kim haklı sizce???

SU IXSXIK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
178
0
arkadaşlar anenmin babamın bildiği bir ilşkim var ve erkek arkadaşımın ailesinin bildiği ama öle işd aha resmiyete dökülmedi sözlüyüz...
sözlümün akrabaları oldukça fazla ilk gün köylerine gidiyorlar ve biz buluşup bayramlaşamıyoruz ikinci günüde başka akrabalarına gidiyorlar tanıdıklarına gidiyorlar ve ben bu duruma çok bozuluyorum benimle üçüncü günü buluşuyor zoruma gidio yani banada zaman ayırmasını istiyorum birinci günü analdıkta ikinci günü bari buluşssak diyorum hani o kadar ki beni arayamıyor bile bayramda acayip sinirim bozuluyor üçüncü yani bugün buluşacaktık ben bugünde buluşmadım onun inadına gezmlere gittim ve annemde yadırgadı neden senle bayramlaşmıyor diye durumu annemede anlattım köye gidiyorlar eş dost ziyaretleri dedim ama olsun dedin bi bayramlaşmaya olsun senin yanına gelebilir dedi olmaz dedi annemde benim gibi yadırgadı bu durumu biraz önce ona açtım sen saçmalıosun diyor bana içinde büyütüyon büyütüyon patlıyon diyor ve en kötüsü tek bu mevzu değil aramızda ne geçerse bens açmalıyor oluyorum ona göre o hatasız kusuru yok beni anlamaya çalışmıyor bile ya ben yanlış anlıyor ya da saçmalıyor oluyorum bi insanda bu kadar saçmalıyamaz ki kendimden şüphe etmeye başlattın ne olur siz söyleyin ben haksızmıyım lütfen objektif değerlendirin....:enbuyukkk:

Biraz karisik yazdin gülüm be...

Anladigim kadariyla sözlün seninle ve seninle ailenle bayramin 3. günü bayramlasmaya geliyor dogrumu??

Ve sen bunu yadirgiyorsun??

kendimde düşündüm arkadasım olmaz ama ya insan önce sevdiğinin bayramını kutlar benm askım olsa gerce nişanlıyız ama suan öncede sizin gibiyken o ailesini bırakır gelir bense kacardım buluşurduk valla seninkinde hata var gibi görüyorum acaba ailesimi baskı yapıooookiiiii

kusura bakmayın net olmadı sanırım benim annem babam ve onun annesi babası ilşkimizden haberderler ama öle resmiyet yok onun ailesinin gelip bizim bayramımızı kutlaması gibi bir durum olamaz daha nişan yapmadık kendi ramızda sözlüyüz...sorun onun bayramın birinci ve ikinci günü akrabalarına hep zaman ayırması tellefonda bile bana zaman ayıramaması ve beni hep bayramın son gününe saklaması zoruma gidyor..ben istiyorum ki en azından birinci günü ailesiyle köye gittiğinden ikinci günü azda olsa dışarda bi yerde buluşup bayramlaşmak ama o bunu anlamıyor seven insan isterse zaman ayıramaz mı yani???

kendimde düşündüm arkadasım olmaz ama ya insan önce sevdiğinin bayramını kutlar benm askım olsa gerce nişanlıyız ama suan öncede sizin gibiyken o ailesini bırakır gelir bense kacardım buluşurduk valla seninkinde hata var gibi görüyorum acaba ailesimi baskı yapıooookiiiii

ailesi açısından problem olacağını sanmıyorum beni severler ama düşüncesizce yaklaşıyorlar annem dedi eğer dedi hani kendi düşünemiyor gelip seninle bayramlaşmayı geçe bırakmadan bari annesi dese diyor oğlum git bi bayramlaşın gelin bekleyelim sonra nereye gidersek gidelim diye bu güzelliği yapmıyorlar bana bende gerçekten düşünceli bir insanım bu düşünceliliği ondan bekliyorum bana saçmalıyorsun diyor ya çok ağırıma gidiyor biz beş senedir birlikteyiz ve her bayram aynıdır....:eek:klava:

kusura bakmayın net olmadı sanırım benim annem babam ve onun annesi babası ilşkimizden haberderler ama öle resmiyet yok onun ailesinin gelip bizim bayramımızı kutlaması gibi bir durum olamaz daha nişan yapmadık kendi ramızda sözlüyüz...sorun onun bayramın birinci ve ikinci günü akrabalarına hep zaman ayırması tellefonda bile bana zaman ayıramaması ve beni hep bayramın son gününe saklaması zoruma gidyor..ben istiyorum ki en azından birinci günü ailesiyle köye gittiğinden ikinci günü azda olsa dışarda bi yerde buluşup bayramlaşmak ama o bunu anlamıyor seven insan isterse zaman ayıramaz mı yani???

