Kimyasal gebelik mi dış gebelik mi?

qwertylo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
7
1
31
Merhaba. Normalde reglim çok düzenlidir, sadece 2-3 kere korunmasız ilişki yaşadıktan sonra adetim 1 gün gecikince evde test yaptım ve pozitif çıktı. Bu ilk hamileliğimdi. Birkaç gün sonra doktora gittiğimde transvajınal ultrasonda hiçbir şey görülmedi. Beta hcg 106 çıkmıştı. İlk günlerde Göğüslerde ağrım ve tuvalete sık çıkma durumum vardı, ancak bu durum gitgide azaldı. 1 hafta sonra dr'ye gittiğimde yine bir şey çıkmadı. Ben yurtdışındayım ve doktor tekrar kan testi verdirmedi ama dış gebelik veya kimyasal gebelik olabileceğinden bahsetti. adet gecikmesinin 11. günümde yani bugün kanamam başladı, doktorumu yarın göremeyeceğim için endişeliyim. Hemen hastaneye gitmem gerekiyor mu.. kimyasal gebelik olduğunu düşünmek istiyorum bunu geçiren varsa sizin belirtileriniz neydi, göğüslerde vs ağrınız var mıydı?

Buyuk ihtimalle kimyasal gebelik ve kendi kendine adet kani gibi gelip gececek insallah yeniden kalirsin

Merhaba kimyasal gebelik bir cok kadinda gorulen ve sonrasinda sprun teskil etmeyen bir durum (ust uste 3 4 krre yasamadigin surece) tekrar hamile kalmanda bi problem yoktur (saglik sorunun yoksa)
Bende yaşadim hrm devlette hem ozelde 2 farkli dpktortan ayni seyleti dinledim. Zaten internettede arsstirirsan doktorlsrin soyledigi seyler yaziyor. Korkma sakin ol dış veya bos gebrliktense en iyisi bu ama tabikide hrpsi birbirinden kötü Rabbim tez zamansa saglikli bebek nasip etsin yasadiklarini unuttursun insallah bu arada sonra ne oldi ne dedi doktor

Kimyasal gebelikmiş maalesef. Reglim normalinden daha uzun sürdü ve o şekilde hamileliğim sonra erdi. Ama dediğiniz gibi dış veya boş gebelik değildi en azından bu şekilde avutuyorum kendimi. Doktorum 2 ay sonra tekrar denemelere başlamamı önerdi

Sıkma canını iyi yönden bak her zaman :) vicudumuz oyle yaratilmış ki Allahın mucizesi iste, bedenimiz sagliksiz veya tehti icerikli hoc bir seyi kabul etmiyor bu sebeple aksilikler oluyor doye dusunuyoruz mesrla dis gebelik mesrla dusuk kimyasal vs ama aslında vicut uugun bulmadigi bir seyi disari atmaya calisiyor.. ne kadar uzulsekde guzel seyler bunlar en kisa zaman saglikli bebegin olur insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…