kimine göre dert kimine göre değil...

nehiroxgxuz

OĞUZ'UM&ANIL'IM
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
120
1
38
bu hayatta hep istedim ki bi işim olsun kendime yetecek azda olsa bi param bi maaşım olsun bunun için çalıştım çabaladım üniversite 2 yıllık oldu okumadım şimdi evliyim çok mutluyum hayatta benden hiç birşeyi esirgemeyen bir eşim var ama çok mutsuzum girmediğim sınav kalmadı tek istediğim küçük bir memurluk parasını falan geçtim şu emeklerimin bir karşılığını istiyorum inanın artık biri toplum arasında bana çalışıyormusun diyecek diye ödüm kopuyor çalışmamaktan kendi paramı kazanamaktan çok utanıyorum istiyorum ki eşime kendi paramla uafata olsa bişey alayım istiyorum ki her sabah erken kalmak için bir bahanem olsun ama olmuyor psikolojim bozuldu artık hem kendimi hem eşimi mutsuz ediyorummm

Memur olmak çok zor ama imkansız değil..:sm_confused:
Bilmiyorum KPSS'ye girdiniz mi? Sonuçlar daha açıklanmadı galiba..:nazar:
Eğer memurluk olmasa bile küçük de olsa bir iş bakın kendinize,beklentileriniz büyük olmadığı için belki daha kolay bulursunuz iş..:teselli:
Hayırlı olsun inşallah..:Saruboceq:

Canım ya,seni çok iyi anlıyorum.Ama çalışmak için memur olmana gerek yok ki.Hem memurluk da değişti,sözleşmeli alıyorlar genelde,özel sektör gibi oldu artık.Lise mezunusun,çalışmak da istiyorsun.Eşin de eğer çalışmak istemene bir şey demiyorsa güzel bir iş bulursun.Lütfen bunu sorun etme.Çalışmak isteyene her zaman bir iş vardır canım,emin ol.Er ya da geç istediğine ulaşacaksın.

ısallah canım ıstedıgın işi bulursun ınsanın kendı parasını kazanması guzel...
ama cok zor calışmak ozellıkle evlıysen....cok özverılı olman lazım...
eger cok ıstıyorsan kurslara falan gıt ..sınavlara hazırlık olur...
belkı daha cok caba harcaman gerek ...belkıde guzelım hayorlısı budur senın evde olmam....ısallah ne ıstıyorsan o olsun.....ALLAH yardıncın olsun ve ıstedıgınıde versın...ama...
canım calışmayıp evınde oturan bır suru ev hanımı var...
ıllakı calışmanda gerekmıyor...eşine bırıktırdıgın paralarlada hedıye alabılırsın....
boyle psıkolojını bozup kendını uzme bence..
ne guzel eşinnın destegı ve sevgısı var...bence şanslısın...

bir bayanın evde oturmasıyla bir erkeğinki bir değil. bu kadar hırpalamayın kendinizi.
toplum içinde soracaklar diye ödüm kopuyor demişsiniz ona istinaden dedim bunu.
kadın ne olursa olsun hassastır erkeğe göre, açıkcası ben kolay bir iş de bilmiyorum hiç. durumunuz iyiyse şimdilik böyle idare edin bunda utanılacak bir şey yok ki. biraz da tevekkül gerek kısmet meselesi. şimdi isteyip de alamadığınız işlerde kesin bir hayır vardır, ileride daha iyisi nasip olur diye düşünüyorum. kendim sabırlı değilimdir :) ama sabır her yerde her şey için şart. Allah iyilik versin, muradınıza hayırlısıyla ermenizi dilerim.

canım inşallah gönlünüze göre bir iş bulabılırsınız..
ama sadece memurluk olarak düşünmeyın.özel sektörede iş başvurularında bulnabilirsiniz.
ayrıca çalışmadığınız için çekınmenıze gerek yok..
sıkılamyın..çünkü bunda uatanılacak sıkılacak bır durum yok..

ilk önce herkese mesajları için çok teşekür ediyorum üzülmek ağlamak bir şeye fayda etmiyor sınav sonuçlarını bekliyorum gerçi umudum yok 2006 da 88 aldım yerleşemedim allah hepinizden razı olsun allah umarım bir ekmek kapısı banada açar ne diyeyim sadece bunu istiyorum sadece bunu diliyorum allah cümlemizin gönlüne göre versinn herkese saygılar sevgiler.....

