Kırgınlık

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.483
1.626
Merhaba kızlar 🌸
Sizi sıkmadan kısaca anlatmaya çalışayım,ben dört senelik evliyim,bir çocuk annesiyim.
Eşimle çok severek evlendik,evlilik yolunda benim çok fedakarlıklarım ve emeğim oldu.
Yani başkasına altın tepside sunulan şey,benim binbir çabamla gerçekleşti diyelim.Elbette burada kimseyi suçlamıyorum,tek suçlu benim.

Eşim anlayışlı ve medeni bir insandır,ancak evlenmeden önce ve evlendikten sonra birkaç hatasını yakaladım.(ihanet değil ama ihanete meyil diyelim)
Ailesiyle zaten çok sorunlarım oldu,eşim ne bana bir şey söyledi,ne de ailesine.Sadece sustu ama bana göre susmak da haksızın yanında olmak demektir.
Son olarak kredi çekip,abisine verdiğini yakaladım.Bu bende bardağı taşıran son damla oldu.Çünkü abilerinin durumu bizden kat çok daha iyidir.Sorun zaten para vermesi değil,bunu benden saklaması.
Çok kırgınım,öfkeli değilim.Keşke öfkeli olsaydım.Kırgınlıkla nasıl baş edeceğimi bilmiyorum.Onu görmek dahi istemiyorum.
Geçmişe dönüp baktığımda ‘bendeki ona’ çok haksızlık ettiğini gördüm.Nasıl olur da bu kadar süre içinde ona duyduğum yoğun sevgiyi yok etmiş ya da azaltmış.İnanın ne hissettiğimi bile bilmiyorum.
Kötü bir insan değil ama kötü bir insan olmaması evliliği bu şekilde devam ettirmeye yeter mi?

Yo kötü biri ihanete meyil ( o ne demekse ) gizli kredi çekmeler.

Sürekli zar zor bir şeyler yapmaya çalışman.

Seni ve bebeğini düşünmeyen biri var ortada.

Sakın ha sakın 2. Çocuğu yapma.

Kendini garantile tetikte dur para kaptırma.

yani evlilik zor iş evet sorumluluk ister vs ama burdaki konu seni yok sayması, abisi dahi olsa kredi çekmiş olması sizin hayatınızı nasıl etkiler evin rızkından gidecek pay var mı? neden haber vermiyor bunlar önemli sorular oturup konuş yani görmek istemiyorum demekle olmaz

Merhaba kızlar 🌸
Sizi sıkmadan kısaca anlatmaya çalışayım,ben dört senelik evliyim,bir çocuk annesiyim.
Eşimle çok severek evlendik,evlilik yolunda benim çok fedakarlıklarım ve emeğim oldu.
Yani başkasına altın tepside sunulan şey,benim binbir çabamla gerçekleşti diyelim.Elbette burada kimseyi suçlamıyorum,tek suçlu benim.

Eşim anlayışlı ve medeni bir insandır,ancak evlenmeden önce ve evlendikten sonra birkaç hatasını yakaladım.(ihanet değil ama ihanete meyil diyelim)
Ailesiyle zaten çok sorunlarım oldu,eşim ne bana bir şey söyledi,ne de ailesine.Sadece sustu ama bana göre susmak da haksızın yanında olmak demektir.
Son olarak kredi çekip,abisine verdiğini yakaladım.Bu bende bardağı taşıran son damla oldu.Çünkü abilerinin durumu bizden kat çok daha iyidir.Sorun zaten para vermesi değil,bunu benden saklaması.
Çok kırgınım,öfkeli değilim.Keşke öfkeli olsaydım.Kırgınlıkla nasıl baş edeceğimi bilmiyorum.Onu görmek dahi istemiyorum.
Geçmişe dönüp baktığımda ‘bendeki ona’ çok haksızlık ettiğini gördüm.Nasıl olur da bu kadar süre içinde ona duyduğum yoğun sevgiyi yok etmiş ya da azaltmış.İnanın ne hissettiğimi bile bilmiyorum.
Kötü bir insan değil ama kötü bir insan olmaması evliliği bu şekilde devam ettirmeye yeter mi?
İhanete meyil derken biraz daha açar mısınız?