AnladimmmCADIARZU

Birincisi sen kesinlikle sacmalamiyorsun, halt etmis sözlün sengözlerimebaksanab
Ikinciside hadi belki ailevi konular yüzünden mecbur bayramin 1. ve 2. gününü akrabalarla gecirmeye lakin bunu sana tatli dil ile izah edebilir :1closedeyes:
Ücüncüsüde sana telefonda bile zaman ayirmamasi asil sacma olann:kızgın:

Sen kesinlikle haklisin! Ve sözlün sana bir daha sacmaliyorsun derse
Aynaya bak görürsün sacmalayani de...:1closedeyes::kahve:

Bilmem ama bana erkek arkadaşının aile ziyaretlerine gitmesi pek tuhaf gelmedi nedense..
Aranızda daha resmiyet yokmuş ki..:sm_confused:
Bayram bu,büyükleri ile beraber olacak elbet..
Sen şu anda onun sadece kız arkadaşı konumundasın,kusura bakma ama öncelik kendi ailesi olmalı... İleride Allah nasip ederse nişanlanınca zaten ilk günden gelir ziyarete,ellerinde hediyesi yanında ailesi ile inşallah:Saruboceq:

Birinci gün tamam da ikibci gününü sana ayırmalı olmadı üçüncü gününü...

Bütün akrabaları tek tek ziyaret etmek zorunda mı....

Benimkini çağırsam ilk gün bile gelir, böyle olmalı...

Bilmem ama bana erkek arkadaşının aile ziyaretlerine gitmesi pek tuhaf gelmedi nedense..
Aranızda daha resmiyet yokmuş ki..:sm_confused:
Bayram bu,büyükleri ile beraber olacak elbet..
Sen şu anda onun sadece kız arkadaşı konumundasın,kusura bakma ama öncelik kendi ailesi olmalı... İleride Allah nasip ederse nişanlanınca zaten ilk günden gelir ziyarete,ellerinde hediyesi yanında ailesi ile inşallah:Saruboceq:

arkadaşım benim içinde aile çok önemli ve ben onun için sadece kız arkadaşı değilim aile arasında yüzük takmadık diye sadece onun için kız arakadaşından ibaret olmuyorum beş yıl birlikteyiz onun sülalaesi beni biliyor gelinim diye herkese tanıtıyor okuyoruz okulun bitmesini annem şart koştu bitmeden nişanlanamıyoruz ve ilk gün bende elbetteki ailemle geçiriyorum mübarek günde bunu nası isterim geleceksin ilk gününden aileni boşve diye hiç olur mu benim istediğim ikinci günü beni ihmal etmemesi ve benim kırılmamı anlaması ama anlamıyor işte birinci dereceden akrabaları anlıyorumda ya eş dostada benim için biraz geç git bi yarım saat olsun zaman ayır tek derdim bu benim

bence fazla büyütmeyin...
çünkü arada resmiyet yok...
belki yüz yüze değil ama ilk gün telefonda da kutlayabilirdi bayramınızı...
madem anneniz de yadırgamış bu olayı,
o zaman işi resmiyete dökün...
işte o zaman ilk günden bayramlaşabilirsiniz...
asıl önemli olan diğer probleminiz...
sizin söyledikleriniz neden saçma oluyor anlayamadım...
eften püften şeylere takılıp,sorun mu ediyorsunuz??
bir insan bir insana sürekli saçmalıyorsun diyorsa,
ya bunun altında cevap veremediği sorular vardır ya da
sizin konuştuklarınıza değer vermiyordur...
bence bu rahatsızlığınızı ona sorun...
bakalım cevabı ne olacak...
sevgiler...

Aaaaaaa bunu burada konu acarak bıle sacmalamıssın sen!!!!!

Ya olurmu hıc cnm oyle sey.Bayramda ınsan ılk en sevdıklerını gormek ıster,eşden dostdan akrabadan once.Tabı bu senın en dogal hakkın.Demekkı resmıyete dokulmedı demıssın ya resmıyete dokulse ve evlensennnnn sen once ılk gun onun koyune ıkıncı gun onun eşine dostuna e artık bı zahmet te ucuncu gun kendı aılene geleceksın.Onun bu davranısından bunu cıkarırım ben!!!

