Kilo Ver-eme-me

BalYapanSinek

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
367
461
Merhaba arkadaşlar. Yıllardır içinden çıkamadığım ve katlanarak artmış bir kilo problemim var. 25 yaşındayım. Şu an tamı tamına 89.7 kiloyum. İnanamıyorum aslında bu iş buralara nasıl geldi? Zaten hayatımın her döneminde kilolu biri oldum. Bir tek 2009 senesinde bilincimi kaybedecek kadar hasta olduğum dönem 57 kiloya düşmüştüm. Daha sonra "zayıf ama sağlıksız olmaktansa şişman ama sağlıklı olurum" gibi saçma bir düşünceye kapıldım. Çok yiyen, zevk için yiyen biri olmadım hiçbir zaman ama nefes alsam 2 kilo alıyordum. Geçen hafta kan tahlillerimi yaptırıp diyetisyene gittim. 92 kilo olarak. 1 haftada 89.7'ye düştüm. Haşimatom var ve hormonlarım dengesiz çıktığı için bu hafta tekrar gideceğim tahlil yaptırmaya. Şu an hormon ilacımı kullandırtmıyor doktor. Asıl meseleye gelince, Nisan ayında nişanım ve Allah nasip ederse Eylül gibi de nikahım var. En az 20 kilo vermeliyim Eylül ayına kadar. Ancak bence motivasyonun m'si yok. Erkek arkadaşım inanılmaz destek oluyor, ne istersem yapıyor diyetim konusunda. Ama ben kendimde o gücü bulamıyorum. Diyetisyenim 40 gün boyunca spor önermedi. Yürüyüş yapabilirsin dedi. Zaten kontrolüm var 40 gün sonra. Bir de oturarak çalışıyorum. Ben genelde ayakta durmaya özen gösteriyorum çalışırken. Sabah ve öğle yemeğini iş yerinde yiyoruz. Akşam ne yiyeceğimi bilemiyorum. Yemek yapmaya vaktim de olmuyor. Açıkcası her sabah yumurta yemekten de gagam çıkacak yakında. Burada diyet gruplarıyla süper kilo veren insanlar görüyorum, yıllardır takipliyorum bu forumu. Nasıl üye olunuyor o gruplara? O motivasyonu nasıl yakalayacağım? Üstelik evlenir evlenmez çocuk istiyoruz, sağlıklı olmam lazım bu yüzden. Şu an kendimi aşırı sağlıksız hissediyorum ve zor kilo veriyorum. Bana yardım edebilir misiniz acaba?

Son düzenleme:
kanda demir b12 mutlaka baktırın eksiklikleri kilo vermeyi engelliyor.
benimde acil diyete baslamam gerek ama aynen sizin gibi motivasyonun m si yok.nasıl gidecek bu kilolar bilmiyorum

benimde sizin gibi motivasyon sıfır kısır döngü gibi kilo verebilsem mutlu olucam lakin dayanamıyorum Allah yardımcımız olsun

Günaydın arkadaşlar. B12 ve demir eksikliği var zaten iğne oluyorum ilaç kullanıyorum bunlar için. Dün yatmadan tartıldığımda 89.00 idim. Hayır kilo veremiyorum diye moralim bozuluyor ve diyetisyenin verdiklerini bile yiyemiyorum. İştahım kapanıyor. Boğazla ilgili bir problemim yok ama metabolizmam çok yavaş sanırım haşimatodan dolayı. Haftaya tıp fakültesine gideceğim tekrar tahlil yaptırmak için. Bakalım. Hepimizin Allah yardımcısı olsum valla. İşin bu noktaya geleceğini nereden bilelim

Ben 4 yıl hic kilo veremedim . Artık umudumu kaybetmişKen, kadınlar kulubu dukan diyeti deneyimlerimiz sayfasını buldum ..yanlış hatırlamıyorsam 20.000 küsür sayfası var .bütün sayfaları okuyup ,deneyimleyenlerin öykülerini okudum . O zamanlar üye değildim .topigi bitirince buraya da üye oldum :) sonuç olarak 1.5 ayda 13 kilo verdim ama 20 kilo vermiş gibi inceldim. Sonra o kiloları geri almadım ,yarım bıraktığım halde .bu arada asla yarım bırakmamak gerekiyor .

Sen diyetisyene de gidiyormussun (bana çare olmadi) .. uzman eşliğinde daha güzel ve sağlıklı zayıflarsın. Kolaylıklar diliyorum ..

Teşekkür ederim Daughter of your father daha önce dukan diyeti denedim ama daha ilk başlangıcından pes ettim. Sürekli aynı tür yiyecekle beslenmek bünyemi mahvetti. Bir de tabi o zamanlar öğrenciydim maddi olarak pek yeterli değildim. Şimdi tekrar düşünebilirim. Araştırayım bir. Teşekkür ederim tavsiyelerin için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…