Kilo konusunda beni sürekli eleştiren annem

bcgirl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2016
2.271
2.523
Merhaba hanımlar,

Ailemle birlikte yaşıyorum. Üniversite yıllarından bu yana 6-7 kilo aldım. Boyuma göre yine de orantılı olduğunu düşünsemde biraz fazlam var. 1.72 boyum, 73 kilom. Fakat annem en ufak bir an yakaladığında kilomla ilgili öneriler sunuyor. Yeni aldığım bir pantolonu giydiğimde Aa karnına bak ne kadar büyük duruyor. Ya da elbise giydiğim zaman, aa çok şişman göstermiş, karnında görünüyor dediğini ve elbisemi değiştirerek dışarıya çıktığımı bilirim. Karnın 4 aylık hamile gibi, bacakların kalın mesela spor yapsan bir kaç cm incelir gibi gibi detaylarla sürekli bu şekilde konuşmaya devam ediyor. Benim karnım hiç bir şekilde dümdüz olmuyor zaten, ben gençkende vardı şimdide haliyle kilo alınca da var. Bu konu için rahatsız olduğumu, bunun için çok kırıldığımı defalarca söyledim ama hiç umrunda değil. Bende artık giydiğim şeyleri kendime bir türlü yakıştırmamaya başladığımı fark ettim. Nasıl olur? Nasıl başa çıkarım kızlar? Bu konuşmalar oldukça aşırı derecede moralim bozuluyor ve yemek yiyesim geliyor.
Şimdiden teşekkürler

Annenize sus artık karışma benim hayatıma bedenime deseniz tepkisi ne olur?
Kibarlıkla değil ama bildiğiniz hakkınızı savunarak.

Of bu anne meseleleri çok zor :/
Ama ben dayanamaz baya sert çıkardım her konuyu açtığına.

Evet çok zor kavga ettiğim bile oldu ama küs kalıyoruz, daha sonra tekrar aynı döngü başlıyor. Kendisini durdurmaya çalışsa bile aynen demesi bile bana yetiyor.

Evet çok zor kavga ettiğim bile oldu ama küs kalıyoruz, daha sonra tekrar aynı döngü başlıyor. Kendisini durdurmaya çalışsa bile aynen demesi bile bana yetiyor.
Sağlığınızı etkileyecek bir kilonuz yok.
Yani aynı evin içinde zaten anneyle de küs kalınamıyor istisnai durumlar dışında.

Bilemedim, annenizi durduramıyorsanız eğer kendi psikolojinizi korumak için bir yol bulmanız lazım.

Sizinle aynı boy ve kilodayız.Ben belki biraz daha fazlayımdır. Sağlık problemlerim var aylardır yatıyorum o sebeple 8 kilo aldım. Açıkçası biraz balık etli duruyorum boy uzun olunca belli olmuyor iri dururuz bu boy kiloda. 5 kilo verseniz fit olursunuz anneniz niye böyle konuşuyor şaşırdım açıkçası. Hoş obezde olabilirsiniz ona ne yani. Lafını verin bence herkes haddini bilsin.

Evet her seferinde lafımı söylüyorum ama beni sanırım etkilemeye başladı. Kendimi beğenmemeye başladım, kendimi şişman görüyorum :) dar bir şeyler giyince rahatsız oluyorum. Dar derken dar bir t-shirt :)

aynısını siz de ona yapın.. benim annem de tam tersi beni zayıf görüyor sürekli ama onun neden yaptığını biliyorum. hala benim açık giyinmeme alışmış değil (ona göre). bacakların çırpı yok şöyle böyle yüzüne et olsa belin kopacak. direncin düşük dediği an bunu aklıma kaydediyorum. zaman geçince de ben ona senin yüzün aniden çöktü, sana şu takviyeyi alalım menapoza iyi geliyor demeye başlıyorum. artık o değil ben onu zorbalıyorum. ki ömrüm onun zorbalıkları ile geçti. en son durup dururken kollajen aldım ona yaşını da takıyor biliyorum. krem vs alıyorum. huzursuz ediyorum bilerek. nasıl şeytan evlat olunur özeti oldu ama bıraktı beni zorbalamayı

Sizde onu eleştirin aynı silahla vurun görsün biraz empati yapar belki. Biraz kilo verseniz fit olursunuz zaten ama şişman değilsiniz balık etlisiniz. Ben hep zayıftım o yüzden bu kiloma alışamadım ama kilo alınır verilir kendiyle barışık olmak çok önemli kadınlar her kiloda güzel bence.

Evet balıketliyim aslında eskiden mutluydum ama şimdikerde takmaya başladım.. Umarım kendimi uzak tutarım:) çok teşekkür ederim

Evet yaptığı artık bir yerde zorbalık teşekkür ederim cevabınız için :)

Amaaannn takma bende 1.63 boy 69.50 kilodayim. Annem de beni her gördüğünde kızım kilo ver azcik dio. Bacaklarin olmuş kocaman dio kalçaların büyümüş dio. Ben elimde ekmek arası domatesle onu dinliyorum eşimde ordan gazlıo ye karıcım dio. Annem ona bile kizio az yesin kilo versin dio. Bence takılacak bi konu değil ya da ben takmıyorum. 61 kiloyla evlendim kiloluydum 9 senedir evliyim 8 kilo aldım bence gayet normal

bunun üst leveli anne bende var, en son yaklasik 1 yıl kadar bir birimizi görmeyip ( farkli sehirlerde yasiyoruz) sonrasinda tatilde yanina gitmistim.
kapida beni görür görmez ne bir merhaba ne bir hoş geldin dedi direkt kilo almışsın yine dedi.
sonuç işte böyle böyle evlat kaybediyorlar ama farketmiyorlar degişmiyorlarda.
sizi bu kadar aşşagi cekmesine izin vermeyin, benim annem de ne giysem kulp takar ben inadina giyerim kime ne ya bizim ne giymek istedigimizden yada ne giymek istemedigimizden.
yakıstirmiyosa başka tarafa baksın gözü görmez.
ben nedendir bilmem hep annemin narşist olduğunu düşünürum mesela bu yuzden

Ben ergenliğe girerken kilo almıştım basenlerim büyümüştü.
İnanır mısınız annem misafirlerin komşuların yanında benim ne kadar kilo aldığım konusunu açar dakikarca konuşur beni rezil ederdi.
En son artık dayanamadım büyük bir kavga kopardım birdaha beni mevzu edersen insanların yanında seni rezil ederim her şeyini açık ederim diye tehdit ettim.
Nihayet anladı da sustu artık ama zaman zaman hala zorbalık yapar.
Anladıkları dil bu galiba ya deneyin valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…