Kiracıyı evden cıkartabilir miyiz

Siz ne yazılanı doğru okuyabilen ne de okuduğunu anlayabilen birisiniz belli ki😂
İki ayrı mesajımı birleştirip kendi üzerinize alınmanız herhalde ekonomist adı altında sosyal platformlarda balon spekülasyonu yapan kişi olduğunuzu düşündürdü ki bu cevabı veresiniz😂
Neyse, benim ne demek istediğim gayet anlaşılır, ve evet ihtarı evde ikamet edeceğim eve ihtiyacım var diye çekerseniz ardından da kiraya veremezsiniz.
Başka gerekçeler ile çekilen ihtarın sonucunu yazıyorsunuz.
Detay vermeden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Dediğim gibi neyse, olay örüntünüz çok başka yönde sizin o sebeple tartışmaya lüzum yok.
Hayır ben bir hukukçuyum ben biliyorum sen bilmiyorsun iddialaşma. Bahsettiğim ihtar tamamen ihtiyaç nedeniyle tahliye ile ilgili bak bu da konuşmanın başı. Bir mahkeme kararı veyahut icra olmadan sadece ihtar ile çıkanın dava açma hakkı yoktur.
Mahkeme reddediyor.
Bilmeden hukuki tavsiye verme bir daha olur mühürle yarım yamalak bilgiyle bir hukukçuya karşı çıkma bu konuda ? Sana hem konuşmanın başını hem de basit bir Google aramasıyla karşına çıkabilecek olanı atıyorum. Ay hala emin emin konuşuyor yanlış biliyorsun işte. Kendisine açılmış bir dava olmadan sırf ihtar üzerine evi boşaltmanın ev başkasına kiraya verilirse tazminat hakkı yoktur. Yeniden kiralama yasağının uygulanması için evi AÇILMIŞ BİR DAVA ÜZERİNE boşaltman gerekir. İhtar ile boşaltanın dava hakkı yoktur

Eklentiler

• IMG_1090.jpeg
    IMG_1090.jpeg
    121,7 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1091.jpeg
    IMG_1091.jpeg
    102,4 KB · Görüntüleme: 29
Siz ne yazılanı doğru okuyabilen ne de okuduğunu anlayabilen birisiniz belli ki😂
İki ayrı mesajımı birleştirip kendi üzerinize alınmanız herhalde ekonomist adı altında sosyal platformlarda balon spekülasyonu yapan kişi olduğunuzu düşündürdü ki bu cevabı veresiniz😂
Neyse, benim ne demek istediğim gayet anlaşılır, ve evet ihtarı evde ikamet edeceğim eve ihtiyacım var diye çekerseniz ardından da kiraya veremezsiniz.
Başka gerekçeler ile çekilen ihtarın sonucunu yazıyorsunuz.
Detay vermeden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Dediğim gibi neyse, olay örüntünüz çok başka yönde sizin o sebeple tartışmaya lüzum yok.
arkadaşlar herkes hukuk bilmek zorunda değil. Bilmemek de ayıp değil.
Bilmediğin şeyde hayır öyle diye ısrar etmek ayıp ama.
Ben nasıl tıp bilmiyorsam pedagoji bilmiyorsam ve bu ayıp değilse sizin de hukuk bilmemeniz ayıp değil. Bu hanım gibi kendinizden emin emin konuşmayın bilmediğiniz konularda. Hayatında kaç kira davası açtın ? Kaç kira davasını karara bağladın ki ihtarla çıkanın 1 yıllık tazminat hakkı vardır diye gerçek olmayan bir bilgi veriyorsun üstüne iddalaşıyorsun

Bu arada hanımlar uzun uzun anlatmadan alıntı yapacağım kulağınıza küpe olsun. Ev sahibi sözlü veya yazılı ihtarla size ben oturacağım çık dedi.
Şayet çıkarsanız ve ev sahibi kendisi oturmayıp evi başkasına verirse tazminat hakkınız olmuyor.
Tazminat alabilmeniz için kanun ilamlı icra marifetiyle boşaltmanız gerekiyor. MAHKEME KARARI OLMADAN EVİ BOŞALTIRSANIZ TAZMİNAT HAKKINIZI KAYBEDİYORSUNUZ
Alıntı yapıyorum

“Kiracının Cebri İcra Yoluyla Tahliyesi Söz Konusu Değilse Tazminat İstenir Mi?

