kilo almak istiyorum:(

gokkubbe

Deli kızım uyan...
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
32
1
arkadaşlar boyum 1.65 ve 45 kiloyum düzenli yiyiyorum fakat genetik birazda kilo alamıyorum.abuk cubur sevmiyorum 4 kilo almak istiyorum haplar var kilo aldırıcı ama kararsızım daha doğal kilo aldıran birşeyler varmı? tavsiyelerinizi bekliyorum

canım,
önce bir doktora görünüp tiroidini filan ölçtür. hipertiroidin olabilir. doktor onu normal seviyeye getirmek için sana ilaç verir.
ha eğer yoksa bile yiyeceklere abanarak kilo alma. mutlaka spor yap. yiyerek spor yapmak sana güzel hacim kazandırır vücudun da güzel olur, selülit ve bıngıl bıngıl yağların olmaz. spor yapmazsan bu kez vücudundan nefret edebilirsin.

doktora gittim kan testi tiroid testi herşey yapıldı hepsi normal çıktı doktor metabolizmamın hızlı çaliştiğini söyledi bir doktorda midemde asit fazlalığı olduğunu bu yüzden çok çabuk yaktığımı söyledi
diyet listelerini okuyorum zayıflamak için.. orda yazılanlar benim hep farkında olmadan yaptığım şeyler yağlı yememek tatlı yememek abur cubur yememek gibi.. bi ömür diyette gibiyim sanki...düzenli yiyiyorum öğünlerim hep aynı saat erken yatıp erken kalkıyorum ama işte hızlı yakıyorum
çok yiyemiyorum midem almıyor o yüzden iştah açıcı birşeyler arıyorum yanlız geçen ay 2 kilo aldım zar zor bu seferde kalçamda çatlaklar oluştu onu nasıl engelleyebilirim?

Son düzenleme:
Canım benimde midemde fazla asit sorunu olduğundan beridir zayıflıyorum. Önceden gayet topluydum ancak mide rahatsızlığı geçirdim. Doktor bana az ve sık yememi asitli tuzlu yağlı baharatlılardan uzak dur dedi. Sonra bi zayıflamaya başladım ve Benimde azcık çatlağım oldu basen bölgemde. Şimdi midem gayet iyi ama kilo alamıyorum. Ama sorun etmiyorum çocuk falan olursa öle fazla kilo problemim olmaz diye düşünüyorum.
Bence sende sorun etme sağlığında herhangi bir sorun yokmuş olmadığı müddetçe ince görünmek iyidir:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…