Kiracımısınız?

tatarxixm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2006
1.282
3
48
11 yıldır kiracıyım bi evim olsun cok istiyorum kısmet inşalah olura.s
eğer kiracıysanız apartmanda herşeye uyuyormusunuz boya badada aydat temizlik gibi kuralara herşey tamam da şu boya badana işlerinin masrafıda bize cıkıyor ya o kötü oluyor şikayet ettiginiz knular varmı kiracılıktan
he b ide hep zile bana bassarlar kapı acmaktan helak oldum altt kattayım diye ben acıyom o tamatik bazen calışmıyor bu konuda cok şikayetim var apartmanda herkez ev sahibi bi ben kaldım kiracı olarak düşüncelerinizi aktarırmısınız

ah tatarım ah..sorma bende kiracıyım..allahım inşallah bizim durumumuzda olan insanları inşallah en kısa zamanda ev sahibi yapar..
soruna gelirsek benim öyle bi sıkıntım yok..kapıcı parası dışında hiç bir şeye biz ödeme yapmıyoruz..bütün herşey ev sahibine ait..,kapı açma işine gelince bizde kamera sistemi var..zil çalınca tv den bakıyorum yabancıysa asla açmıyorum..inatla basarsa otomattan fırça kayıyorum basıp durma kime gidiyorsan ona bas diye...

Bende kiracıyım 3 yıllık evliliğimde üstelik bu ikinci ev eşyalar bi garip oldu şimdiden....

Bu arada eşya demişken yeni evlenecek ve kirada oturacak arkadaşlar eşyalarınızı küçük seçin ben çok pişmanım herşey heykel gibi bizim evde taşınması sorun yer değişimi sorun....

Neyse apartman sorunlarına gelince aidat ödüyoruz gereken yapılıyor şimdilik bir sıkıntımız yok....

Allah herkese kendi evini nasip etsin.....

çocukluğumdan itibaren düşündüğümde kiracı da olduk, ev sahibi de (yani kiracımız vardı). kiracımızdan yediğimiz kazık sonucu evimizi satmıştık. annemler boşandıktan sonra 3 yıl kadar kirada kalmıştık. ilk ev sahibimiz dünya iyisi bir insandı. ancak o ev artık bize büyük geliyordu, kirası da çok düşük tutulmasına rağmen bize fazla gelmişti 2 kişi kalınca.

2. ev sahibimiz cadının cadısı bir kadın çıkınca bu sefer de kötü ev sahibimiz yüzünden ev sahibi olduk:) gözümüz o kadar kararmıştı ki, aylarca ev baktık sokak sokak. sonunda oldukça masraf isteyen düşeş bir ev bulduk. yıldan yıla eksikleri giderdik çok şükür.

boya badana parası bilemiyorum ama ev sahibine düşer gibi geliyor. yarın siz oradan taşınsanız. o badanalarla başkası oturacak. ama uzun süreli kiracıysanız ve ev sahibiyle farklı bir sisteminiz varsa bilemeyeceğim.

ancak kapı çalma olayı kiracılığın dışında sinir bozucu bir olay. bizim evde küçük lambayı açık bırakırdık ilk taşındığımızda. gece saat 12-1-2 demeden utanmaz bazı apartman sakinleri bizim zili çalıyordu. annem bir iki defa açmıştı sanırım. sonra ben olaya el koydum ve uyansak da açmadık. annem"ayıp olmaz mı?" diyordu, ben de"gece gece benim zilime basarken ayıp olmuyor da ben açmayınca mı ayıp olacak?" derdim. bir süre sonra bıraktılar, ışığımız hala çoğu zaman yanar ama anladılar nöbetçi kapı açanları yok!

kiracılık zor anacım allah herkeze nasip etsin, amin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…