Kıdem tazminatı konusunda yardıma ihtiyacım var.

Eurielle

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
173
132
Ben 9 Eylül 2023'te işe başladım. Hizmet dökümünde 10 Aralık'ta iş çıkışımın verildiği gözüküyor. 11 Aralık'ta tekrar işe girişim yapılmış. İşyeri numarasında değişiklik var fakat işe giriş belgesinde işyeri unvanı ve adresi aynı. Sadece işyeri unvanı kısaltılmış (Ticaret - Tic. olmuş) ve adrese "sokak, mahalle" ifadeleri eklenmiş. Bana departman değişikliği yapıldığı bildirilmişti o gün. Aklımda birkaç şüphe var: Kıdem haklarımı hesaplarken ilk işe giriş günümü mü esas almam gerek yoksa ikinci girişi mi esas almam gerek? İkinci giriş esas alınırsa ihbar bildirimi yapıp beni çıkartırlar mı?

Evet girdi çıktı yapmışlar.Maalesef şirketler böyle yapıyor.

Herhangi bi yeni sözleşme imzalamadınız mı? Bizde şirket abiden kardeşe geçti, o dönem çalışanlara yeni bi sözleşme verildi şöyle bi madde eklendi oraya da.

Bizde pandemide böyle bir şey yapmışlardı peşine düştüm ama işveren her zaman haklıdır. Tazminat dediğinde her sene için bir maaş öyle aman aman para değil. Ben yaktım tazminatı psikolojikman yakamam fikrinden bir kurtulun. Boşverin sadakaniz olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…