O yuzden ewlenmek nıyetındeysen bunu sana sacmaladıgını bıle soylese ona bı sekılde anlat.Yoksa ewlendıkden sonra bayramlasdıklarının arasında anne babanın son sıralarda yer alması kadar ınsanın ıcıne oturan bısey yok.(Tecrubeyle sabıt)

Allah kolaylık versın cnm sana...

okadar kendini haklı görüyor ki anlatamam ya beni anlamak istemiyor sanki hep o haklı bıktım artık bana saçmalıyorsun abartıyorsun büyütüyorsun laflarından o kadar emin ki kendinden onda hiç bi hata olamaz beni bunalttı ama o bunun farkında bile değil bi gün kafam dellenecek çekip gidecem çok çaktim bu konuda...

arkadaşım benim içinde aile çok önemli ve ben onun için sadece kız arkadaşı değilim aile arasında yüzük takmadık diye sadece onun için kız arakadaşından ibaret olmuyorum beş yıl birlikteyiz onun sülalaesi beni biliyor gelinim diye herkese tanıtıyor okuyoruz okulun bitmesini annem şart koştu bitmeden nişanlanamıyoruz ve ilk gün bende elbetteki ailemle geçiriyorum mübarek günde bunu nası isterim geleceksin ilk gününden aileni boşve diye hiç olur mu benim istediğim ikinci günü beni ihmal etmemesi ve benim kırılmamı anlaması ama anlamıyor işte birinci dereceden akrabaları anlıyorumda ya eş dostada benim için biraz geç git bi yarım saat olsun zaman ayır tek derdim bu benim

İnan ki anlamaya çalışıyorum seni de..
Ama benzer olaylar yaşadığım için empati kuramıyorum işte..benneyaptımki
Eşimden önceki erkek arkadaşımla 8 sene flört ettik.. Parmağımda yüzüğü vardı ama sözlü değildik.. Aynen tüm sülale biliyordu her iki taraftada da..
Aynı şehirdeydik,hergün beraberdik.Ama bayramlarımız hep ayrı geçerdi bizim.Belki yaşımız küçüktü,büyükler bilse de çekinirdik,hele ki bayram günü babamın gözünün içine baka baka bir erkekle buluşmaya gitmeye cesaret edemedim..:nazar:
Ama sen bakma bana,belki de yanlış düşünen benimdir,sadece konuyu okuyunca kendi gençliğim geldi aklıma..kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

yüz yüze görüşmenizin 3. güne kalması aslında daha rahat olmanızdır içindir belki de.(ne kadar uzaklıkta oturduğunuzu bilmiyorum) siz 5 yıldır birliktesiniz, tamam. onun da bu bayramlaşma sistemi çocukluğundan ber idevam ediyor olmalı. nişanlandıktan sonra bu mesajı yazsaydın, derdim ki çok yanlış. burada senin önemsiz olduğunu falan söylemiyorum, yanlış anlama. ama senin onun akrabalarına onlarla birlikte gidecek halin olmadığına göre, şu an için normal karşılanabilir (yüz yüze görüşememe)

telefon konusunda: hiç mi aramıyor 2 gün boyunca? yoksa normalden daha az telefonlaşıyorsunuz diye mi üzülüyorsun? çünkü benim de erkek arkadaşım ilk bayramlarda, memleketine gidip bayram ziyaretleri koşturmacasına kaptırdığında gün boyu beni arayamayıp akşam aradığı olurdu., ben de üzülürdüm, beni unutuyor diye. konuşup derdimi anlattıktan sonraki bayramlarda ya da memleketine gittiği zamanlarda, önce arayıp günlük planını açıklamaya başladıkaydirigubbakcemile3 gün içinde de fırsat yarattı aramak için. ama ben söylemeseydim rahatsız olduğumu daha çook beklerdim. ona göre bir problem yoktu çünkü.

