanı en risksiz olanı benim en yakın arkadaşım veteriner 5 adet de kedim var 13 yaşındalar onlar da kısırlaştı ben 15 yılda sadece 1 kedinin melek olduğunu gördüm sadece o yüzden içiniz rahat olsun bence çok minik bir risk var

Çok teşekkür ederim cevabınız içinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…