bu hayatta hep istedim ki bi işim olsun kendime yetecek azda olsa bi param bi maaşım olsun bunun için çalıştım çabaladım üniversite 2 yıllık oldu okumadım şimdi evliyim çok mutluyum hayatta benden hiç birşeyi esirgemeyen bir eşim var ama çok mutsuzum girmediğim sınav kalmadı tek istediğim küçük bir memurluk parasını falan geçtim şu emeklerimin bir karşılığını istiyorum inanın artık biri toplum arasında bana çalışıyormusun diyecek diye ödüm kopuyor çalışmamaktan kendi paramı kazanamaktan çok utanıyorum istiyorum ki eşime kendi paramla uafata olsa bişey alayım istiyorum ki her sabah erken kalmak için bir bahanem olsun ama olmuyor psikolojim bozuldu artık hem kendimi hem eşimi mutsuz ediyorummm

canım benim kendime yetecek kadar az bi param olsun maaşım olsun demişsin bunun için illaki memur olmana yada bi yerde çalışmana gerek yok bence erken kalkmak için illaki bi iş yerine gitmenede gerek yokevde tek başına üretebileceğin ve bunlardan kazanabileceğin bişiler olmalı yada ne bilim katolog usulü bişiler satabilirsin kadın isterse herşeyi başarır herşey gönlünce olsun inşallah

ilk önce herkese mesajları için çok teşekür ediyorum üzülmek ağlamak bir şeye fayda etmiyor sınav sonuçlarını bekliyorum gerçi umudum yok 2006 da 88 aldım yerleşemedim allah hepinizden razı olsun allah umarım bir ekmek kapısı banada açar ne diyeyim sadece bunu istiyorum sadece bunu diliyorum allah cümlemizin gönlüne göre versinn herkese saygılar sevgiler.....

sizi anlıyorum bende bi kaç ay öncesine kadar aynı düşüncedeydim
üni bitirdim ve şu an işsizim
çoğu yer tecrübe istiyor..anlamıyorum biz yeni mezunlar işe alınmazsak
nerden tecrübe kazanacağız.bu kadar insan anasının karnında mı alıyor bu tecrübeyi..

kppss'ye çok insan giriyor.ve çoğu sizin gibi bir ekmek kapısı derdinde..
bakarsınız yerleşirsiniz..

ama şunu unutmayın şu sıra bir durgunluk var.
kriz diyorlar ben kriz oldugunu kabul etmiyorum fakat piyasalarda bi yavaşlama
oldugu kesin..beklemediğiniz bir anda karşınızda bakarsınız bir iş çıkabilir
kafaya takınca daha kötü oluyor oluruna bırakın birazyerimseniben

cnm bende mimarım bisenedirde işsizim halimden memnunum çok şükür onca yıl okudum emek verdim işim yoksa allahın bi bildigi vardır diip şükrediyorumm..milletin çenesi hiç durmaz bende biliyorum alıştım bisürü laflarına..inan şimdi işe girsen busefer işine burun kıvırırlar,begenmezlerr..yani etrafı memnun edemessin hiç bizamannn..sen mutluysan evinde sorun yok bence boşver herkes çalışcak diye bi şart yokkii..

cnm kendi bu derece üzücek kadar düşünme ve kasma ya bu konuda inş hayırlısıyla zamanı vakti geldiğinde hayırlı iyi bir iş bulursun. memurluk olmaz başak iş olur. türkiye iş kurumuna netten iş başvurusunda bulunabilirsin. ordanda yardımcı oluyorlarmış. ben denemedim ama sadece duydum istersen bir araştır. ama bu kadar canını sıkıpta sağlığından olma

2 yıllık diye okumamissiniz, dil bilmiyorsunuz simdi is istiyorum diyorsunuz da universite mezunları disarda.
siz nasil bir is istiyorsunuz? lise mezunu olarak ne memurlugu yapacaksınız? ne emek verdiniz ki karsılıgını istiyorsunuz?

size uygun is tezgahtarlık, satıs danısmanlıgı,kasiyerlik, cocuk bakıcılıgı, kucuk ofis sekreterligi olur.

tabii begenir de yaparsınız.

arkadaşlar sorunum zaten burda başlıyor ya benim ne eşimle ne evliliğimle bi sorunum var ben bu iş meselesini taktım kafaya hem kendim mutsuzum hem eşimi mutsuz ediyorum eşim beni teselli etmekten bıktı artık yüzüm gülmüyor hiçbişeyden mutlu olmuyorum evlenmeden önce çalışıyordum şimdi böyle evde oturmak beni delirtiyor diyarbakırda ikamet ediyorum şimdi buraya gelelide kısa bir süre oldu ya çok mutsuzum inanın bu satırları yazarken bile ağlıyorum kendimden korkmaya başladım artık delirdim mi ben diye evlendiğim insana da yazık artık onada ne yapacağını şaşırdı