itiraf edeyim, ben de bazen eve geldiğimde misafir gelmişse, ya da o anda başka bir yerden telefon gelirse onu aramayı unuturdum ya da cep telefonumu kapının yanında unutur duymazdım, ama bir gün olsun sorun yapmamıştır, çünkü o bir erkek, bu tip şeylere duygusal yaklaşmaz çok, numaradan bir trip atar geçerdikaydirigubbakcemile3

yüz yüze görüşmenizin 3. güne kalması aslında daha rahat olmanızdır içindir belki de.(ne kadar uzaklıkta oturduğunuzu bilmiyorum) siz 5 yıldır birliktesiniz, tamam. onun da bu bayramlaşma sistemi çocukluğundan ber idevam ediyor olmalı. nişanlandıktan sonra bu mesajı yazsaydın, derdim ki çok yanlış. burada senin önemsiz olduğunu falan söylemiyorum, yanlış anlama. ama senin onun akrabalarına onlarla birlikte gidecek halin olmadığına göre, şu an için normal karşılanabilir (yüz yüze görüşememe)

telefon konusunda: hiç mi aramıyor 2 gün boyunca? yoksa normalden daha az telefonlaşıyorsunuz diye mi üzülüyorsun? çünkü benim de erkek arkadaşım ilk bayramlarda, memleketine gidip bayram ziyaretleri koşturmacasına kaptırdığında gün boyu beni arayamayıp akşam aradığı olurdu., ben de üzülürdüm, beni unutuyor diye. konuşup derdimi anlattıktan sonraki bayramlarda ya da memleketine gittiği zamanlarda, önce arayıp günlük planını açıklamaya başladıkaydirigubbakcemile3 gün içinde de fırsat yarattı aramak için. ama ben söylemeseydim rahatsız olduğumu daha çook beklerdim. ona göre bir problem yoktu çünkü.

itiraf edeyim, ben de bazen eve geldiğimde misafir gelmişse, ya da o anda başka bir yerden telefon gelirse onu aramayı unuturdum ya da cep telefonumu kapının yanında unutur duymazdım, ama bir gün olsun sorun yapmamıştır, çünkü o bir erkek, bu tip şeylere duygusal yaklaşmaz çok, numaradan bir trip atar geçerdikaydirigubbakcemile3

arkadaşım aynı memleketlerdeyiz o bütün eşe dota akrabaya gideyim hepsi bitsin biz en son rahat rahat buluşalım diyor bende bu düşüceye dayanamıyorum evlerimizde yakın birbirine bir ara gelsin gönlümü yapsın istiyorum o da fırsat olmuyor diyor bende insan isterse fırsat yaratamaz mı diyorum???bilmiyorum ben gerçekten saçmalıyormuyum??
telefonda gün içinde normalde sayısız konuşuruz ama bayramda kısıtlıdır saatler geçer yani hep mi misafir aralıksız gelip gidiyor hele dün akşam bekle allah bekle yok aramıyor saat 11e glio ben çğrı attım o aradı dedim sen hala amcanlardamısın yok eve geldikte misafir var arayamadım gelde sinirlenme arkadaş ben seni bekliom bari eve geldim de kapat....
sen ona anlatmışssın o seni anlamış arkadaşım ama o beni anlamıyor benim için önemli demekki sevdiğim insanla bayramlaşmak bunu istiyorum demek neden anlamıyorsun

evet biz fazla duygusal varlıklarız erkekler bizler gibi olamıyorum ben olmasınıda beklemiyorum orta yolda buluşalım biraz özveri başka bi şey değil...

arkadaşım aynı memleketlerdeyiz o bütün eşe dota akrabaya gideyim hepsi bitsin biz en son rahat rahat buluşalım diyor bende bu düşüceye dayanamıyorum evlerimizde yakın birbirine bir ara gelsin gönlümü yapsın istiyorum o da fırsat olmuyor diyor bende insan isterse fırsat yaratamaz mı diyorum???bilmiyorum ben gerçekten saçmalıyormuyum??
telefonda gün içinde normalde sayısız konuşuruz ama bayramda kısıtlıdır saatler geçer yani hep mi misafir aralıksız gelip gidiyor hele dün akşam bekle allah bekle yok aramıyor saat 11e glio ben çğrı attım o aradı dedim sen hala amcanlardamısın yok eve geldikte misafir var arayamadım gelde sinirlenme arkadaş ben seni bekliom bari eve geldim de kapat....
sen ona anlatmışssın o seni anlamış arkadaşım ama o beni anlamıyor benim için önemli demekki sevdiğim insanla bayramlaşmak bunu istiyorum demek neden anlamıyorsun

evet biz fazla duygusal varlıklarız erkekler bizler gibi olamıyorum ben olmasınıda beklemiyorum orta yolda buluşalım biraz özveri başka bi şey değil...

