Göz Makyajı Kirpiklere yağ sürmenin zararları

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

obentley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
29
5
Yıllar önce her yerime illa ki bir yağ sürerek iyileşme-düzelme modasına ben de katıldığım için başıma gelen bir şeyi konu açarak paylaşmak istedim. Hala vücudum için çeşitli yağlar kullanıyorum ama göz çok hassas.
Göz kapaklarımın içinde ara ara sivilce gibi minicik bir şeyler çıkmaya başladı. Yani gözkapağının gözün saydam tabakasına değen kısmı var ya, hani göremediğimiz içeride. Yok böyle bir acı. Her göz kırpmamda gözümü bıçak çiziyor sanki. Çay, damlalar vs ile geçiştiriyorum bir kaç güne yine çıkıyor. Daha sonra göz doktoruna gitmek zorunda kaldım ve öğrendim ki kirpik uzatmak için kullandığım bu yağlar + kirpik dibine yapılan makyaj yani göz içine kalem sürme sebebiyle maalesef kirpik diplerindeki o mini minnacık göz yaşı deliklerimi öyle bir tıkamışım ki dışarıya çıkamayan göz yaşı ve deliklerden gelen yağ vs her türlü kalıntı göz kapağı içerisindeki damarlarda ilerleyerek sivilce benzeri minik kitlelere yol açmış.
Bundan kurtulmak için antibiyotik bir damla ile her gece kirpik diplerimi sildim uzun bir süre(doktorun verdiği), ama hala tam kurtulamadım çünkü o tıkanan kanallar hala tıkalı ve ben gözyaşı kuruluğu çekiyorum. Bu da sürekli kırmızı gözlere ve gözlerimi kısarak bakmaya sebep oluyor, her gün 4-5 kere suni gözyaşına da para yetişmiyor. Ayrıca bu kanallarda biriken pisliklerden de tam olarak kurtulamayabiliyoruz, yani hepsi atılmıyor vücut tarafından. Ben artık bıraktım kirpiklerimle uğraşmayı, çünkü bu son kullandığım damla zaten 3 tüy olan zavallı kirpiklerimi de kırdı azalttı, artık gözlerim kel :90: Hafif güzel bir makyajla idare etmeyi öğrendim ve sizleri de uyarmak istedim.

kesınlıkle katılıyorum canım sana bende bı ara cok ugrasmıstım ama hıc bı sey olmadı zaten kırpıkler sureklı dokulur ve kendını yenıler yanı sızın o uzattıgınız kırpık gerı dokulecek yenısı ıcın ugrasmanız gerekecek yanı omur boyu surer gıder bu hem gozun ıcıne kacınca cok gıcık oluyo bende baya bıse kullandım ama artık kullanmıyorum hem cok kısa kırpıgınız yoksa ıdare edıyosunuz

Ben de dünden başlamıştım ama dün sol gözüm bugünde sağ gözüm şişti. Teşekkürler paylaşım için. Bir daha yapmam.

valla bir kaç kişinin de olsa göz yaşı kanallarınızı kurtardığım için çok mutluyum

Çok geçmiş olsun canım.Valla öyle bi illetki taktıkmı takıyoruz yok gürleşsi yok uzasın.Bende başka bir topikte yazmıştım bu yağların sakıncalarını.Yazdığın uyardığın çok iyi olmuş.Benimde gözkapağımda beze çıkmıştı kirpik yapayım derken göz çıkarıcaz :18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…