kese var bebek yok :(

canım pıhtılaşma olmayadabilir boş kese sebebini araştırırsan döllenen yumurta ve sperm kalitesiz denk gelmiştir
bölünme aşamasında sorun olmuştur vs..Ama ben iki defa yaşadım ilkinde doktor normal ama ikincisinde yaşamazsın demişti ama yaşadım ...ama sen kesinlikle riske atma madem zor hamile kaldın sırf bu yüzden bir kayıp daha yaşama
ben tıpta direk genetik bölümüne gitmiştim doktora iki kaybımoldugunu söyleyince oda hemen testleri istedi bir ay sonra aldık bizde...sende iki kaybın oldgunu söyle yalan olacak ama naparsın bazen gerekiyor...
bende pıhtılaşma var yada yok en azından öğreniyim içim rahat etsin demişitm çünkü iki defa kalitesiz yumurta ve spermin birleşme ihtimali çok zor başka sebebi olabilir demiştim öylede cıktı
eeğer pıhtılaşma cıkarsa iyi bi doktor bulmaya bak çünkü oaşamada doktor cok önemli kimisi pıhtılaşma olmasına ragmen iğneyi gereksiz görüyor öyle arıza bir doktora denk gelmemen için

haklısın canım banada dr öyle demişti kalitesiz spermden veya yumurtadan kaynaklanır dedi ilk gebeliklerde olabilir dedi şansızlık sadece dedi.bende riske atmak istemedim canım.drek genetik bölümüne gidilebildiğini bilmiyordum canım bi arkadaşım önce kadındoğuma gitmiş orası genetiğe sevk etmiş bende oyüzden kadın doğumdan aldım.inşallah işim rast gider çarşamba günü sabah randevum var.

her hastanenin uygulaması farklıdır olsun kadın doguma git durumu anlat kem küm ederse açıkça söyle iki kaybım var aynı seyleri yaşamak istemiyorum dersin zorluk cıkarmazlar

Canim bende gec dollenme olmus, 6. Haftamda sadece kese gorundu 10 gun sonra bebegi gorduk. Hamileligim adet takvimime gore 1 hafta geriden geliyor. Aklina kotu seyler getirme bos gebeligi beta hcg ile anlayabiliyorlar.

Canim bende gec dollenme olmus, 6. Haftamda sadece kese gorundu 10 gun sonra bebegi gorduk. Hamileligim adet takvimime gore 1 hafta geriden geliyor. Aklina kotu seyler getirme bos gebeligi beta hcg ile anlayabiliyorlar.
canım ultrasona göre 6 hafta 3 günlüktü benim kese 8mm idi dr um yolksac kesesinin çoktan oluşmuş olması gerektiğini ama olmadığını kesenin boş oldunu söylemişti.hcg artışım da gayet normaldi.3 dr a göründüm inanamadım ama 3 üde aynı şeyi söyledi.kürtaj oldum.şimdi tekrar denemeye başladık bu ay 4.denememiz inşallah sağlıkla vermişti rabbim.

her hastanenin uygulaması farklıdır olsun kadın doguma git durumu anlat kem küm ederse açıkça söyle iki kaybım var aynı seyleri yaşamak istemiyorum dersin zorluk cıkarmazlar
tamam canım zorluk çıkarırlarsa ağlarım vallaa hiç psikolojiden anlamıyormusunuz siz diye

Merhaba bende aynı şekilde yardım bekliyorum 8 haftalık hamileyim ama bebek görünmedi senşn sonucun çıktımı inşallah güzel sonuçtur bende güzel şeyler duymak istiyorum varmı böyle şeyler yaşıyan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba kalp atışlarını duydunuzmu acaba bende 7 haftalık hamileyim kese göründü ama kalp atışı falan görünmedi doktor 15 gün sonra gel dedi günler geçmek bilmiyor

5 Haftalık Hamileyim Kese Var Bebek Yok​

Gebeliğin 5. haftasından sonra fetüs ultrason ile görüntülenemiyorsa gebelik kesesi boştur ve bu nedenle döllenme sonrası embriyo gelişmemiştir. Bu tür gebeliklere anembriyonik gebelik veya boş gebelik denir.

• Gebelik Kesesi ile İlgili En Yaygın Sorunlar
    • Boş gebelik kesesi
    • Gebelik kesesinin yer değiştirmesi
  • Kese Var Bebek Yoksa Doktora Ne Zaman Gitmeli?
  • 5 Haftalık Hamileyim Kese Var Bebek Yok Ne Yapmalıyım?
Transvajinal ultrason ile yapılan kontrol sonucunda kadınlardan sıklıkla, 5 haftalık hamileyim kese var bebek yok gibi söylemlerle çok sık karşılaşılmaktadır.
Gebelik kesesi, erken gebelikte oluşan, bebeği çevreleyen ve barındıran, bebeğin sağlıklı büyümesi için plasenta ve amniyotik keseyi oluşturmaktan sorumlu olan ve yaklaşık 12. gebelik haftasına kadar var olan ilk yapıdır.

Gebelik kesesi, gebeliğin 4 veya 5. haftasında transvajinal ultrason ile görüntülenebilir ve rahmin orta kısmında yer alır. Çapı 2 ila 3 milimetredir ve hamileliği doğrulamak için iyi bir parametredir.
Ancak 4.5-5. gebelik haftasında gebelik kesesi içinde ortaya çıkan bebeği görmek hala mümkün değildir. Bu nedenle doktorlar, hamileliğin nasıl ilerlediğini daha güvenli bir şekilde değerlendirmek ve ultrason muayenesi için 8. haftaya kadar beklemeyi tercih ederler.
Gebelik kesesinin değerlendirilmesi, gebeliğin olması gerektiği gibi ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmek için iyi bir parametredir. Hekim tarafından değerlendirilen parametreler, gebelik kesesinin yerleşimi, boyutu, şekli ve içeriğidir.

