kiralanan ev hakkında yardım

sarihperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2014
1.605
762
kiraladığımız evin sahibi araya mütahidi koyuyor benim evimle ilgili her şeyi sen hallet diye,mütahit o kadar aksi ve banane benim evim mi diyen bir adam ki sıkıntı yaşıyoruz, ev 1 yıllık daha doğrusu site oturum yeni yeni oluyor yani bizim kiraladığımız evde ise ilk biz oturucaz, eve bakmaya gittik ufak tefek eksikilikler vardı ama insanın aklına bazı şeylere bakmak gelmiyor, evin kornişleri yok mesela?bunu direkt yaptırıp kiradan düşmeyi düşünüyoruz,banyo dolabı yok zorla mütahit efendi aradı ev sahibini o da yaptırsınlar demiş ama banyo lavobosu ayaklı ona dolap yaparlar mı bilmiyorum inaşallah olur, onun haricince en enteresanı yatak odasının içinde banyo var banyonun duvarında yatak odasına bir açıklık var!buraya cam raf yapıyorlarmış peh!dedim bunu kapatın ben istemiyorum binbir zahmetle tamam alçıyla kapatırız dedi, evin tadilat işi olduğu içinde mütahidle iyi geçinmem lazım ama adamı görmeniz lazım mendeburun teki!birde ankastreset evde ama onu kurdurmayı aboneliği üstümüze alınca biz yaptırcakmışız!servis para isterse onu da kiradan düşücem,ev sahibi benle direkt muhattap olmuyosa bende her şeyi bu mendebur adama söylemicem herhalde tutanağını tutturup kiradan düşersem bir sıkıntı yaşar mıyım?ev sahibi uyuzluk yaparsa da o evden çıkarken hiç üşenmem tüm kornişleri işime yaramasa da sökerim,servisi çağırıp ankastreyi söktürürüm,evde duy bile takılmamış yani

Rabbim kolaylık versin. Benzer bir durum başıma geldi. Taşınana kadar kanser olaaktım. Nihayet evden taşındım . O adamla iş yürümez. Ustanızı bulun ve işlerinizi yaptırın ve direk kiradan düşün. Ev sahibi neden derse , sizde( ilgilenmedi )dersiniz.. İşin tuhaf tarafı evsahibinz o nu ararsa; tamam abi, olur abi diyorlar ama iş yapmıyorlar.

aynen öyle adam uyuzun teki,konuştuğu muameleyi falan bir görseniz sokakta yüzüne bakmaz parası var bu adamın deseler düşmanımdan uzak dursun aman beddua olur dersiniz o derece itici yani..bana diyorki evle ilgili haklı isteklerimi söyleyince beni zorlamayın diyor terbiyesiz!şekerim düşüyor diyor bende benimde düşüyor valla ta nerden geldim dedim lafta asla altta kalmam ama çokta laf söyleyemiyorum işte şu evin işleri hallolsun diye...ev sahibinde hata sen ne diye araya aracı koyuyosun birde terbiyesizki adam ona farklı konuşuyo bana farklı,ev sahibinin arkasından demediğini bırakmıyor beni de ona kötüler!allah iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi, sinirden ilk paragrafta hep yanlış yazmışım zaten..

Ev icin yaptiginiz butun masraflari faturalandirin. Fuzuli olmayanlari tabi. Kira gunu geldiginde ev sahibine kirayla beraber faturalari verin. Olmasi gereken bu. Muteahhite bilgi vermenize luzum yok bence.

doğal gazı,elektrik ve suyu üstümüze almak için neler gerekli acaba tecrübeli olanlardan yardım bekliyorum
ev sahibinin ev tapusunun f.kopisi ve de kira sözleşmesi var bende, evi kiraladığımız inşaat şirketindeki çalışan bu belgelerle gitseniz yeterli dedi ancak kiraladığımız daire merkezi pay ölçer ileısınıyor ve int.ten (ankara) gereken evraklara baktığımda doğal gaz sayaç numarası gibi bir numara isteniyor, yarın gidicem ancak gitmeden önce bilgim olursa daha kolay halledebilirim,birde dask raporu almam lazım onu da gene tapu f.kopisiyle alailirmişim doğru mudur?bunların hepsini kiradan düşücem elbette depozitoyu sadece ben ödücem,lütfen bilenler yardımcı olsunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…