Düğün Kına Gecesini Kız Tarafı mı Erkek Tarafı mı Yapar?

TheElfOfTheBlackS

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2010
197
0
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.Adet,gelenek,görenek pek bilmem ben.Ailem erkek tarafı yapıcak kınayı diyor.Bizim kınalarda düğün gibi olur.Davullu zurnalı,sazlı,sözlü orkestralı,erkekli,kadınlı,bol şamatalı:) Biraz arada kaldım gibi eyvahedigeldismile Sizde nasıl oldu? Kınayı hangi taraf yaptı? Çoğunluk nasıl yapıyor merak ettim..Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim..Şimdiden teşekkürler

kıına düğün paketine dahilidir yani kınadaki tüm masrafları(kuaför,kıyafet,yemiş v.s.) ve kınayı erkek tarafı yapar.

biz de kına için mekanı, meyve suyu kuru pasta gibi dağıtılacak şeyler varsa kız tarafı ayarlar ama kuruyemiş, kına, bindallı ve davul zurna gibi detayları da erkek tarafı ayarlar :)) biz de durum bölee :)))

kınayı kız tarafı yapar ama çerezi, kınayı ve kıyafeti erkek tarafı alır. gerçi kız tarafına bir şey kalmadıkaydirigubbakcemile3

canımm eğer imkanınızzz varsa bence aileleri hiç karıştırmayınn her şeyin ikiniz yapın.. açıkçası biz her şeyi ikimiz yapıyoruz ve kafamız o bakımdan çok rahat kimse karışmıyor her şeyi paylaşarak yapıyoruz en güzeli bu bence :))

Evet aynen öyle söylendi banada:) Kimseyi üzmeden,sıkıtıya sokmadan halletmeye çalışıyoruz :) Adetler farklı oluca sıkıntı oluyor böyle işte:) Bende dert edindim kendime dedim kknın hatunlarına bir sorayım.Teşekkür ediyorum hepinize

Evet canım bizde aynen öyle yapıyoruz..Eşimle ben aramızda hallediyoruz..Şehirler uzak...Her kafadan bir ses bilirsin:) Bende sürekli eşime anlatıyorum..Böyle olcakmış,şöyleymiş falan diye:) O da pek anlamıyor bu işlerden..Bütün yük onun omzuna biniyor..Bende çok hassasım..Dert ediniyorum..Onu sıkıntıya sokmak hiç istemiyorum..Sağolsun her söylediğimi yerine getirmeye çalışıyor..Her gün yeni bir mevzu çıkıyor..Bende kkya atıp kendimi rahatlamaya çalışıyorum..Sağolun varolun

kınayı bizde kız tarafı yapar ya erkek tarafının yapması sacma bence sonucta kız evinde falan olur bazende.. onuda kız tarafı yapsın yani dugunu kınayı herseyi erkek tarafına dayatmakda olmaz ya

kınayı bizde kız tarafı yapar ya erkek tarafının yapması sacma bence sonucta kız evinde falan olur bazende.. onuda kız tarafı yapsın yani dugunu kınayı herseyi erkek tarafına dayatmakda olmaz ya

Adetler farklı olunca bir orta yol bulunabilir diye düşünüyorum bende:) Tabiki olmaz..Erkek tarafına yolunacak kaz gözüyle bakmıyoruz en nihayetinde..Ki ben hiç sevmem adet,gelenek,görenek...Kız evinde olucak kına..İşte kınadır,çerezdir vs'dir erkek tarafı alıcak deniyor..En iyisi gizlice evlenmek:)) Ayyy bayılazayimm akannehir

bizde herseyi kız tarafı alıyor karsı taraf kız tarafı yapacak diyorsa iste karısıklık olur orda en iyisi kına gecesi yapma:)

hiçç dert etmeee her şey halloluyoo :))) yeter kii sadece siz bir birinizi dinleyinnn :))) zemuszemus zemuszemus zemuszemus

bizde herseyi kız tarafı alıyor karsı taraf kız tarafı yapacak diyorsa iste karısıklık olur orda en iyisi kına gecesi yapma:)

Bana kalırsa kaçırıcam kocamı bu karışıklığın içinden..Ne düğün ne kına:) İşte aynı şehirde olsaydık..Yapmıyacaktım..Ailem burdada kına olsun ..Bizimde çevremiz var dediler..Bizde boyun eğiyoruz mecburen:)

cnm bizde şöyle olucak kına kıyafetimi ben aldım yeri tuttuk çerezleri falande ben alıcam sadece onlara bindallı kalıyor . zaten düğün olucak erkek tarafına yüklenmemek lazım

siz aranızda karar verin aileleleri karıştırmayın hepsi olur cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…