Kiracılar bir bakın buraya...

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
30
Evimizi sattık, ilk defa kiraya çıkıcam, kiralık ev bakarken nelere dikkat etmeliyim(geçen burda bi arkadaş küvetten su gitmiyor demişti), sözleşmeye kaç yıl yazalım, eşyalar hasar görmeden nasıl ambalajlayalım. Kira artışı konusunda sözleşmeye ne ekleyelim, 1 aylık süre var, şimdiden kullanmadığım eşyaları kolilemeye başlasam mı? kırılacak eşyaları falan ne yapıyorsunuz siz? Bu konuda çok tecrübesizim, kk da bir çok kiracı bayan var, yardımlarınızı istiyorum.

öncelikle oturacağin evin su saati,elektrik saati doğalgaz saatine baktir herhangi bir borç gözküp gözükmediğine,kaçak olup olmadiğina baktir.bu konuda benim canim çok yandida başkasininda yanmasin isterim.ayrica kullnmadiğn eşyalari kolileyip bikenara kaldir genelde sözleşmeler 1 yillik oluyo evde olmayan hiçbişeyi yazmalarina izin verme örneğin saten boyali yerler kaplamali falan yazarlar öyle değilse dikkatli ol,ve tabiki depozito konusu depozitoyu paranin değerini kaybetmicek şekilde belirt öeneğin 2kira bedeli yda 1000 euro gibi ytl yazdiğin zman zamanla odeğer düşüyor benden sana tavsiyeler arkadaşim

canım bende kendi evimden eşimin işi gereği taşındım
ve kiraya çıktık ben kırılacak eşyalarımı gazetelere sarıp kolilerin en altınıda köpiüklerle
doldurup güzelce yerleştirdim üstlerine de kırılacak eşya yazdım ve nereye ait olduğunu mutfaksa
mutfak taşınmak çok zor canım eşyalarımızıda tanıdık bir mobilyacımız vardı
o geldi güzelde hepsini ayırdı nakliyelerin battaniyelerine sarmıştık güzelce hiç bir
eşyama tek zarar gelmedi 1 çaybardağım bile kırılmadı sana şimdiden kolay gelsin canım
a.s.

Arkadaşa ek olarak, eğer yaşadığın yer soğuk ise evin güneş alıp almadığına, ısı yalıtımının iyi olup olmadığına, iyi ısınmasına, mutfağının dolaplarına, ve büyüklüğüne, balkonu olup olmadığına, su giderlerinin ( özellikle banyodaki) iyi olup olmadığına, tabanlarına ve boyasına dikkat etmeni öneririm. Taşınırkende nacizane fikrim taşınacağınız kesinleştiğine göre kullanmadığın eşyaları kolilemeni öneririm.Yorganlarıda hurçlarsan iyi olur. Fırın ve buzdolabının kapaklarınıda koli bandıyla yapıştırrki taşınırken kapakları açılıp sağa sola çarpmasın. Ben kırılacak eşyaları gazeteyle kaplayıp, öyle koliliyorum. Bu arada kolilerin üzerine eşyanın nerde kullanıldığını ve nasıl türden eşya olduğunu yazarsan yerleştirirken daha kolay olur.
Örneğin: MUTFAK TABAKLAR gibi

bende kırılacak esyalarımı gazetelere sarmıstım benımde hiç kırılmadı ......
arkadasım kolay gelsin sana....

Eve taşınmadan temizlikten sonra perdelerini ütüle ve tak, hem ortadan kalkar hem dışardan içerisi görünmez......

Beyaz eşyalar sağa sola çarpmadan nasıl ambalajlarım, siz hiç sarmadanmı çıkardınız evden?
Ben daha 1 yıllık evliyim, evimde eski püskü battaniye, örtü felanda yok
Halıları felan neye sarayım kızlar? Off ne zormuş bu işler ya.

Beyaz eşyaların kapakları açılmasın diye iple bağla bence sarmaya gerek yok..
Halılarını ve yorganlarını battal boy çöp torbası al içine sar....

beyaz eşyalar için nalburlarda ve yapı marketlerde satılan kalın naylonlardan alabilirsin (hani şu küçükken iki parmağımızla patlattığımız naylonlardan)
kırılacak eşyalarını kesinlikle gazeteye sar
ve kolilere muhakkak hangi odanın eşyası olduğunu yaz

eğer nakliyeyle anlaşırsan beyaz eşyaları,koltukları vs onlar sarıyor sen zaten hepsiyle zor başedersin :teselli: nasıl saracaksın koltuğu vs.nakliyeyide bir araştır derim uygun ve temiz taşıyan firmalar muhakkak vardır

şimdiden kolay gelsin işin zor Şeniz

halılar için halı hurçları var, beyaz eşyaları da straforlara sar, beyaz eşyalara sarı kolibandı kullanma, sonra çok zor çıkıyor.

hırdavatçılardan alacağım poşedi kaç metre alsam avaba, birde yatak nasıl sarılacak ay ne zormuş ya, gece düşünmekten uykularım kaçıyor.

öncelikle hayırlı olsun canım...
evden eve nakliyeyi neden düşünmediniz,sizin için daha kolay olurdu...
kralık ev konusunda,öncelikle...
oturma zamanınızda mutabık kalın...
siz evdeyken kesinlikle satma olayı olmasın,bunu da konuşun...
zam oranlarını konuşun...
eve yapılacak olan demirbaşların,kiradan kesilmesini,
ne bileyim aklıma bunlar geldi..
bende lojmandan önce kiradaydım ama
ev sahiplerimden Allah razı olsun,hiçbr konu da
ne biz onları zor duruma soktuk,ne de onlar bizi...
Hakkınızda hayırlısı olsun...
sevgiler...

hırdavatçılardan alacağım poşedi kaç metre alsam avaba, birde yatak nasıl sarılacak ay ne zormuş ya, gece düşünmekten uykularım kaçıyor.

biz 50 metre strafor aldık, gardrobun kapaklarını sarmaya tam yetmedi bile, ona göre karar verin isterseniz. evde battaniye falan varsa onlara da bi şeyler sarabilirsin.
ama en güzeli hakkaten evden eve nakliyat, gelip her şeyi sarsınlar, gideceğin eve götürüp yerleştirsinler, tüllerine kadar da asıyorlarmış.

Yaşadığım ilçede nakliye şirketi yok, merkezden getirmem dünyanın parası, Beyaz eşyalarıma zarar gelmesin yeter. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Canim hayirlsisi olsun inşallah...
Bende senin gibi hep böyle konulara bakiyorum.
çünkü bizde her an taşinabiliriz.allah kolaylik versin.çok iyi konu bulmuşsun, bende bilgilendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…