Kilo verenler sizi ilk harekete geçiren etken

gevherbanu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2016
329
534
Bir hafta oldu diyet gunlugu açtim ama.bir turlu başlayamadim.bu iradesizligimi ne yapayim.kafami taşlara vurasim geliyor.kilo verenler sizi bu kararliliga iten, harekete geçiren,diyete uzun süre dayanmanizi saglayan o neden neydi? İnsanlarin imalari bakislari ,özgüvenimi kaybedişim,kendimi yiyip bitirmem.niye yetmiyo niye hala irademi kullanip veremedim bu kilolari yeterince rencide olmadimmiyoksa.bu düşüncelerle hayatmi geçer.

merhaba. Ben 20 haftada 19.5 kilo verdim. Yazın diyete başladığımda 90.800 düm. Şu an ise 71.5 im.
Beni harekete geçiren bir değil bir çok neden var. Eşimin sözleri, Kayınvalidemin, Akrabaların imaları vb. Ama en çok beni tetikleyen işyerinde öğle yemeği yerken birinin "hoca hanım sen de iyi yiyosun ha!" demesiydi. Müdür, Müdür yardımcıları ve 5-6 iş arkadaşımın önünde yerin dibine girmiştim. O anı hiç unutmuyorum. Şimdi aynı kişi beni gördüğünde hoca hanım ne kadar zayıflamışsın diyor. Aslında kendisine teşekkür etmem gerek. Beni harekete geçirdiği için...

Sinir müdür.terbiyesiz.ama iyi bir seye vesile olmuş
Müdür değil, müdür ve 8-9 iş arkadaşımın yanında öğretmenlerden biri yaptı. Gerçekten çok utanmıştım. O anı asla unutamıyorum. Dediğin gibi hayırlı bir işe vesile oldu. Sonrasında diyetisyene gitmeye karar verdim. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri oldu. Şu an çok mutluyum ama kilo verme sürecim devam ediyor. Az bir yolum kaldı hayırlısıyla..

Kesinlikle densizce davranmış ama hayırlı birşeye vesile olmuş..Çok sevindim sizin adınıza
Yaptığının adı kesinlikle densizlikti. Diğer arkadaşlar da bu sözden sonra bir tuhaf oldu. Ortam resmen buz kesti. Ama çok şükür atlattım o günleri. Kilo verdikçe kendime olan güvenim de yenilendi.

Ben de yeniyim iddiaya girdik eşimle benim etkenim bu

Motive olucam dersen destek olurum bu Nası bi cümle yaa

Ama h
ama haklı haketmişsiniz kilo ve çok yemek çok kabalık ben de bi oturuşta bi ekmek kokoreç yedim öğle arası adam ikinciyi masamızda oturan erkeklere sordu herkes güldü çünkü erkekler diil ben istemiştim ama ben hiç utanmadım aksine gururlanıodum bu kadar iştahlı olmama şişman diilim aslında ama eskiye göre on küsür kilo aldım

27 ocak cuma
Kahvaltı 08:00!
2 activia kayısılı 211 cal
Öğle 12:20!
6 kaşık kuru fasülye 185 cal
2 kaşık yoğurt 54 cal (markasına göre kontrol ettim)
2 kaşık mevsim salata 16 cal
Akşam 17:50!
3 badem 36 cal
Toplam 502 cal

diyetininizi paylaşabilirmisiniz..1.70 boyu 74 kg. spor yapamıyorum çok fazla ..
Diyetisyene gidiyorum 5 aydır. Her hafta yeniliyor listemi. Örnek bi günü yazacak olursam
Sabah
1 haslanmis yumurta
4 parmak kadar beyaz peynir
1 dilim tam buğday veya çavdar ekmeği
Şekersiz çay
Yeşillik

Öğle
2 kepçe çorba kremalı olmayacak
4 yk. Yoğurt
Salata

Ara
1 mandalina

Yeşilçay
3 gunkurusu

Aksam
3 adet ızgara köfte veya 1 avuç içi kadar tavuk göğsü ya da 5 yk etli sebze yemeği
4 yk yoğurt
Salata
2 kepçe çorba veya 1 dilim çavdar

40 dk yürüyüş

Yürüyüşten sonra 1 bardak süt

Hergün 12 bardak su

Merhaba bende bogazini tutamayanlardandim bir zamanlar boyum 1.80kilom suan 87 kg ildeal kilom 80kg 95kg basladim buna vesile olan esim kendisi de kiloluydu ve ikimizde basladik diyete fitoform ve chia tohumu aktarda satiliyor cidden yararini gordum tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…