Göz Makyajı Kirpik yaparken goz cikarmayin !

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Kirpik yaparken göz çıkarmayın!
Kadınların daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak için kullandığı maskaralar, kornea zedelenmesinden enfeksiyona kadar çeşitli göz problemlerine yol açabiliyor!
Eskimiş maskaralar sağlığa zararlı.

Kornea zedelenmeleri konusunda uzmanlaşan göz doktoru Roy S. Rubinfeld, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) resmi internet sitesinde yayımlanan yazısında, kozmetik ürünlerin neden olduğu en yaygın sorunun maskara çubuklarının göze batması olduğunu belirtti.

Her sabah direksiyon başında, asansörde maskara sürmeye çalışan kadınlar gördüğünü söyleyen Dr. Rubinfeld, kadınların bu şekilde gözlerini yaralama olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyor. Rubinfel, korneayı zedelemenin yanı sıra eski maskaraların da bakteri üreterek göze zarar verdiğini belirtti.

Maskaralar gözde alerjik reaksiyona neden olarak kızarıklıklara ve göz kapağında şişmeye yol açabiliyor. Bakteri oluşumunu önlemek için iki-üç ayda bir maskarayı yenilemek gerekiyor.

New York Times

• Konu Sahibi EU1
Gözlerimiz en hassas organlarımız, sağlığını korumakta bize düşüyor...Dikkatli olmak lazım göz için kullandığımız kozmetik ürünlerinde.Lente cim çok sağol bu güzel yazıyı bizimle paylaştığın için...ürünlerin çok uzun süreli kullanılmayacağını biliyordum ama rimelin 3 aydan sonra kullanılmaması gerektiğini bilmiyordum.

• Konu Sahibi EU1
Ewt ben duymuştm bunu..ayrıca kalitesiz makyaj malzemeleri gözn üstünde bi tabaka oluşturuyomuş.ayrıca gece kesinlikle makyajlı yatmamk gerekio.makyajn yüsümüsde maximum 8-10saat durması gerekirmiş..​

• Konu Sahibi EU1
ewt ben de duymuştum annem zaten asla öle ucuz mal aldırmaz ve onun favori sözü: ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim...

• Konu Sahibi EU1
ayrıca göz makyajını çıkarırken de dikkatli olmak lazm.maskaranız ya da gözünüze uyguladığınız makyaj malzemesi ne kadar iyi olursa olsun çıkardığınız malzeme de önemli

• Konu Sahibi EU1
Ben haftada 1 rimelimin fırçasını güzelce temizler, yıkarım. Bu sayede rimelimi uzun süre kullanabiliyorum hem de bakterileri temizleniyor.şakkıdı

• Konu Sahibi EU1
ben bu konuda hiç titiz değilim şahsen geçen rimel süreyim derken gözümü çıkarıyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…