2 yıllık diye okumamissiniz, dil bilmiyorsunuz simdi is istiyorum diyorsunuz da universite mezunları disarda.
siz nasil bir is istiyorsunuz? lise mezunu olarak ne memurlugu yapacaksınız? ne emek verdiniz ki karsılıgını istiyorsunuz?

size uygun is tezgahtarlık, satıs danısmanlıgı,kasiyerlik, cocuk bakıcılıgı, kucuk ofis sekreterligi olur.

ne kadar ayıp ya.. nasıl böyle acımasızca cümleler kurabiliyorsunuz..
düşüncelerinizi paylaşmakta özgürsünüz tabi ki ama bunun yolu böyle kaba ve incitici olmamalı bence..
biraz saygıya davet ediyorum sizi...

bu hayatta hep istedim ki bi işim olsun kendime yetecek azda olsa bi param bi maaşım olsun bunun için çalıştım çabaladım üniversite 2 yıllık oldu okumadım şimdi evliyim

acımasız değil gerçek bu.
"mimarım, işletmeciyim, mühendisim ve işşizim" diyenlere üzülünür. okul yerine kocayı tercih edip aglayanlara üzülünmez.

lütfen emek verip okuyan gerçekten çabalayan insanları düsünün sonra da bu hanımı.

haklı oldugumu goreceksiniz.

arkadaşım sen bilmeden kendince yorumlar yapıyorsun senin tavrın umrumda bile değil ama şunu da belirtmeen geçemeyeceğim kocayı tercih etmişsin falan gibi sokak ağzılarıyla konuşma benimle hayatta tercih yapmak zorunda kalabilirsin insanların ne yaşadığını bilmeden sen yorum yapamazsın rica ediyorum bir daha bana yazma ip adresini bulmak benim için hiç zor değil bi daha bu şekilde benimle aşağılayıcı bi üslupla konuışamazsın eğer benim derdim seni ilgilendirmiyorsa bana yazma sen çünkü yapıcı değil yıkıcı bir insansın dediğim gibi bir daha bana yazma eğer bu üslubun devam edecekse

Hala neden iş bulamadıgınızı düşünüyorsanız; "bana yazma ip adresini bulmak benim için hiç zor değil " ifadesini bir daha gözden geçirin. İş aramak yerine ne tür işlerle uğraştığınızı hem siz hem de tüm forum görür.

Ayrıca bu abuk tehdidinizi de karşılıyorum.
Hodri meydan....

Son düzenleme:

bu ülkede çalışanların hepsi üniversite mezunu ve dil bilmek zorunda mıdır?

aşağılayarak bahsettiğiniz tezgahtarlık, satış danışmanlığı, kasiyerlik, çocuk bakıcılığı, küçük ofis sekreterliği de iştir. bunu yapmak neden gocunulacak bir durum olsun.

saldırgan üslubunuz ve gereksiz çıkışınız yersiz..

canım hakkında hayılırsınnı iste eğer çalışima senin için hayırsız olacaksa boşver çalışma ne olacakkı..bir sürü ev hanımı var..ne güzel ohhhh kebap yaa..

bilmiyorum kim suçlu...devlet mi bizler mi??
burada öğretmen arkadaşlarım işsiz dolaşırken doğuda köylerde derslere hizmetliler giriyor öğretmen yokk!!!!
bu devletin tabiki mimarı, mühendisi, fizikçisi, veterineri her mesleğe ihtiyacı var...
üniversiteye girilen sevincin farkedilmeyen emeklerin alamadığımız burukluğunu şimdi yaşıyorz...bizlerle beraber ailelerimizde yaşıyor...
tek sorun var yazıkki devletimiz%80 başarı değil..% 90 başarı istiyor..yazık ki mükemmel olmak zorundayız..
kimsenin burnunun ucuna koymadığı memurluk bulutlarda dokunamıyoruz....
insanlara laf anlatmak sana laf söyleyecek yetkisi bulunmayanlar seni ağzına dolamaya başladığında işsiz diye, hala giremedinmi diye işte yazikki isyan sinyalleri başlıyor içimizde...ama biliyoruz herşey de bir hayır ve herşeyin zamanı vardır....siz çalışın hazırlanın..unutmayalım pes etmek yok...şans daima hazırlıklı olanlara güler...

X