Kilolu hamile kalanlar

hamurmakinesi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2024
14
6
34
Merhaba bu 2. Konum
117 120 kilolarda hamile kalıp hamilelik boyunca kilo veren var mı ? Gebelikte diyetisyene giden var ise yorumlarını merakla bekliyorum.

Merhaba ben net kilomu hatırlamamakla birlikte 90-100 kg aralığında bir kiloda hamile kaldım.İlk 5 ay bulanti kusma nedeniyle 10 kg verdim.Doguma kadar 10 kilo almadım diye hatırlıyorum.Hamile kaldığım kilodan daha düşük kiloda doğuma girdim.Ilk gebeligimde diyetisyene gittim.Toplamda 8 kg alarak gebeligimi tamamladım.

Sizin ilk gebelik mi?Bir de şeker tansiyon gibi herhangi rahatsızlığınız var mi

Rahat bi hamilelik geçirdim pek kusmadım.
İlk başlarda midem bulandı sadece,
İlerleyen haftalarda kramplar oldu onun için magnezyum verdi doktor
Şuanda 95 kiloyum.
Doğuma son 5 haftam kaldı.
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
Maalesef ben daha kiloluyum
Bakalım nasil olacak

Merhaba öncelikle teşekkür ediyorum
Glifor kullanıyordum, ilk gebeligim ama sadece çok sinirlenince tansiyonum çıkıyor onun dışında başka şeyim yok
Hayirli olsun gebeliginiz saglikla kucağınıza alın insallah.Glifor tip 2 diyabet ilacı diye biliyorum.Mutlaka diyetisyenden yardım alın derim.Ilk gebeligim diyetisyen desteği ile çok kilo almadan rahat geçmişti.Kronik hiçbir rahatsızlığım yoktu.Çok kilo almaktan korkmuştum zaten kilolu hamile kalınca.Çok dikkat etmeye çalıştım şukur ki 8 kilo ile tamamladim.Siz de saglikli rahat bir gebelik gecirirsiniz insallah.

Merhaba bu 2. Konum
117 120 kilolarda hamile kalıp hamilelik boyunca kilo veren var mı ? Gebelikte diyetisyene giden var ise yorumlarını merakla bekliyorum.
158cm boy, 100kg ile hamile kaldım. Şu anda 18+4 haftayım. Bulantı, kusma gibi problemlerim ya da iştah kaybım olmadı şu ana kadar. Kilo da vermedim dolayısıyla. Özellikle kilo vermek için bir beslenme şekli uygulamıyorum, ama protein ve sebze ağırlıklı beslenmeye ve karbonhidrat ile tatlılardan uzak durmaya çalışıyorum. %100 başarılı oluyorum diyemem, ama elimden geleni yapıyorum. 12. haftada yüksek tansiyon problemi yaşamaya başladım ve doktorum tansiyon ilacı başladı, şu anda bir problem yok çok şükür. Kilonuza odaklanmak ve kendinizi suçlamaktan ziyade sağlıklı beslenmeye ve bebeğinize şifa olmaya odaklanın. Gerisi zaten kendiliğinden geliyor. Paketli/hazır gıdalar tüketmeyin. Bol su içip gün içerisinde uzun süre hareketsiz kalmamaya dikkat edin. Her şey inşallah güzel olacak hepimiz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…