Yeniden kiralama yasağına dair bu sorunun cevabı hayır istenemeyecektir çünkü belirletilen yasa hükmünde kiralananın tahliyesi için dava açılması ve tahliye davasında verilecek olan kiralananın tahliyesine dair hükmün ilamlı icra yolu ile infazı sonucunda kiralananın tahliye edilmesi hali öngörülmüştür. Ancak davacı herhangi bir mahkeme kararı ve icra işlemi olmaksızın taşınmazı kendi rızasıyla tahliye ederse, tazminat için geçerli olan ilamlı icra şartı oluşmayacaktır. Bu sebepten dolayı koşulları oluşmayan bir tazminat isteminin reddi gerekir. Mahkeme kararı olması yeniden kiralama yasağı tazminatı konusunda çok önemlidir.”

arkadaşlar herkes hukuk bilmek zorunda değil. Bilmemek de ayıp değil.
Bilmediğin şeyde hayır öyle diye ısrar etmek ayıp ama.
Ben nasıl tıp bilmiyorsam pedagoji bilmiyorsam ve bu ayıp değilse sizin de hukuk bilmemeniz ayıp değil. Bu hanım gibi kendinizden emin emin konuşmayın bilmediğiniz konularda. Hayatında kaç kira davası açtın ? Kaç kira davasını karara bağladın ki ihtarla çıkanın 1 yıllık tazminat hakkı vardır diye gerçek olmayan bir bilgi veriyorsun üstüne iddalaşıyorsun
Birçok desem inanacak mısın?
Ailem hatta sülalem hukukçu dolu hatta bu yolla kendi mülklerimizden birinin sürecini de ablam yaptı desem inanacak mısın, hayır.
Şuan aynı şekilde ihtarla çıkardığımız yerler ve tahliye davası devam eden taşınmazlar var desem?
Ya da demesem velhasıl dümdüzüm hiçbir bilgim yok, söylediğinin aksini gösteren emsal teşkil eden dava söylesem mesela???

Hanımefendi ne olduğunuz beni alakadar etmiyor, kaldı ki birbiriyle çelişkili şekilde karar veren hakimler mevcut, bunların hepsinin de itiraz yolu açıktır.
Dünyadaki tek hukukçu siz değilsiniz tek avukat ya da hakim de değilsiniz, her ne iseniz sizin yargınıza da itiraz hakkı daima vardır😂

Size cevap verdiğime inanamıyorum ya keşke rumuz okuma huyum olsa, yoksa laf anlatmaya çalışır mıyım hiç?
Sen kendi davana bak okey, oradaki danışanına böyle emir cümleleri ile mesleğini tasla ya da karara bağla ve yorumlarında bir zahmet işin pirisin ya davaya sebep olacak ifadelere yer verme😂😂😂
Benim üzerimden ego tatmininize devam edecekseniz zevkle edin bence hiçbir sorun yok.
Size iyi gelecekse ne ala, benden son bu da😂

Birçok desem inanacak mısın?
Ailem hatta sülalem hukukçu dolu hatta bu yolla kendi mülklerimizden birinin sürecini de ablam yaptı desem inanacak mısın, hayır.
Şuan aynı şekilde ihtarla çıkardığımız yerler ve tahliye davası devam eden taşınmazlar var desem?
Ya da demesem velhasıl dümdüzüm hiçbir bilgim yok, söylediğinin aksini gösteren emsal teşkil eden dava söylesem mesela???

Hanımefendi ne olduğunuz beni alakadar etmiyor, kaldı ki birbiriyle çelişkili şekilde karar veren hakimler mevcut, bunların hepsinin de itiraz yolu açıktır.
Dünyadaki tek hukukçu siz değilsiniz tek avukat ya da hakim de değilsiniz, her ne iseniz sizin yargınıza da itiraz hakkı daima vardır😂

Size cevap verdiğime inanamıyorum ya keşke rumuz okuma huyum olsa, yoksa laf anlatmaya çalışır mıyım hiç?
Sen kendi davana bak okey, oradaki danışanına böyle emir cümleleri ile mesleğini tasla ya da karara bağla ve yorumlarında bir zahmet işin pirisin ya davaya sebep olacak ifadelere yer verme😂😂😂
Benim üzerimden ego tatmininize devam edecekseniz zevkle edin bence hiçbir sorun yok.
Size iyi gelecekse ne ala, benden son bu da😂
İhtarla bir yerden çıkabilirsin. İhtarla çıktığın yerden tazminat alamazsın.
Ailenin hukukçu dolu olması hiçbir şey ifade etmez sen hukukçu değilsin. Benim annem hemşire diye ben gidip iğne vurmuyorum millete.
Sen sus çünkü hukuk bilmiyorsun.
Bu konuda hakim çelişkili karar veremez çünkü içtihat birleştirme kararı verildi hukuk genel kurulunda geçtiğimiz ay.
Yani bir yerden ihtarla çıkabilirsin ama ihtarla çıktığın yerden yeniden kiralama yasağı kapsamında tazminat alamazsın.
Daha fazla rezil olma

X