Kilo alabilenler yöntemlerini paylaşabilir mi?

sibelkelesoglu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
37
9
44
Selam kızlar, aranızda eğer sağlıklı yollar ile kilo almaya başaranlar var ise bunu nasıl yaptığını paylaşabilir mi, hem hepimize yardımcı olmuş olur, herkese teşekkürler :))

yok kilo almaya çalışıyorum 1.72 boyum vr fkt 46 kiloyum her türlü doktora gittim testlerin hiç birinde birşey çıkmadı çok zayıfım ne yapıcagımı bilmiyorum ve hoşuma gitmiyor bu durum

yok kilo almaya çalışıyorum 1.72 boyum vr fkt 46 kiloyum her türlü doktora gittim testlerin hiç birinde birşey çıkmadı çok zayıfım ne yapıcagımı bilmiyorum ve hoşuma gitmiyor bu durum
Yaa canım çok üzüldüm, kimi kilo vermek için kimi de almak için uğraşıyor işte, doktorda bir şey çıkmadı diyorsun, acaba psikolojik sebepleri olabilir mi, kafana taktığın şeyler vs. ??

psikolojik olduğunu düşünüyorum zaten pekde iyi değilim psikolojik olarak uzun zamandır ama nedenini bilmiyorum hiç bir fikrim yok sadece iyi değilim psikologa yada psikiyatriye gitmek istiyorum ama ilaç verir diye istemiyorum ilaca bagımlı olamam ama ilerlersede korkuyorum napıcam bilmiyorum

ben 176 boy 48 kiloydum, her sabah kahvaltıda 3-4 yumurta (omlet ya da menemen şeklinde), ara öğünlerde fıstık, badem,zeytin vs yiyip, akşam yatmadan da tavuk ya da ton balıklı makarna yiyerek 4 ayda 54 kiloya ulaştım kızlar size de tavsiye ederim. yalnız spor da önemli en çok erkek arkadaşımla fitnessa gitmiştik o da etkili oldu

spor yapıcak zamanım yok o ne olacak diğer dediklerinizin hepsinide yaptım ben fazla yiyorum zaten

Lr ürünlerinde ballı içecek var... yemeklerden sonra yarım çay bardağı içmeniz yeterli oluyor... sağlıklı kilo alırsınız... ters yöntemde kilo verdiriyor ürün...

tabiki... LR Almanya menşei Aloevera bazlı ürünleri üretir... Kilo alma kilo verme... sedef egzama sivilce sorunu varis ... daha birçok hastalığı tedavi edici özelliği bulunur... ayrıca renkli kozmetik ve parfümde vardır.. kilo alımı için aloevera ballı içecek sabah öğlen akşam öğünlerden sonra yarım çay bardağı içiminde kilo alımını sağladık...

Eklentiler

• ballı.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 121
yemeklerden önce içilirse kilo verdiriyor... yemekten sonra içilirse aldırıyor... gerekli bilgiyi ben size verebilirim...

Selam kızlar, aranızda eğer sağlıklı yollar ile kilo almaya başaranlar var ise bunu nasıl yaptığını paylaşabilir mi, hem hepimize yardımcı olmuş olur, herkese teşekkürler :))
Benim boyum 1.63 kilom 40tı. Ben de kilo almak istiyordum. İnternetten araştırmadığım diyet programları kalmadı. Birçok şeyi denedim. Fındık fıstık ceviz fazla yemek yemek vs birçok şeyi denedim. Ancak olumlu sonuçlar aldığım söylenemez. Bunun yanı sıra çok da hareketliyimdir. Daha sonra bıraktım. Sınav dönemimdi. Gerçekten günde 3 öğün beslendim. Ders çalıştığım için masa başından çok kalkmıyordum. Yanımda sürekli çikolata bisküvi meyve sandviç vs bir şeyler oluyodu. Ve ister istemez beynin yoruldukça vücudun besin istiyo. Otur otur sıkıldıkça elini yiyeceklere atıp ağzına götürüyorsun. Ben bir eğitim öğretim yılı boyunca 49 kiloya ulaştım. Şimdi bazı psikolojik sıkıntılarım olduğu için 42 kiloya düştüm. Yemeklerimi düzenli yemiyorum. Canım istemiyo. Yani diyeceğim şu bu tarz psikolojik sıkıntılar rahatsızlıklar da etkiliyor. Relax olmak gerek. Haddinden fazla hareket etmemeli hareket ediliyosa bile bu hareket daha fazla acıkmak için olmalı. Yemeği aşırı yavaş değil de hızlı bir şekilde mideyi yormadan yemek de etkili olur. Bunlar benim gözlemlerim doğru veya yanlış olabilir. Bir diyetisyenle görüşülmesi tabi ki daha doğru olacaktır.

