Kıkırdaktan sonra şiş burun:(

monalisasmile7

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2024
18
0
44
merhaba kızlar 1 nisanda burnumdan 2.ameliyatımı oldum yani revizyon burun kanatlarımın birşnde çökme vardı burun acım sanki yukarıdan bakıldığında mandalla sıkıştırılmş gibi duruyordu en sonunda tekrar cesaretimi toplayıp kbb doktoruna gittm bana kaburgadan kıkırdak konulması grrektiğini söyledi velhasıl uzatmıyım ameliyatı oldum frna geçmedi ameliyatm ama biraz ilk ameliyatm olmadığı için derimn yapışıl olduğunu zor açabildiğini söyledi.neyse 2.ayıma geldim ama bırın kanadım geçmeyen ödemden mi yoksa bırın kanatlarıma konulan kıkırdaktan ötürümü bilmiyorm patatrs gibi duruyor ve aşırı canm sıkkın hoca sıkca masaj yap dedi ama öasjla inecek gibi de değil dahamı beter oldu bırnm bilemiyorm evet çökük olan kanat kosmı çökük durmuyor artık ama zenci bırnu gibi uayvan ve şişik duruyor( çok ızattım k.bakmayın ama benim durumumu yaşayan var mı sormak istedim

benim de burnum önden 4 ay aşırı şişti köfte gibi 5.aydan sonra yavaş yavaş indi 8 9 ayda daha iyi oluyor

Daha cok erken evham yapma
Aslında evhamım şu sebepten etrafmda revizyon olan bir iki kişi vardı onlara kıkırdak koyulmadığı için revizyonda olsa çabuk iyileşim sağladılar,hatta benim gibi burunları kocaman da olmadı (önden) fakat bana kıkırdak konulduğundan dolayı (o çöken yerlere) sanki burnum daha da büyüdü şayet bınlar geçecekse sıkıntı yok, ama bırnum bı irilikte kalırsa üzücü.buarada siz yaptırdınız mı

Cilt yeni dokulara adapte olacak,orada damarlanma kanlanma olacak kikirdaklar beslenip canlı kalmasi gerek o yuzden stres yapma... Yeni bir oluşum var kolay mı öyle.. ufacik bir kesi bir yara bile ne kadarda iyilesiyor. Dıştaki kesi yarasi cabuk iyilesebilir ama içteki iyulesme uzun sürüyor.
Evet geçen 2022 aralikta ilk,2023 Kasım da ikinciyi oldum ödemler hala devam ediyor.. bana kikirdak konmadi,olanlar yeterli olmus. Kucukken dusmusum burun kikirdagim ezilmis bosluk vardi o yüzden aşamalı bir operasyon geçirdim

Teşekkür ederim doğru söylüyorsunuz ama nebiliym insan kendini aynada kpvaman burunla görünce evham oluyor, doktorum bol masaj yap dedi ama masaj yapınca da bırun ucum morarıyor gibi oluyor bu sefer daha tırsıyorm, bu sorunuda sormam gerekiyor bana has bi durum mu bilmiyorum inşaşşah bi sıkıntı yoktur.şimdi siz kıkırdağn beslenmesi lazm diyince, acaba beslenemediği için mi burun ucu morarıyor diye kafamda deli sorular

4-5 ay burun ucum mordu düşecek galiba bu burun diyordum6. Ayda birden renk bulmaya basladi sürekli parmagimla masaj yapiyordum sıcak tutmaya çalışıyordum

ayy ozaman benim krsin düşecekçünkü ameliyat oldğum ilk hafta hariç 2.haftada çalışmaya dönmüştüm şansa hava soğuk buz gibi burnumun ucu donmuştu ve o süreçte dışarıda olmam gerekiyordu hani burnum sızladı derler ya soğuktan burnum sızlıyordu arada yabi siz şimdi böyle söyleyince aslında soğugun iyi gelmediğini anladm ucu sıcak tutmak gerekiyor demek ki ama doktorumda hiç uyarmadıki yaa

Düşecek derken kopup düşecek yani o kadar mordu ki bende hep disaridaydim elimle agzimi burnunu kapatip nefesimle isitiyordum. Benim cok kalkik bir burnum yok oyle olmasini istemedim

Ben Türkiye’de ameliyatımı oldum ama kendim başka soğuk bir ülkede yaşıyorum
Doktorum banada dedi burnunu sıcak tut koru burnunu soğuktan
Ama dedıgın gibi mecbur yinede dışarıya çıkmak zorundasın bende yüzümü sarıyordum hep korkudan burnum hep buz gibiydi,ama şükür birsey olmadı yanı burun ucum düşmedi 4 ay oldu ameliyat olalı

Yaa gerçekten mi moral oldunuz valla yani beklemem gerekiyor biraz sanırım peki sizin ilk rinoplasti mi yoksa benşm gibi sizede kıkırdak kondumu?
Hayır konmadı ilk ameliyat .ama eski fotolara bakınca burun ucumun çok kalın olduğunu görüyorum 2 3 ay tipim bile değişikti sanki kilo almışım da yüzümün bütün hatları gitmiş gibi

Evet ilk ameliyatlar çok daha çabuk iyileşiyor burun derisi de fazla işlem götmediği için, benmde ilk ameliyatmda daha çabuk iyileşmşti bide kılırdak felanda taklmadığı için daha normal görüntüydü ama maalesef şuanki öyle depil çok kaba duruyor

Yok anladm espri yaptım zatenama şınu anlıyorm benim doktor nayağı sallamış yada rahat insan yada bilgisiz diyeceğim ama bilgsz olamaz bi kbb doktoru bilmezmi soğuğun zarar vereceğini hiç ıyarmadı beni simr oldm şimdi yaa boşuna patates adam gibi gezmiyorum

Benim 1 yıl olacak hala sis. revizyon kıkırdak kullanıldı. Ucu top gibi belirgin bir şekli yok hala. Bu kadar uzun sürer mi anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…