Kiracıyı evden cıkartabilir miyiz

Tamam da bizde zor durumdayız diyorum anlamıyor musunuz siz? Benim babam 20 sene köpek gibi calıstıda o evi alabildi kiracının böyle oturması ne kadar doğru? Biraz mantıklı olun
Vermeseydiniz öyle kiraya ! Orta yolu bulmak zaten mağduriyeti gidermek içindir. Yasal hakkınız %65 oldu siz emsal kiraların 3_5 altını söyleyin.cikmam ya da yapmam deme hakkı var bunu da unutmayın. Ben tasinacagim diye dava açarsanız o ayrı.

Bizim bu sene üçüncü senemiz, bu eve girdiğimizde ev başka birine aitti ve bir buçuk sene sonra şu andaki ev sahibine borç karşılığında vermiş. Neyse, ev sahibimiz evi satışa çıkardı üç ay önce falan, şu anda satışta ev ama iki hafta önce falan arayıp evi boşaltın ben taşınacağım dedi, buraya taşınmayacağını biliyorum çünkü eşime de eve eşyayı koyarak başka bir şehirde kızımın yanına gideceğim demiş. Ben çok sinirlendim ve tartıştık, iki ay içinde evi boşaltmayacağımı ve ihtar çekmesini söyledim. Onu da yapmadı henüz, ne yapmaya çalıştığını cidden anlayamıyorum ve artık sinirlerim alt üst oldu çünkü insan bir eve taşınırken en az beş sene oturmak kaydıyla taşınıyor ve hayat akışını ona göre düzenliyor.

Sakın acele edip çıkmaya çalışmayın.Önce mutlaka o ihtarı çekecek.Ihtara da "başka evim yok ,ben geleceğim " demesi gerekiyor sizi çıkarması için.Bu ihtarına çekerse sizin 6 ay vaktiniz var. Kendisinin tek evi varsa bunu yapabilir bu arada.Eşyalarini da koyabilir ,boş da tutabilir onda problem yok ammaa eğer siz çıkınca başka biri girerse ,işte o zaman sizin açacaginiz tazminat davasi ile dünyanın tazminatını ödeyebilir size.Bu arada ,siz evde otururken evi satar ise aynı haklarınız yeni ev sahibiniz ile devam eder.Şöyle ki; eğer yeni alanların da başka evi yoksa sizi ancak " ben gelecegim başka evim yok" diye çıkarabilir.Eger yatırım amaçlı aldıysa, asla çıkaramaz. 5 yıl dolmadan da kira tespit davası açamaz.

Aslında haklarımızı biliyorum, ona da anlattım ama sanırım bizi biraz saf belleyip şansını denemeye kalktı. Eğer kendi oturacağını ispat ederse ve mahkeme neye karar verirse ona göre hareket edeceğiz zaten. Bunları ona anlattığımda bu sefer çocuklarının hakkına girdiğimi falan söyledi. Kiracılı ev zor satıldığı için bizi çıkarmak istiyor anladığım kadarıyla çünkü kadının burası ile hiçbir bağlantısı yok, daha önce de toplu paraya ihtiyacım var ve ondan evi biran önce satmak istiyorum demişti. Bir öyle bir böyle konuşarak daha çok sinir ediyor beni, gerçekten iyi niyetli olsa zaten asla zorluk çıkaracak bir insan da değilim.

Evet,kiracili evler düşük fiyattan gidiyor, çok etkiliyor.Cunku kanunlar daha çok kiracilardan yana.Ev sahibi değiştiğinde de hakları devam ediyor.Sizi bu şekilde çıkaramaz yalnız.Önce neden çıkardığını kanıtlamasi lazım.Takip edin ,siz çıkarsanız satarsa bir şey yapamazsınız lakin başka birini sokarsa o zaman yanar işte.Yuksek tazminatlar talep edebilirsiniz.En az 1 yıllık kira bedeli ve nakliye ücretiniz olmak kaydıyla.Bunlar sizin haklarınız.

Tüfe mmax %65 falan cikar kirayı o oranin uzerinde arttiramazsiniz ancak oturacak başka eviniz yoksa kendiniz gececekseniz çikartabilirsiniz.
Bu bahaneyle cikarip kendiniz oturmazsaniz ve kiraci bunun takipcisi olursa fazla fazla odersiniz karşılığını.
5.yılda denkleştirme tarzı birseydi adı o zaman emsal kiralara cikarabilmek icin yasal yolunuz aciliyo

yasal hakları karşısında evin konumu bir şey ifade etmiyor maalesef.