İhanete meyil derken biraz daha açar mısınız?
Yeni evlendiğim dönem(ilk sene diyelim) eşimin iş yerine bir kadın geliyor ve alışveriş yapıyor (sonrasında montaj için eşimle irtibata geçiyorlar) kadın bir gün eşimi arıyor ve ondan hoşlandığını,tanışmak istediğini söylüyor.Eşim evli olduğunu söyleyip kapatıyor.
Bir gün otururken arkadaşımı anlattım eşime (arkadaşım aldatılmıştı maalesef)
Eşim o an ağzından kaçırdı,benimle tanışmak isteyen bir kadın oldu ama ben reddettim dedi.
Onu takdir edeceğimi düşündü herhalde.
Sakince olayın nasıl geliştiğini sordum,anlattım ve bana şunu söyledi ‘şeytan kadını aramam konusunda çok vesvese verdi ama aramadım’ dedi.
Yani aramayı düşünmüş ve hatta kadının numarasını belki bir gün ararım diye tutmuş rehberinde.
Çok sorun yaşadık ve aradan birkaç gün sonra hamile olduğumu öğrenmiştim.
Kadın eşimin evli olduğunu biliyordu,kendisi yeni ayrılmıştı yani bunları eşime anlatmış

yani evlilik zor iş evet sorumluluk ister vs ama burdaki konu seni yok sayması, abisi dahi olsa kredi çekmiş olması sizin hayatınızı nasıl etkiler evin rızkından gidecek pay var mı? neden haber vermiyor bunlar önemli sorular oturup konuş yani görmek istemiyorum demekle olmaz
Elbette rızkımızdan gidecek pay var.Kirada oturuyoruz ve kızım kreşe gidiyor.Yani onun eğitimini sekteye uğratabilirdi bile bu yaptığı sorumsuzluk .

Fedakarlıkla evlenen kadınların işin sonunda mutlu olanına denk gelmedim.
Çünkü o fedakarlık denilerek yapılan, görmezden gelinenler çoğu kez devam etmemesi gereken bir ilişkin zorla olduruyor ve bu da bir yerde patlıyor.
İhanete meyil basit bir mesele değil. Belki orada devam etmemeniz gerekirdi, olayı bilmiyoruz ama ciddi bir konu.
Kredi konusunda da haklısınız. Eşiniz sizi yoksa saymış. Kardeşin durumu daha iyi, kiradasınız, çocuk var. Kırgınlık değil kızgınlık olurdu benim tepkim ve bir an önce o kredinin kardeşi tarafından kapatılması için eşime şart koşar olayı çok büyütebilirdim.
Eşiniz böyle seyler yapmayacağınız kendi içinzfe kırgınlık yaşayacağınız biliyor muhtemelen.

Fedakarlıkla evlenen kadınların işin sonunda mutlu olanına denk gelmedim.
Çünkü o fedakarlık deniwldek uapulan, görmezden gelinenler çoğu kez devam etmemesi gereken bir ilişkin zorla olduruyor ve bu bu da bir yerde patlıyor.
İhanete meyil basit bir mesele değil. Belki orada devam etmemeniz gerekirdi, olayı bilmiyoruz ama ciddi bir konu.
Kredi konusunda da haklısınız. Eşiniz sizi yoksa saymış. Kardeşin durumu daha iyi, kiradasınız, çocuk var. Kırgınlık değil kızgınlık olurdu benim tepkim ve bir an önce o kredinin kardeşi tarafından kapatılması için eşime şart koşar olayı çok büyütebilirdim.
Eşiniz böyle seyler yapmayacağınız kendi içinzfe kırgınlık yaşayacağınız biliyor muhtemelen.
Yukarıda yazdım ihanet olayını 🌸

Yeni evlendiğim dönem(ilk sene diyelim) eşimin iş yerine bir kadın geliyor ve alışveriş yapıyor (sonrasında montaj için eşimle irtibata geçiyorlar) kadın bir gün eşimi arıyor ve ondan hoşlandığını,tanışmak istediğini söylüyor.Eşim evli olduğunu söyleyip kapatıyor.
Bir gün otururken arkadaşımı anlattım eşime (arkadaşım aldatılmıştı maalesef)
Eşim o an ağzından kaçırdı,benimle tanışmak isteyen bir kadın oldu ama ben reddettim dedi.
Onu takdir edeceğimi düşündü herhalde.
Sakince olayın nasıl geliştiğini sordum,anlattım ve bana şunu söyledi ‘şeytan kadını aramam konusunda çok vesvese verdi ama aramadım’ dedi.
Yani aramayı düşünmüş ve hatta kadının numarasını belki bir gün ararım diye tutmuş rehberinde.
Çok sorun yaşadık ve aradan birkaç gün sonra hamile olduğumu öğrenmiştim.
Kadın eşimin evli olduğunu biliyordu,kendisi yeni ayrılmıştı yani bunları eşime anlatmış
Numarayı silmeyip rehberinde tutması büyük sıkıntı, o an aldatmadı belki ama siz evliliğiniz boyunca ya yaparsa ya da yaptıysa şüphesi ile yaşayacaksınız. Ayrıca sizden habersiz abisi için kredi çekmesi falan da sizi hiçe sayması demek, ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Numarayı silmeyip rehberinde tutması büyük sıkıntı, o an aldatmadı belki ama siz evliliğiniz boyunca ya yaparsa ya da yaptıysa şüphesi ile yaşayacaksınız. Ayrıca sizden habersiz abisi için kredi çekmesi falan da sizi hiçe sayması demek, ne yapmayı düşünüyorsunuz?
İnanın ne yapacağımı bilmiyorum,ne hissettiğimi de bilmiyorum

Çok yüksek bir miktar değil ama habersiz çekilmiş olması ve aynı durumda biz olsaydık kılını kıpırdatmayan insanlar için yapılmış olması üzücü.
Nedenini sormadım,çünkü anlamaya çalışmadım.
Siz bu kadar kırılgan davranınca, hesap sormayacayınca, eşiniz ah benim karım çok üzüldü ben ne yaptım demeyecek.

