Kiracıyı evden cıkartabilir miyiz

birdenizhikayesi1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2024
19
-13
22
Atakum da 2+1 evimiz var kiracı memur babam sayesinde 4 bine duruyo 2 senedir oturuyo 8 ay sonra sözleşmesi doluyomus kirayı 10 bin yapabiliyomuyuz bizde kiracıyız İstanbul'da yaşıyoruz asgari ücretin bi tık fazlasını alıyo ailem babam kendi maasından da katıyo öyle evin kirasini ödüyo ama iyice zorlanma ya başladık kiracıyı çıkartmak istesek komple çıkamaz mı

4 bine ev mi var, o civardaki evleri bilmiyorum ama evlerin fiyatlarına bakıp bi tık altını söylersiniz. Vermek istemezse inşallah çıkar sizinde ihtiyacınız varmış
Sizin taşınmanız, apartmandan şikayet edilmesi, kirasını aidatını ödememesi gibi durumlar yoksa malesef çıkartamazsınız. 5. Yılında emsal kira isterseniz

Önce orta yolu bulmaya çalışsanız ! 2yillik kiracıyı ortada mi birakacaksiniz?

Sizin oturduğunuz evin kirası ne kadar?

Yasal zam oranına göre 6600 lira yapabilirsiniz kirayı, ancak şimdi Atakumda 2+1 kiralık daire fiyatlarına baktım. 9 binden aşağısı yok. Orta yol bulunup iki taraf da karlı çıkar umarım.

İyi de yüzde yirmi olayı kalktı artık.
Babanız keşke doğru dürüst bir zam yapsaymis.
4 bine ev mi kaldı allasen ?

Önce orta yolu bulmaya çalışsanız ! 2yillik kiracıyı ortada mi birakacaksiniz?
Tamam da bizde zor durumdayız diyorum anlamıyor musunuz siz? Benim babam 20 sene köpek gibi calıstıda o evi alabildi kiracının böyle oturması ne kadar doğru? Biraz mantıklı olun

İyi de yüzde yirmi olayı kalktı artık.
Babanız keşke doğru dürüst bir zam yapsaymis.
4 bine ev mi kaldı allasen ?
O civardaki evler 9 bin ve üstünden baslıyor

Tamam da bizde zor durumdayız diyorum anlamıyor musunuz siz? Benim babam 20 sene köpek gibi calıstıda o evi alabildi kiracının böyle oturması ne kadar doğru? Biraz mantıklı olun
Honkiponkitorino lütfen beğenme mesajımı nolur

Biraz aklınız olsa samsun gibi bi yerde kiracı nin bedavaya oturduğunu anlardınız ama nerde biz mağduruz diyorum mesaj begenilmiyor allah akıl fikir versin burdaki üyelere umarım gaddar ev sahipleri ile karşılaşırsınız da o zaman bizim çektiğimiz sıkıntıyı anlarsınız insan başına gelmeyince bilemez zaten

Girerken piyasa değerinin altında bir kirayla mı girdi?
Öyle girdiyse vermeseydiniz. Öyle girmeyip normal artışlar yapıldıysa ve suan 4 binse ne kadar doğru diye düşünülecek birşey yok. Adam olması gereken şekilde kalıyor.
Ha siz durumu anlatır orta yol ararsınız o ayrı adamın insiyatifine kalmış ama çıkmıyorum 10 binde veremem dedikten sonra çıkarmak için haklı sebebiniz yok. Hatta bu kadar artış istemek yasak. Siz geçip oturacaksanız sözleşme bitmeden ihtarname çekersiniz öyle çıkar sözleşme bitince ama 3 sene kiraya veremezsiniz.

Biz tasınmayı düşünüyoruz oraya

Atakumda bir kuzenim 17 ye , diğer kuzenim de 10 bine oturuyor. 10 bin isteyebilirsiniz bence de.
İşte anlamıyor kimse onu diyorum evin değerinin altında oturuyor biz 4 bine verirken aynı ilde teyzem 8500 e verdi evi de denize yakın değil bu arada bizimki 5 dakika yürüyünce deniz avmye travmaya her yere yakın konumda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…