Kilolu hamile kalınır mı ?

esmerya0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2024
43
4
26
120 kl da hamile kalan var mı biliyorum çok fazla vermeye çalışıyorum ama bu kiloda hamile kalma şansım var mı ?

Yazık olur bir sürü problem yaşarsın ayrıca vücuttaki yağ oranı pek imkan vermez hormonal olarak. Belirli kilo üstünü doğum için hastaneler bile kabul etmiyor

En sağlıklı olanı gebelik öncesinde zayıflamak yoksa gebelikte sürekli şeker, tansiyon sebebiyle diyetisyen eşliğinde ilerler sizin için her açıdan zor olur. Hatta burada yorumlarda gördüğüm kadarıyla göbek kısmı çok yağlı olunca bebek belli haftaya kadar alttan muayene ile gözüküyor.

Hamilelikte zaten kilo alacaksınız. Çok zorlu bir süreç olur sizin için. En azından 100 kilonun altına düşüp hamile kalsanız hem sizin hem bebek için daha sağlıklı olur

Kalırsın daha kilolu hamile kalan görmüştüm.Ama inan zor olur.36 haftalık hamileyim 80 kg oldum ayaklarım zor taşıyor.hamilelikte kemiklerde yıpranıyor taşımıyor vücut canım.

120 kl da hamile kalan var mı biliyorum çok fazla vermeye çalışıyorum ama bu kiloda hamile kalma şansım var mı ?
Aşkım kalırsın ihtimal var ama hem senin sağlığın hem de bebeğin sağlığın açısından riskli, üstelik doğum riskli olur. Hadi atlattın biraz daha kilo alacaksın bebeğe gönlünden geçen şekilde bakmakta zorlanacaksın.
Diyetisyen destekli beslenme veya mide ile ilgili sana uygun bir operasyonu doktorun önerdiği bir tedaviyi önce deneyip vücudunu hazırlasan senin için daha iyi olur

Aşkım kalırsın ihtimal var ama hem senin sağlığın hem de bebeğin sağlığın açısından riskli, üstelik doğum riskli olur. Hadi atlattın biraz daha kilo alacaksın bebeğe gönlünden geçen şekilde bakmakta zorlanacaksın.
Diyetisyen destekli beslenme veya mide ile ilgili sana uygun bir operasyonu doktorun önerdiği bir tedaviyi önce deneyip vücudunu hazırlasan senin için daha iyi olur
Haklısın canım evet bizde doktorumla öyle konuştuk diyetisyen tavsiye etti diyetisyene başlayıp en az 100 altına indikten sonra düşünmem lazım hamileliği sanırım

Haklısın canım evet bizde doktorumla öyle konuştuk diyetisyen tavsiye etti diyetisyene başlayıp en az 100 altına indikten sonra düşünmem lazım hamil
Kalırsın daha kilolu hamile kalan görmüştüm.Ama inan zor olur.36 haftalık hamileyim 80 kg oldum ayaklarım zor taşıyor.hamilelikte kemiklerde yıpranıyor taşımıyor vücut canım.
haklısın diyetisyene başlıcam teşekkürler canım

Hamile kalınır kalınmasına ama hormanlar değiştikçe hem anne hem bebek sağlığı için çok zor olur. Ben 60 kilo ile hamile kaldım, doğuma 97 kilo ile girdim, son zamanlarda hareket etmekte,yatıp kalkmak da çok zorlanıyordum. Ki sürekli şeker/tansiyon sorunu yaşadım…

X