Kilo veremiyorum

B1lemezsiniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
7
5
31
Merhabalar,

ben 25 yasındayım ve 1 oglum ve 1 kızım var.

Oglum 28 aylık kızım ise 8 aylık..

Oglumda 80 le hamile kalıp 105 kiloyla doguma girdim boyum ise 175.

Dogumdam sonra 7 ay icinde 76 kiloya kadar düstüm cok cabaladım yürüyüs pilates saglıklı beslenme tabiki 1 cocukla hersey daha kolaydı.

Kızımada 80 ıle hamile kalıp 100 kiloyla girdim doguma ve suan 87 kiloyum.

2 cocukla baslarda yürüyüs yaptım fakat artık olmuyor cok yorgun düsüyorum spora hevesim kalmadı kilo alıyorm ve veremıyormm stressden yüzünden sanrm kendmi herzaman sacma sapan seyler yerken buluyorm.

aksam cocuklar uyuyunca kendime vakit bulunca hemen bırseyler yiyorm ac olmasamda sürekli aburcubur ekmek ne varsa rahatlatıyor briaz stressımı alıyor ama sabah kalkınca pişman oluyorm.

cevremdeki herkes zayıfladı bu yüzden kendimi pek fazla iyi hissetmiyorm cnkü ben bekarlıgımda cok spor yapan dikkat eden zayıf birisiydm.

her sabah diyete baslıyorm aksama yine bırakıyorum.

Lütfen bana tavsıyelerde bulunurmusunuz?
tskler

Tamamen tesadüfi bir şekilde karşıma çıkan ve deneyimlediğim bir testten bahsetmek istiyorum;Dnafit genetik testi!Doğum yaptıktan sonraki 3 yıl sürekli diyetisyenler peşinde koşturdum,yıllarca hamilelik ile aldığım kilolarımı veremedim.Gittiğim spor salonunda bir arkadaşımın tavsiyesiyle duyduğum testin genetik yapımıza göre beslenme programımızı şekillendirdiği öğrendim.Araştırma ve görüşmeler sonucunda testi uyguladım.Beslenme ve Fitness raporu olarak sonuçlarımı diyetisyen yorumladı ve yıllardır alıp vermeye çalıştığım kilolar için esas sorun genetik olarak karbonhidrat duyarlılığımın çok yüksek olmasıymış.Yani karbonhidratlardan kilo alabilmem çok kolaymış,hayatım boyunca her öğünde iki dilim ekmek tüketen bir insan olarak diyet programımı buna göre düzenledik.3 ay geçti programıma başlayalı ve aldığım kilolarla teker teker vedalaşıyorum.Hepinize tavsiye ediyorum.

Merhabalar,

Dogumdam sonra 7 ay icinde 76 kiloya kadar düstüm cok cabaladım yürüyüs pilates saglıklı beslenme tabiki 1 cocukla hersey daha kolaydı.

2 cocukla baslarda yürüyüs yaptım fakat artık olmuyor cok yorgun düsüyorum spora hevesim kalmadı kilo alıyorm ve veremıyormm stressden yüzünden sanrm kendmi herzaman sacma sapan seyler yerken buluyorm.

aksam cocuklar uyuyunca kendime vakit bulunca hemen bırseyler yiyorm ac olmasamda sürekli aburcubur ekmek ne varsa rahatlatıyor briaz stressımı alıyor ama sabah kalkınca pişman oluyorm.

cevremdeki herkes zayıfladı bu yüzden kendimi pek fazla iyi hissetmiyorm cnkü ben bekarlıgımda cok spor yapan dikkat eden zayıf birisiydm.

tskler
Oncelikle bebeklerinizi sağlikla buyutun.
18 haziran dan sonra giriş yapmamişsiniz ama belki okursunuz diye kendi tavsiyemi yapayim.
1) kişinin hidroksi Dvit.i 50 nin hele hele 25 lerin altindaysa kilo vermesi cok zor oluyor.bunu araştirmanizi öneririm.buna bağli olarakta B12 de dusuk olabiliyor.
2) insulin direncinize baktirin.
HbA1c nize,kanda ins.seviyesine falan.
3) TSH lariniza baktirin.
4) kandaki demir rezervlerinize baktirin.dusuk olunca surekli tatli yeme gereksinimi duyuyor vucut.
Sağlik diliyorum

Merhabalar,

tskler
Oncelikle bebeklerinizi sağlikla buyutun.
18 haziran dan sonra giriş yapmamişsiniz ama belki okursunuz diye kendi tavsiyemi yapayim.
1) kişinin hidroksi Dvit.i 50 nin hele hele 25 lerin altindaysa kilo vermesi cok zor oluyor.bunu araştirmanizi öneririm.buna bağli olarakta B12 de dusuk olabiliyor.
2) insulin direncinize baktirin.
HbA1c nize,kanda ins.seviyesine falan.
3) TSH lariniza baktirin.
4) kandaki demir rezervlerinize baktirin.dusuk olunca surekli tatli yeme gereksinimi duyuyor vucut.
Sağlik diliyorum

X