Kira da ya da lojmanda oturacak arkadaşlar eşylarınızı nasıl seçiyorsunuz

xixtxixr&buse

Sana ait bütünüm :)))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
1.183
2
arkadaşlar kendi evimiz olmadığına göre öz perde ve halıları seçmekte zorluk çekiyorum oturacağım evde en fazla 3yıl kalacağız bu durumda nasıl tercih yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

cnm sen genede begendiklerini al gözün kalmasınkaydirigubbakcemile5
nişanlımısın dügün yakınsa ev tutulur zaten ona göre bak all sendeyerimseniben
yok tutulmadıysa ortalama bişiler all yani her evin ölcüsüne uyacakk:lepi:
hayırlı olsun inşa.s.

nişanlıyım az kaldı düğüne darısı başına olsun bizde hayırlı haberlerini alırız inşallah
bende senin gibi düşünüyorum aslında, ama 3 yıl oturacağız sonra başka bir yere gideceğiz aldıklarım oraya olur mu tekrardan masrafda çıksın da istemiyorum
o yüzden araştırıyorum a.s.

evi tuttuktan sonra al bence eşyaları.ayrıca yemek takımını mümkümse 2 parça al çünkü ev degiştirdiginde tak çıkar vidaları ozaman yazık oluyo eşyaya..sen bilirsin tabi

bizde lojmanda oturucaz büyük bir ihtimalle...
çok hantal olmayan,spor ve portatif şeyler seçiyoruz.
zten tarzımızda bu. öyle çok vitrin falan sevmiyorum ben sadece konsol aldım yemek takımı için. birde yemek masası. öyle işte...

cnm begendıgun nne varsa herseyı al perdelerınıde kanatlı al dıger evın pencerelerı buyukse perden eksık gelırse kanatlarıyla tamamlarsın halılarıda buyuk degılde kuçuk parcalar halınde al ayrıca lojmandayım lojman tas oluyor yerlker hep halıfıleks kesınlıkle gerek ayrıca ben çok çok fazla esya aldım ama pışmanım gercı yıne olsa yıne alırdım napım

bende sadece gümüşlük ve konsol düşünüyorum
Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım resimlerinizi görmüştüm çok beğenmiştim nikah fotoğraflarınızıa.s

Bende en çok bu konuda bocalıyorum zaten...
Standart eşyalar almaya çalıştık hep şimdiye kadar. battal boylar battal yüksekliklerden hep kaçındık. köşe koltuk almayı düşünüyorum odamız ufak olursa sığsın die büyük olursada aynı model yanına ek bişiler düşünülebilir yada puflar falan gibi..
halılara hiç girmedim bile çünkü artık ev tutulup eşyalar alınınca halıları düşüneceğim.
yatak odasının dolabını yüksek olanlardan seçmemeye çalışıyorum. odanın küçük olması ihtimaline karşı kapaklı modellere bakmıyorum. perdeleride ev tutulduktan sonra tül ve güneşlik olarak düşüneceğim. çok pahalıya kaçmamayı düşünüyorum.
ben hala yemek odası alsammı almasammı kararsızlığındayım. mutfak küçük olursa yemek takımımı nereye koyucam. misafir gelirse nerde yemek yicek yani çoğu şey daha havada uçuşuyor. en önemli şeyimiz evimiz olmadığından ve belkide olmayacağından böyle sürünüyoruz.
Allah hepimize hayırlı ev sahipleri nasip etsin...senağlama

canım taşıncağımız zaman yemek odasını ve yatak odasını aldığımız yer,vidalarını vs.çıkartıp,geri monte edecek,yoksa mahvolur eşyaların,perdeyi öylesine aldım,uyguna,perde ilerde taşınacağım eve uymayabilir.boşuna çok para vermeye gerek yok bence,halıyı daha almadım ne yalan söyleyim,idare ediyoruz,4m'2 milas yada yörük mü herneyse onu almayı düşünüyorum salona,ilerde çocuk odasına felan kullanırım.

Söylediklerine harfiyen katılıyorum çok masraf yapmayım diyorum bu sefer de nakliye ücreti çıkıyor karşıma şaşırdım kaldım...
2+1 düşünüyoruz şimdilik o yüzden de az eşya olsun diyorum bilemiyorummm

canım biz de kirada oturacağız 3 ay kala ev bakıcaz hatta daha erken bakmaya başalrız herhalde 2 ay kala tutucaz eşyaları o zaman alıcaz ve ben de düşündürüyor hep kiracı olucaz çıkarsak başka bir eve nasıl olur o eşyalar diye Allah hepimize ev almayı ansip etsin inşallah tek dileğim bu benim

kiraya oturacağım için birçok isteğimi erteledim.fazla ıvır zıvır dekoratif objem yok.tablo ayna vs almadım.ki taşınmam kolay olsun

allah kendii evimizde oturmayı nasip edince ortaya çıkacak benim fikirler:)

kızlar alacaklarımın tümünü değiştiriyorum fırın almaktanda vazgeçtim şimdi set üstü alıcam birde mini fırın ...Allah yardımcımız olsun

canım hoşuna giden ama pahalı olmayan cicileri seç benim fikrim.yani halı perde gibi ölçüsü farkeden şeylere çok masraf yapma.3yıl çok uzun bir zaman değil eğreti yapma beğenmediğin şeyi de alma yine gönlüne göre olsun ama çok harcamamandan yanayım.taşınma durumunda ister istemez eşyalar yıpranıyor.Mutluluklara.s.

arkadaşım,herşeyi kullanışlı ama abartıya kaçmadan alın derim.çok uzun bir zaman değil üç yıl.
pardelerinin boyunu biraz uzun kestirin,içine kıvırttır.ilerde açtırabilirsin.ben öyle yapmıştım çok işime yaradı.
herşeyin abartıya kaçmadan az ve öz olsun.ne seni mahrum bıraksın nede ilerde yerleşeceğin evde eğriti dursun.sonuçta bu üç yılıda sen yaşayacaksın.kaliteli ama ihtiyacın kadar olursa ilered faydasını görürsün.

ben geçen yıl evlendim.yatak odası, salon takımı, oturma odasına da koltuk takımı ve yemek odası da aldık. perdelerimi ve halılarımı lojmana göre aldım. bütün mobilyam lojmana sığmıştı ama 1 yıl sonra tayinimiz çıktı ve şu an odamın biri açılmayan eşyalarla dolu. perdelerimi desenli tül perde ve güneşlik olarak almıştım. perdelerimin hepsi şimdiki evimede uyuyor. mobilya alırken gereksiz şeyler almamanızı tavsiye ederim. ben alınmasını istememiştim ama zorla aldılar. napalım kırılana kadar taşıyacağız.

desenli tül perde ve güneşlik bende böyle yapayım kalın perdeleri ve arkaya fon yaptırmayı düşünüyordum bu kaldı neyse sağlık olsun yardımlarınız için teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…