keşke ,o güne geri dönebilseydim dediniz mi??

çawrexsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
147
2
44
slm kk nın bayanları...Şeniz
bazen insanın hayatında olur ya ,düşünür insan keşke o güne geri dönseydimde oyle yapmasaydım diye.yada keşke o zamanın kıymetini bilseydim diye.ben bzen duyduğum pişmanlıklarımın ardından.ahh keşke o güne geri dönsemde bunları bunları yapardım diye çok düşünürüm...mesela keşke okulumu bırakmasaydım.kazandığım üniversiteyi beğenmedim ve gitmedim.şimdi hayatımı bir ev kadını olarak sürdürüyorum.elimde bir mesleğim yok.çok pişmanım keşke annem saçlarımı yolsaydı evlenme ilk başta oku deseydi en büyük pişmanlığım okumamak bir meslek sahibi olmadan evlenmek........senağlama

ya sizinnnnn...a.s.

Keşke eşimle sevgiliyken, arkadaşlarim yüzünden onu o kadar üzüp birakmasaydim.o günleride yaşasaydik.
şimdi hatirladikça çok üzülüyorum.
Canim benim yaaaaaaaaaa

Eski yıllarıma mesela babamın hayatta olduğu dönemlere dönmek çok isterdim. Hayat şuan o kadar zorki, aklımı kaçırmak üzereyim...

keşkelerde yaşamak doğru değil..insanı sürekli mutsuzluğa iter...hem elimizde bişey geçmeden...........zamanıda geri alamıyoruz..................herkesin içinde kalan bişeyleri vardır mutlaka......keşkem fazla yoktur ama birazdaha iyi yön verebilirdim kendime sanki......(ünv mezunuyum..)........eğitim üzerine.........okumanın kendini geliştirmenin yaşı yok aslında..çocuk çoluğa karışınca bekarken daha bi iyi oluyormuş zamanı kendi adıma kullanmak.........................:1hug:......

Kişilerin yaşamlarında "keşkeler" muhakkak vardır .Çünkü insanın 18 yaşındaki düşünceleri ile 30 , 40 hatta daha ileri yaşlardaki düşünceleri çok farklı oluyor .O zaman size doğru gelen şeylerin aslında hiç de doğru olmadığını anlıyorsunuz .Bu , yaşamın her aşamasında kendini hissettiriyor .Tabiki" şimdiki düşüncelerim olsaydı eskiden şunu yapmazdım veya keşke o zaman şöyle davransaydım " dediğim zamanlar var .İnsan bir yerde kendi yaşamını yönlendiriyor .Belki keşke dediğimiz şeyler yapılsaydı , şu andaki kadar mutlu olamazdınız veya tam tersi de olabilir .
Önemli olan , sanırım büyük pişmanlıklar yaşamamak .a.s

çawreş(siyah göz)anam benim hayatımda keşke dediğim çok şeylerim var,hangisinden başlasam acaba?....:sm_confused:

canlarım tam keşkeleri yaşadığım zamanlar şu günler.hele birtane keşkem varkiiiiiiii.CADIARZU kendimi asla affetmiycemmm.:mymeka:

kesinlikle dediklerinize katılıyorum.insan yaşadığı anda bildiği doğrular doğrultusunda hayatına yön veriyor.o an insan için doğru olan o oluyor.yıllar sonrada yanlış olduğunu yaşayarak öğreniyor evet,ama işte insanın hayatına mal olabiliyor.hayat bu diyorsun sonra kadere inanırım.bunu yaşamam gerekiyormuş derim.ama keşke şimdiki cesaretim o yıllardada olsaydı.....

canım benim durumumda senden farklı degıl bende hayatımında keske dedigim,okusaydım ailem okutsaydı..16 yasında evlendirildim lise 1 de okulu bırakmak zorunda kaldım keske ama keske okusaydım senin dedigin gibi bütün hayatımı bir ev hanımı olarak gecirmezdim,17 yasında anne oldum simdi 11 yasında kızım var....pişmanmıyım hayır,esimi seviyorum cocuklarıma tapıyorum,elimden geldigi kadar kendi yasadıklarımı cocuklarıma yasatmıyacagım....senağlama

bu konu daha önce açılmıştı ama bulamadım şimdi...
benim keşkeme gelince...
keşke fen lisesine kayıt yaptırmasaydım...hayatımın geri kalanına maloldu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…