Kimyasal gebelik kesinleşti!

Pastachef

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2020
198
233
27
Başlıkta görüldüğü gibi iki gün önce 42 olan degerim bugun 12 düşmüş... Ve ben üzülmekle beraber buna sükredecek hale geldim.. İki kimyasal bir dış gebelik oldu sana kadar 8 aylık evliligimde. Rabbim kimseye hic birini yasatmasın.. Kimyasal için önereceginiz testler varmı kızlar. Kahroluyorum cumartesi doktora gidip bu meseleyi arastrtcam. Hamileleri gördükce özeniyorum kendi karnıma bakıyorum ayna karsısında. Ya kafayı yiyeceğim ya da coktan yedim farkında degilim. Fikirlerinize ihtiyacım var. En cok suan. Sadece esime ve size söylemiştim hcg sonucumu. Diyorumki allahtan kimseyle paylasmadım. Cevrem baskıcı ve sanki cocugum olunca onlar bakacakmıs gibi hani cocuk yokmu. Dıs gebeligi gebelikten sayma. Sen kendini cok kaptırmıssın hamilelik yasamadın diyenler bile var. Dıs gebelik için düsünebiliyomusunz.ben kalbi atarken tüple birlikte aldırdım ve sonrada bu cümlelere maruz kaldım. Neymis filancı komsu da yasamıs da sonra hemen toparlanmıs. Ameliyat acısını bile dogru düzgün yasamadım bunların yüzünden

Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah ım inşallah tekrarını yaşatmasın. Rabb imin imtihanı. Etrafaki insanlar o heyecanı ve mutluluğu yaşamadan, o kayıp hissini yaşamadan yorum yapıyorlar. Kimisi iyi niyetinden kimisi anlayışsızlığından konuşuyor. İnan ben de iki gün önce öğrendim gebeliğimi ben de bu sebeplerden dolayı söylemeye korkuyorum. Ne olacağımızı bilemeyiz çünkü. Rabbim bilir. En hayırlısını nasip eylesin. Seni tanımayan bir kardeşin olarak diyorum ki emin ol yavrun için hayırlı olan bir şey vardır. Senin için de. Allah a emanet ol. Üzülme asla diyemiyorum. Ama rabb im en yakın zamanda hayal ettiğin sağlıklı hamileliği nasip eylesin inşallah. Yine de bir doktora detaylı muayene olmanı da tavsiye ederim. Sebebi neyse bilinse belki bir sebep bulunur

Evet cok haklısın öyle canım. Muayene olcam

Çok geçmiş olsun, kimyasal gebelik için bir takım tahliller yapılıyor. Pıhtılaşma ve genetik testlerine kandan bakılıp ilaç tedavisiyle önlemini aldırıyorlar. Önceki kayıplarınızı söylerseniz bu testleri yapıyorlar. İnşallah en yakın zamanda sağlıklı bir şekilde gebe kalıp bebek sahibi olursunuz

8 yillik evlilik..
Elbette geç yaşayann beklenen hamileliklerin sonucunun hayal kirikligi olmasi cok yipratici..
Tup bebek denedinizmi?
8 yil sonra kendiligindenmi oldu?
Olduysa yine olur oyleyse...
Devlette genetik testlerinizi yaptirin.
Sogukkanli olun koyvermeyin.
Dis gebelik yasamiş biri olarak kimyasalin onun yaninda ne kadsr hafifletici oldugunu bilirsiniz..
Gonul ister olmasaydi ama nasip.
Kalabiliyorsunuz ya insallah yine olur.
Rabbim zamanini vermemis.
Umudunuzu kaybetmeyin.ara versenizde yine umudd edin. ALLAH KALBINIZE FERAHLIK VERSIN.
Rabbim daģina gore kar verir..

Çok geçmiş olsun
8 yıl bi imtihan işte Rabbim tez vakitte sağlıklı sıhhatli bi gebelik nasip eder inşaAllah siz ve tüm isteyenlere

Çok üzüldüm canım. Bana söylediğinde hamile olduğunu senin adına mutlu olmuştum. Ama bak hep derim yine diyorum olaya iyi yerinden bak hamile kalabiliyorsun!! Bir sıkıntı yok bu konuda yine kalacaksın evelallah. Sadece bu defa üni araş hastanesine başvur. Genetik bölümünde bu konu araştırılıyormuş. Pıhtılaşma vs gibi bir sorun varsa ilaç verirler sağlıklı bir şekilde gebe kalırsın inş. Sevgiyle kal

Yok canım 8 aylık evliyim güzel duaların için tesekkürr ederim. 8 ay cok erken biliyorum ama yasadıklarım agır oldu bu kısa zaman içinde. Biliyorum bunu bile yasamak isteyip en azından döllenme oluyor demek isteyenler varken benimki biraz sımarıklık olabilir. Herkesin derdi acısı farklı tabiki. Ama şu yaşımda (22) cocuk cok isteyip iki kimyasal bir dıs gebelik yasayıp tüpümü kaybetmek beni agır etkiledi.

Aa 8 aymi ben yil anladim
Uzulucek birsey yokki tamam uzulunur ama
Bak kipirdanmalar var olycak insallah belki bikac kullanman gereken seyler vardir
Doktoruna danis mutlaka. Kulak asma sen onlara..
Saglikla yine kalirsin yasinda gencecik.
Bidahaki sefere bebegm dogacak yazarsin. :)

canım merhaba. çok geçmiş olsun. ablamda çeşitli sebeplerden 6 düşük yapmıştı. gerçekten çok zor bir süreç insanın piskolojisi çok bozuluyor. dışardan gelen seslere kulaklarını tıka. onlar seni daha çökertir sağlıklı bi piskolojiye sahip olmadan kendini gebeliğe hazırlaman çok zor ve asla karamsarlığa kapılma. iyi doktora git. mutlaka genetik testi yaptır. benim ablamın sorunu genetik testiyle ortaya çıkmıştı. kanda pıhtılaşma problemi vardı. iğne vs başlatıyo doktor. şimdi bi kızı var çok şükür. yeni doğum yaptığı zamanlar kendine inanamıyodu. doğum yaptığına inanıp çocuğuna dokunamıyordu. ama herşeyin bi çözümü var şükür. mutlaka iyi bir doktora git

Reactions: H M
Cok sagol canım gidicrm evet kısmet...

Daha önceden rahim filmi çektirdinmi şöyle anlatayım. İlk kez hamile kaldığımda anlamadığım için değer yükselmiş boş kese vardı ve kendiliğinden düştü kimyasal dediler okadar doktora gittim kimse rahimdeki problemi farketmedi. Hadi dedik zaman geçti artık düşünüyoruz tekrar doktor kontrolü hiç bir sıkıntı yok herşey güzel dendi yapabilirsiniz hopp tekrar kimyasal. Ama bu süreçte doktorlar ısrarla araştırmak istemiyor kimyasal demek normal gebelik demek değilmiş. O nedenle tekrarlayan düşüğe girmiyomuş. Sonuç devlet hastanesindeki doktor perde olduğunj söyledi ama az buz değil çift rahimi düşündürücek kadar büyük. Yani doktorları sıkıştırman gerekiyor canım. Ben en son kimyasal demeyi bıraktım öyle ilgilendiler malesef

Reactions: H M
Çok üzüldüm.. Rabbim sağlıklı sıhhatli bir gebelik bir bebek nasip etsin inşallah tez zamanda. Yalnız siz hiç sperm dna hasarına baktırdınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…