Benim boyum 1.63 kilom 40tı. Ben de kilo almak istiyordum. İnternetten araştırmadığım diyet programları kalmadı. Birçok şeyi denedim. Fındık fıstık ceviz fazla yemek yemek vs birçok şeyi denedim. Ancak olumlu sonuçlar aldığım söylenemez. Bunun yanı sıra çok da hareketliyimdir. Daha sonra bıraktım. Sınav dönemimdi. Gerçekten günde 3 öğün beslendim. Ders çalıştığım için masa başından çok kalkmıyordum. Yanımda sürekli çikolata bisküvi meyve sandviç vs bir şeyler oluyodu. Ve ister istemez beynin yoruldukça vücudun besin istiyo. Otur otur sıkıldıkça elini yiyeceklere atıp ağzına götürüyorsun. Ben bir eğitim öğretim yılı boyunca 49 kiloya ulaştım. Şimdi bazı psikolojik sıkıntılarım olduğu için 42 kiloya düştüm. Yemeklerimi düzenli yemiyorum. Canım istemiyo. Yani diyeceğim şu bu tarz psikolojik sıkıntılar rahatsızlıklar da etkiliyor. Relax olmak gerek. Haddinden fazla hareket etmemeli hareket ediliyosa bile bu hareket daha fazla acıkmak için olmalı. Yemeği aşırı yavaş değil de hızlı bir şekilde mideyi yormadan yemek de etkili olur. Bunlar benim gözlemlerim doğru veya yanlış olabilir. Bir diyetisyenle görüşülmesi tabi ki daha doğru olacaktır.

2 kere dahiliyeye 2 kere diyetisyene 1 kere endkronolojiye 1 kerede gastrolojiye gittim testlerin hiç birinde birşey yok git gide kilo veriyorum kilo alamıyorum artık çaresizim

Kilo alamamanın belli başlı birkaç sebebi olabilir. İlk akla gelenler, zaten siz de biliyorsunuzdur bunları:
bazal metabolizmanız hızlı çalışıyordur yani hiçbir aktivite yapmasanız bile vücudunuz, sadece gündelik, standart işleri yapmak için fazla kalori harcıyordur.
Diğer bir sebep, fiziksel olarak çok aktifsinizdir ve bu aktifliği karşılayacak kadar kalori almıyorsunuzdur.
Diğer önemli bir sebep de, zihinsel olarak çok aktifsinizdir. Yoğun beyin aktiviteleri inanılmaz fazla kalori harcatırlar. Zihninizi yoğun kullandığınız bir işiniz, eğitiminiz vs. varsa, deliler gibi yemek yiyip bütün gün koltukta armut gibi bile otursanız kilo alamayabilir hatta verebilebilirsiniz.
Kiloyu güzel güzel almanın yolu ise spor. Kas yapmak lazım. Bunu yapabilmek için protein ve kalori miktarlarına dikkat ettiğiniz (yani bol bol yediğiniz) bir diyetle beraber spor yapmak. Ben özellikle ağırlık kaldırma içeren sporları tavsiye ederim.

1.70 boyundayım 47 kiloydum taki iki yıl öncesi yaza kadar. Sıcaktan dolayı sürekli meyveli soda içiyordum ama öyle böyle değil günde üç-4 tane içiyordum yaz sonunda 53 kiloydum hayatımda ilk defa 49 un üstüne çıkmıştım meğer meyveli soda kilo yapıyormuş. Pekmezde kilo yapıyor kızlar. Şimdi 57 kiloyum ayva göbeği oldu artık her bir kilo fazlalık olmaya başladı :) göbeği eritmeye çalışıyorum Hayatımda böyle kilo alacağımı hiç düşünmemiştim meyveli soda sağolsun tabi yanlış yönlendirmek istemiyorum ben sıcağı bastırsın diye kola gibi şeyler içmediğim için meyveli sodaya yönlenmiştim zararı nedir ne değildir bilmiyorum sonradan öğrendim kilo yaptığını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…