Kimyasal gebelik ile boş gebelik arasında ne fark var tam olarak?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
724
14
24
Boş gebelikte yumurtlama döllenme olmuyor mu?
Kimyasal gebelikten anladım kadarıyla yumurtlama döllenme oluyor tutunmadı için düşükle sonuçlanıyor bu öyle değil mi?

kimyasal gebelik bebekte genetik bir rahatsızlık oluyor ve vücudunuz sağlıksız gördüğü oluşumu vücuttan atıyor.

boş gebelik ise döllenmeden sonra bebek gelişimi belirli bir noktada duruyor. kese oluşuyor ama bebek veya yolk sac oluşmadan gebelik duruyor, ilerlemiyor.

Peki ikisinin de düşüğü aynı mı oluyor?
Kanaması filan bir kadın olarak bunu nasıl anlayacak?

Peki ikisinin de düşüğü aynı mı oluyor?
Kanaması filan bir kadın olarak bunu nasıl anlayacak?
ikisi de aynı sekilde oluyor. boş gebelikte bazı durumlarda kürtaj oluyor. kimyasalda büyük oranda kendi kendine kanamayla atılıyor. ama genel olarak ikisinde de kanama olabiliyor.
boş gebelik kanama olmadan da farkedilebilir ama. eğer 8.haftaya kadar hala bebek görünmediyse artık boş gebelik teşhisi koyuluyor. kanama ile atılmazsa da kürtaj yapılıyor.

Peki kimyasal gebelik olan illa genetikte mi olur sorun?
Bebekte eğer genetik bir sorun görüyorsa vücut atıyorsa bu sürekli mi olacak bence olmaz ama bilmiyorum

Peki kimyasal gebelik olan illa genetikte mi olur sorun?
Bebekte eğer genetik bir sorun görüyorsa vücut atıyorsa bu sürekli mi olacak bence olmaz ama bilmiyorum
evet. bebekte genetik ağır bir sorun varsa oluyor kimyasal gebelik. sağlıksız bir bebek yani. tekrarlayacak diye kesin bir durum yok. her gebelikte kimyasal gebelik olma ihtimali aynıdır. tekrarlayabilir de, tekrarlamayabilir de. genelde 2 düsükten sonra anne ve babaya genetik test yapılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…