Kilolar birtürlü gitmiyor. Istikrar saglayamiyorum. Yardim edin lütfen

turkuaz86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
2.068
533
Merhaba arkadaslar. 20 kilo fazlam var. Cocuk sahibi olmak istuyorum. Ancak bu fazlaliklardan kurtularak girissem bu olaya mantikli olacak. Kendime güvenimde kalmadi zaten. Ne giydigimi yakistiriyorum ne de baska birsey. Eski kiyafetlerime sogmiyorum.

Arkadaslar acilen motivasyon icin 5 8 kilo falan vermeliyim. Nasil yapsam. Deli olcam ostikrar saglayamiyorum. Cevremdeki herkes zayifladi ben yerimde sayiyorum. Deli olcam.

Merhaba arkadaslar. 20 kilo fazlam var. Cocuk sahibi olmak istuyorum. Ancak bu fazlaliklardan kurtularak girissem bu olaya mantikli olacak. Kendime güvenimde kalmadi zaten. Ne giydigimi yakistiriyorum ne de baska birsey. Eski kiyafetlerime sogmiyorum.

Arkadaslar acilen motivasyon icin 5 8 kilo falan vermeliyim. Nasil yapsam. Deli olcam ostikrar saglayamiyorum. Cevremdeki herkes zayifladi ben yerimde sayiyorum. Deli olcam.
canım niye istikrar sağlayamıyorsun? diyet esnasında açlık krizlerine falan mı giriyorsun?

Canim sürekli cikolata seker istiyor. Yemek yapmaya üseniyorum. Kisa kolay seyler türketmeye calisiyorum misal meyve gibi. Yorgunum sanki. Spora bile gücüm yok.
canım seni anlıyorum.
başlamadan önce ben de böyleydim. ama asıl problem ne biliyor musun? tembellik.
bende de var o. evde sağlıklı ve çeşitli tencere yemekleri pişmeli öncelikle. yani o mutfağa gireceksin. başka türlü olmuyor.

canım seni anlıyorum.
başlamadan önce ben de böyleydim. ama asıl problem ne biliyor musun? tembellik.
bende de var o. evde sağlıklı ve çeşitli tencere yemekleri pişmeli öncelikle. yani o mutfağa gireceksin. başka türlü olmuyor.

Evet farkindayim. Tembellikte degil aslinda. Icimden bir ses sanki sen kilo vermeye layik degilsin gibi bir ic ses olusuyo. Halbuki cevremde herkesin kilo verdigini görmem ve söylemleri beni fazlasiyla üzüyo. Birde depresyon tedavisi görüyorum. Ilaclarda kilo aldiriyor.

Evet farkindayim. Tembellikte degil aslinda. Icimden bir ses sanki sen kilo vermeye layik degilsin gibi bir ic ses olusuyo. Halbuki cevremde herkesin kilo verdigini görmem ve söylemleri beni fazlasiyla üzüyo. Birde depresyon tedavisi görüyorum. Ilaclarda kilo aldiriyor.
anladım canım ama ruhunun da iyileşmesi için dış görünüş de çok önemli. o yüzden bugün kendine bir iyilik yap ve başla bence. herkes sağlıklı bir bedene layıktır :)

ben motive olmak için ajanda tutuyorum.
diyet ve egzersiz planner'ı gibi bir şey,beni motive ediyor açıkçası :)
sonra küçük beden kıyafetler alıp onlara girmeyi hayal ediyorum.
bir de en önemlisi sağlık:KK200:
20 kilo verdim neredeyse ve eskiden 10 dk yürüsem tansiyonum düşüyordu,terliyordum,nefes nefese kalıyordum. şimdi 2 saat yürüsem tık demem.

Ben de 18 kg daha verip eski halime dönmek istiyorum canım.. 2. Çocuk hayali de var.. Düzenli yemek pismeli bu çok önemli çünkü evde sağlıklı yemek olmayınca öğün atlama ne bulursan ona saldırma derken Zayıflamak zor.. ben de ilk iş yemek işini düzene koydum ki 3 ana 3 ara öğün yapayım.. Sağlıklı beslenmek önemli çabuk verince geri geliyor kilolar fazlası ile.. spora da başladım o da sikilastiriyor.. bi anda olmuyor ama bi yola çık alışmak zaman alıyor. Bi günde spor yapan sağlıklı beslenen birine donusemiyorsun ama olur yeterki pes etme ayda 3 kg versen yeter..
6 ay önce spora basladim

X