Bence bir bahaneyle çıkartabilirsiniz benzer bir durumdan ailem problem yaşıyor avukat yoluyla ya biz oturucaz demeniz lazım ama ozaman da oturmanız gerekiyor çünkü cezası var veya kızıma vereceğim burayı diyebilir ozaman çıkartabilirsiniz Altınkum derken Didim mi ? Fiyatlar nasıl ev almaya kalksak öde öde mezara kadar Allah herkese yardım etsin zamanında alanlar çok şanslı

Atakum da 4 bine ev mi, köpek kulübesi daha pahalıya kiraya verilir muhtemelen. Yasal kısmını bilemiyorum ama böyle durumlarda kiracının kendisi ben ne yaşıyorum diyerek kirayı makul oranda arttırmalı zaten. Bir akşam yemeği parası nerdeyse 4 bin.

O da bir şey mi ,ben Bodrum merkezde geniş dubleks evlerde 3 ile 4 bin arası oturan çok aile tanıyorum.Resmen gasp etmişler evleri.On küsur sene olmuş, çıkaramıyor ev sahipleri.Bir yolunu bulup davayı attiriyorlar öte tarihe her duruşmada.2 seneyi aşkın bir durum .

Tamam da bizde zor durumdayız diyorum anlamıyor musunuz siz? Benim babam 20 sene köpek gibi calıstıda o evi alabildi kiracının böyle oturması ne kadar doğru? Biraz mantıklı olun
Gidin evinize kendiniz oturun o zaman ne geziyonuz ıstanbulda.
Babanızı kopek yerine koymanızda ıgrenc

Kul hakkı diye bir şey var, bu insanların hiç Allah korkusu da yok demek ki.

Eğer gerçekten kendiniz oturacaksanız dava açabilirsiniz. Ama dava sonucu siz oturmazsanız kiracı bunu tespit edip size karşı dava açarsa o zaman da tazminat bile ödersiniz. Gerçekten oturacaksanız davaya başvurun. Yok oturmayacaksanız orta yolu bulun. Eğer girerken tahliye taahütü yoksa çıkaramazsınız 10 yıl oturur. Benim bildiklerim bu şekilde yanlışım yoktur inşallah. Avukat arkadaşlar vardır forumda en doğru cevabı onlardan alırsınız. Ama kendiniz de bir avukata gidip fikir alabilirsiniz.

10 yıl üstünü bile yıllardır çıkaramayan tanıdığım ev sahipleri var .Kiracılar da avukat tutuyor ve bu avukatlar öyle zırva,yalan yanlis şeylerle geliyor ki mahkemeye ,mahkemeler hep öteleniyor.Zamandan kazanıyorlar .Ne kadar aza otursa o kadar para atıyor kenara kiracılar.3 senedir cikarilamayan tanıyorum 10 küsur senelik oturuyor üstelik.

Bende aynı sebepten aylardır uğraşıyorum. Ben kirada oturuyorum, kayınbabamın kendi oturduğu binada üst katta bir dairesi var. Biz evlendiğimizde kiracı vardı içinde. Şimdi hem benim evimin kirası arttı hem de kayınbabam ve kayınvalidem yaşlı onların hastaneye sağa sola götürme işleri ile eşim uğraşıyor. Bizde oraya geçmek istiyoruz ( hem insanın kendine ait evi gibi olmuyo, duvara çivi çakamıyorsun, evim küçük beyaz eşyalarımdan birisi sığmadı eve iade ettik, balkonum yok, binada iskan olmadığı için 2 katı elektrik su ödüyorum gibi gibi.. ) Durumu anlattık kiracıya tayini çıkmadan gidemeyeceğini söyledi (kendisi polis , 3 yıldır oturuyor , 3 yıldır tayin istiyor çıkmadı ve ne zaman çıkacağı belli değil , üstelik kira zammı süreçlerinde hiç uğraşmadık hep yasal sınır ne ise onu yaptık, şuan ederinin altında kirada oturuyor zaten ki otursun bizim derdimiz kira değil ) Bizde kira sözleşmesi süresi dolmadan ihtar çektik, ihtar süresi dolunca arabulucuya gitmeden dava açamıyorsun dediler, arabulucuya gittik , karşılıklı görüştük anlaşamadık ara buluculuk süreci bittiği için artık dava açabileceğimiz söylendi ama hangi avukat ile görüşsem 2 yıldan önce dava sonuçlanmaz dediler. Bilmiyorum çıktık bi yola, herkes kendi açısından mağdur ama mecbur bizlerde kendimizi düşünmek zorundayız. hakkımızda hayırlısı olsun

konuda size hak verdim ama hemen beddua yağdırmanıza gerek yok!

taşınacağınızı bir şekilde belirtmeniz gerekiyor onu bir araştırın öyle çıkarılabiliyor diye biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…