bu arada önceki mesajda yazmayı unutmuşum, ben aslında bayramlaşma olayında değil de sürekli saçmalıyor olduğunu söylemesine takıldım:uhm: bu konuda oturup, sakince ve uzun uzun konuşmanız gerekiyor gibi geldi bana. profilinden bakmadım kaç yaşında olduğuna ama öğrencisin, onun da yaşı çok büyük değildir herhalde. erkeklerin geç olgunlaştığı bir gerçek. lafın gelişi "saçmalama" kelimesini kullanıyor olabilir, bunun senin rahatsız ettiğini açıkça anlatmayı dene ve dikkat edecek mi gözle, derim ben. ama sinirli bir şekilde konuşmayı denersen ters tepersengözlerimebaksanab bunların dışında seni sevdiğini belli ediyor, hissettiriyorsa biraz anlamaya ihtiyacı var:mymeka:

Bana göre 1. gün akrabaların, 2. gün benim gibi bir sınıflandırma yapmak anlamsız. Bayram adı üstünde, her ailenin geleni gideni, ziyareti bir olmaz, bayramda 3. gün buluşabiliyorsunuz diye seni sevmiyor demek değil ki. Bence biraz daha anlayışlı olabilirsin. Benim 3 seneyi aşan iki tarafından bildiği bir ilişkim var, aileler de tanıştı. Ama biz yeri geldi, bayramda buluşamadık, bayram ertesi görüştük. Elbette çok askıya da almamak lazım, ama abartıyorsun gibi geldi biraz bana.

bu arada önceki mesajda yazmayı unutmuşum, ben aslında bayramlaşma olayında değil de sürekli saçmalıyor olduğunu söylemesine takıldım:uhm: bu konuda oturup, sakince ve uzun uzun konuşmanız gerekiyor gibi geldi bana. profilinden bakmadım kaç yaşında olduğuna ama öğrencisin, onun da yaşı çok büyük değildir herhalde. erkeklerin geç olgunlaştığı bir gerçek. lafın gelişi "saçmalama" kelimesini kullanıyor olabilir, bunun senin rahatsız ettiğini açıkça anlatmayı dene ve dikkat edecek mi gözle, derim ben. ama sinirli bir şekilde konuşmayı denersen ters tepersengözlerimebaksanab bunların dışında seni sevdiğini belli ediyor, hissettiriyorsa biraz anlamaya ihtiyacı var:mymeka:

tşk ederim canım bana vakit ayırıp gecenin bu saatinde uzun uzun yazdığın için a.s. Şeniz kaydirigubbakcemile5ikimizde 23 yaşındayız dediğin doğru sakince konuşmak gerekiyor çünkü öbür türlü ter tepiyor önerilerini dikkate alacağım İYİKİ KADINLAR KULÜBÜ VAR EN İYİ DOSTTAN BİLE DAHA İYİ GELİYOR KİMİ ZAMAN

Bana göre 1. gün akrabaların, 2. gün benim gibi bir sınıflandırma yapmak anlamsız. Bayram adı üstünde, her ailenin geleni gideni, ziyareti bir olmaz, bayramda 3. gün buluşabiliyorsunuz diye seni sevmiyor demek değil ki. Bence biraz daha anlayışlı olabilirsin. Benim 3 seneyi aşan iki tarafından bildiği bir ilişkim var, aileler de tanıştı. Ama biz yeri geldi, bayramda buluşamadık, bayram ertesi görüştük. Elbette çok askıya da almamak lazım, ama abartıyorsun gibi geldi biraz bana.

beni sevmiyor gibi bir düşünceye kesinlikle kapılmadım..sevgimizi bu tür küçük şeylerle ölçmem...sorun daha çok beni anlamaya çalışmaması ilede ilintili...saçmalıyorsun abartıyorsun diye konuya dalmak çok beter..

bence fazla büyütmeyin...
çünkü arada resmiyet yok...
belki yüz yüze değil ama ilk gün telefonda da kutlayabilirdi bayramınızı...
madem anneniz de yadırgamış bu olayı,
o zaman işi resmiyete dökün...
işte o zaman ilk günden bayramlaşabilirsiniz...
asıl önemli olan diğer probleminiz...
sizin söyledikleriniz neden saçma oluyor anlayamadım...
eften püften şeylere takılıp,sorun mu ediyorsunuz??
bir insan bir insana sürekli saçmalıyorsun diyorsa,
ya bunun altında cevap veremediği sorular vardır ya da
sizin konuştuklarınıza değer vermiyordur...
bence bu rahatsızlığınızı ona sorun...
bakalım cevabı ne olacak...
sevgiler...

bunu onunla adam akıllı konuşmam gerekiyor arkadaşım saçmalama konusunu....ben duygusal o çok mantıklı işte ortada halimiz kaydirigubbakcemile

X