Sorun şu ki, siz evlisiniz. Eve giren para ikinizin parası ve birine borç verilecekse/kredi çekilecekse sana mutlaka danışması gerektiğini bilmeli. Bunu senden saklaması, seni yok saymaktır. Paranın miktarı önemli değil, önemli olan tek kişi yaşıyormuş gibi davranması. Sorun para vermesi değil, saklaması demişsin ama ben para vermesini de sorun ederdim. Herkesin evi ayrı, barkı ayrı. Böyle böyle işler sorunlar patlak veriyor. Bugün 3.000 TL borç isteyen, verildiğini görünce bir sonrakinde 10.000 TL istiyor. Dik durması gerekiyor böyle konularda. Gerekirse olmayan borçlarınız var gibi söyleyecek, vermeyecek yani...
Diğer konu ise... Sadakatsizliğin bahanesi olmaz. Aldatmadı diye alkışlayamayız.
O kadının numarasını silmemesi bile çok ama çok rahatsız edici. Bir kadın açık açık evli olduğunu bildiği halde sana asılıyor ve sen numarasını saklıyorsun. İşi bittikten sonra direk engellemesi gerekirdi. Şeytan dürttü vs demesi beni çok üzdü.
İhtimal dahilinde bile olmamalı aldatmak ya.. çok üzülüyorum ve çok korkuyorum ben bu sadakatsizlikten...

Şu anda eşinizin ailesiyle sorun yaşıyor musunuz? Yaşadığınızda yine susuyor mu yoksa savunuyor mu hakkınızı?
Size ve çocuğunuza karşı ilgisi nasıl? Sizi hala sevdiğini hissediyor musunuz?
Bu borç para verme konusunu konuşsanız düzgünce, bir daha böyle gizli saklı para verir mi?

Evlilik aşamasında çok sorun çıkaran, çok isteği olan kadınlar oluyor ya, onlara önceden çok kızıyordum ama artık iyi yapıyorlar diyorum. Fedakarlık yapıldıkça bu görevinizmiş gibi üzerinize yapışıyor. Bu kadın nasıl olsa susar, sesini çıkarmaz, katlanır diye düşünülüyor ve de öyle oluyor. Kadın emek verdiği için kolay vazgeçemiyor. Ama o adamdan vazgeçmediği her gün kendi hayatından gidiyor...

Bizim oralarda "zorlamayla it ava gitmez" derler, taşıma suyla değirmen dönmezin Karadeniz'cesi galiba 🙃. Tek başınıza bu kadar oldurabilmişsiniz evliliğinizi, hep siz çabalamış, ödün vermiş, fedakarlık yapmışsınız sanırım. Ama bu kadar olmuş maalesef.

Bu arada sizin ihanet değil dediğiniz şeyin ihanetten farkı yok benim için. Numarayı silmemesi, sürekli aramayı istemesi aynı şey ihanetle. Sonuçta sadece yatakda olmuyor aldatmak...

Kötü insan degilsede beterin iyisi mi .İyi diyemem yazdiklariniza çok uğraşıp çok emek verip oldurmayani oldurmaya çalışınca olur böyle Aldatma şüphesi habersiz kredi çekmek o zaten böyleymiş böylede kalacak sizin kafanızda hayal edip böyle olur dediğiniz eş olmayacak hiç bir zaman.Size gelince önce can sonra canan desturu yerine emek fedakarlık hep o hep o dediğiniz için o bıkkınlık o kırgınlık o heves kaçması o emeğinizin hiçbir önemi olmadığını fark ettiğiniz andaki hüzün hani derler ya yapmasaydin.İste ordasiniz zor yanı baştan düğme yanlış iliklenmis.Bundan sonrası size kalmış ya verdiği kadar değer verin yada yapacak birşey yok .

cazgır olmanın zamanı gelmiş
akşam görüştüğünde çat çat sorun neden kredi çektiğini

ve abisine de toplulukta söyleyin bizim etimiz budumuz nedir pardon kardeşin ne kazanıyor da kredi çektiriyorsun.. derhal paramızı ödeyin

ben küçük çocuğumu kreşe bırakıp sizin için çalışmıyorum vs diyin
diş göstermezseniz bu hep böyle gider

X