Gebelik Kesesi ile İlgili En Yaygın Sorunlar

Sağlıklı gebelik kesesi düzenli, simetrik konturlara ve iyi implantasyona sahiptir. Düzensizlikler veya kesenin rahime iyi yerleşmemesi hamileliğin ilerlemesi için bir engeldir.
5, 6 ve 7 haftalık hamileyim kese var bebek yok söylemlerinde olan anne adaylarına bu sorunun nelerden kaynaklandığını başlıklar halinde açıklıyoruz.
5 haftalık hamileyim kese var bebek yok sorunları şunları içerir:

Boş gebelik kesesi

Gebeliğin 5. haftasından sonra fetüs ultrason ile görüntülenemiyorsa gebelik kesesi boştur ve bu nedenle döllenme sonrası embriyo gelişmemiştir. Bu tür gebeliklere anembriyonik gebelik veya boş gebelik denir.
Fetüsün gelişmemesinin en yaygın nedenleri anormal hücre bölünmesi ve zayıf sperm veya yumurta kalitesidir. Genellikle doktor, anembriyonik gebeliği doğrulamak için 8. hafta civarında ultrasonun tekrarlanmasını ister. Doğrulanırsa, doktor düşük için birkaç gün beklemeyi veya kürtaj yapmayı seçebilir. Bu durumda hastaneye yatış gerekir.

Gebelik kesesinin yer değiştirmesi

Gebelik kesesinin yer değiştirmesi, fiziksel efor, düşme veya progesteron düzensizliği, yüksek tansiyon, alkol ve ilaç kullanımı gibi hormonal değişiklikler nedeniyle gebelik kesesinde hematom görülmesi nedeniyle oluşabilir.
Gebelik kesesinin yer değiştirmesi belirtileri hafif veya şiddetli kolik ve kahverengi veya parlak kırmızı kanamadır. Genel olarak, yer değiştirme %50’den fazla olduğunda, düşük yapma olasılığı yüksektir. Yer değiştirmeyi önlemenin etkili bir yolu yoktur. Ancak, gebelik kesesinin yeri değiştiğinde doktor en az 15 gün boyunca ilaç ve yatak istirahati önerecektir. En ciddi vakalarda hastaneye yatış gereklidir.

Kese Var Bebek Yoksa Doktora Ne Zaman Gitmeli?

5 Haftalık Hamileyim Kese Var Bebek Yok Ne Yapmalıyım
Kesenin olup içinde bebek olmadığı boş gebelikte şiddetli kolik veya kanama belirtileri ortaya çıkarsa doktora gitmek önemlidir. Bu durumda hemen acil servis aranmalı ve hamileliği izleyen doktora başvurulmalıdır. Gebelik kesesindeki problemlerin teşhisi sadece doktor tarafından ultrason ile yapılır. Bu nedenle hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez doğum öncesi kontrollere başlamak önemlidir.

5 Haftalık Hamileyim Kese Var Bebek Yok Ne Yapmalıyım?

Bebeğin kalp atışı, yeni hamile kadının hayatındaki en önemli anlardan biridir. Bazı kadınlar, 5 haftalık hamileyim kese var bebek yok veya kal atışını duyamadıklarını ifade edebilir.
Bu durum daha çok embriyonun küçük olmasından kaynaklanmaktadır. Bebeğin kalbi, gebeliğin 6. haftasından 7. haftasına kadar istemsiz spazmlar olarak atmaya başlar.

Bu nedenle, 6. haftadan önce ultrason yapılması önerilmez. Çünkü, 6. haftada hiçbir şey veya en azından gebelik kesesini görememe riskiniz vardır. 5 haftalık hamileyim kese var bebek yok gibi gereksiz endişelerden kaçınmak için yeterli süreyi bekleyin.
  1. Kese İçinde Bebek Kaçıncı Haftada Görülür?
  2. 6 Haftalık Gebelikte Bebek Gelişimi
  3. 11 Haftalık Gebelikte Bebek Gelişimi ve Annedeki Değişiklikler
  4. 33 Haftalık Gebelikte Anne ve Bebek
  5. 12 Haftalık Gebelikte Bebek Gelişimi ve Annedeki Değişiklikler

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar merhaba. Benimde gebeliğimin 6+2 haftasında keseyi gördük ancak bebeği göremedik. Haftaya tekrar muayene olucam görür müyüm acaba?

Kızlar merhaba. Benimde gebeliğimin 6+2 haftasında keseyi gördük ancak bebeği göremedik. Haftaya tekrar muayene olucam görür müyüm acaba?
Canım bende aynı şekildeyim. Dün doktora gittim 6+2ydim. Kesem bayağı büyümüş ancak bebek henüz yok. Doktor bebek yeni oluşmaya başlamış haftaya kalp atışı için gel dedi. İlişki tarihlerime göre geç döllenme şansım pek yok ama nedense böyle bir durum yaşıyorum. Benim haftamdaki kızlar bu hafta kalp atışını alıyorlar bende neden böyle oldu hiç bilmiyorum. Sizde bebek oluştu mu sonra? Yolk sac falan var mıydı o zaman?

Yok canım oluşmadı malesef 7+2 de tekrar gittim yoktu kese de biraz küçülmüştü. Yolk sac da yoktu. Daha sonra ilaçla düşük yaptım
İnşallah sizinki güzel ilerler,doktorunuz da bebek oluşmaya başlamış demiş kendinizi strese sokmayın herşey günlünüzce olsun

Çok üzüldüm canım benim. Ama maşallah tekrar gebesin. Allah bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…