Kese var bebek yok kafam karman çorman?

siiinem25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2019
39
10
31
3 yıllık evliyim 4.yılımıza girdik. İlk bir sene çocuk düşünmedi eşim borçlar bitince deyip durdu. Bir sene boyunca ben hiçbir iğne veya ilaçla korunmadım. Eşim doğal bişekilde korunuyordu. Bir sene sonrasında birden çocuk yapalım dedi ve ilk ay tuttu. İlk denememizde hamile kaldım. Fakat kanamam oldu ve düşük yaptım. Kanama yoluyla düşüğü tamamladım. 6 haftalıkdı düşük yaptıgım zaman. Kalp atışı falan daha duymamıştık. Buna ragmen çok üzüldüm. Tekrar hamile kalırsın dedi doktor. Bundan sonra hemen tutmadı 7-8 ay sonra tekrar hamile kaldım. İlki çabuk olunca bu 8 ay bana çok uzun geldi. Ve yine hamileydim. İkinci hamileliğimdi. Çok mutluydum. Doktor progestan ilacı vermişti. Ama 8 haftalıkken kese boş dedi. Boş gebelik bu dedi. Zehirler seni bian önce kürtaj yapmalıyız dedi. Bir hafta sonrasında yani 9 haftalıkken boş kese kürtaj ile alındı. Böylelikle ikinci hamileliğimde son buldu. Sonra üniversite hastanesinde genetik bölümüne gittik ve eşimde bende araştırıldık. 3 ay bir bekleme sonucuna kadar çocuk yapmadık. Zaten yıpranmıştım. Dinlenmem gerektiği söylendi. Sonuçlarımız temiz çıktı bir sıkıntı yetmedi kadın doğum hastahanesinde bikaç tetkik daha yapıldı ve bi kaç hafta da omu bekledik. Onlarda temiz çıktı. Ne bi ilaç ne bi iğne gereği duymadılarBundan 6 ay sonra yani kürtajdan 9 ay sonra tekrar hamile kaldım. Ama adetlerim bu düşük ve kürtajlardan sonra hep düzensizleşti. Sonra acile dayanılmaz bi kasık agrısı ile gittik ve acil doktoru 77.96 çıkan betahcg değerimi söyledi ve hamilesin dedi. Ertesi gün riskli kadın doğuma gittik oda artışa bakcaz dedi. 3 gün sonra sağlıkocagından baktık 483 çıktı. Doktor da Hamilesin dedi ve hemen kaydım yapıldı. Bir hafta sonra bidaha gel dedi. Gittim 5924 çıktı. Aile hekimim elimi sıkıp tebrik etti. Demekki artış güzelmiş ki doktorum tebrik etti. Bundan 3 günn sonra kadın doğuma gittik kese vardı ama son adet tarihine uymuyor büyüklüğü dedi. Geç tutmuştur belki dedi haftaya bidaha bakalım dedi. Beta hcg 9529 çıktı. Ve 8 gün sonra tekrar gittik. Son adet tarihine bakacak olursak 8 haftalık olması lazım ama görüntüye göre bu imkansız. Yumurtlamaya göre hesaplasak 6 haftalık olması lazım dedi. Ama yine kese boş dedi. Görünmesi lazımdı dedi. Beta hcg degerim 40392 çıktı. Değerlerim çok düşük yükselmiş. Bu yine boş gebelik dedi. Yine aynı doktordu zaten. Ne alttan baktı ne bişey yaptı. Progestaron degerinde düşük dedi 14.61 ama buna ragmen bişey yapmadı. Derhal başka bir doktordan randevu aldık. Yarın gitcez. Bu doktora sinir oldum. Benim umutlarımı kırmak için yer aradı sanki ve hiçbir çabası yoktu. Ben 3. Kez kayıp yaşıycam adamın umrunda değil tek derdi kürtaj yapmak. Çok uzun yazdığımın farkındayım. İçim çok dolu. Umarım birileri bunu okur ve cevaplar. Canım burnumda. Aglamaktan başım agrıdı.

Ahh ağlamayın ne olur, moralinizi yüksek tutun. olan ve olmayan her şeyde vardır bir hayır.

Umarım yarın çok güzel haberler alırsınız. Hem o kadarlıkken karından görünmesi zaten çok çok zor? Yarın alttan ultrasonla inşallah beklediğiniz güzel haberi söyler gideceğiniz bu yeni doktor. Değilse de lütfen umutsuzluğa kapılmayın ve sakın o doktora da bir daha gitmeyin.

İnsanın bu zamanlarda pozitif kişilere ihtiyacı olur.

Teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi olur ama elimde olmadan çok üzülüyorum.. Yarın ola hayrola. Dua ederek uyumaya çalışırım uyku tutarsa tabi..

peki sorun yoksa neden hep boş gebelik oluyor yanı bunu neden arastırmıyorlar sızı yıpratıyorlar adınıza cok cok uzldum okurken benım bıle canım sıkıldı baska yakındakı sehırlere gııdın bır arastırma yapsınlar bıraz rahatlayın yanı neden bu boyle b

Boş gebelikmiş. Kürtaj olcam bikaç gün sonra.
Güzelim merhaba benm bir akrabam da aynısı oldu boş gebelik dediler hep bebek yok dediler özel bir kliniğe gitti orada ki doktor gördü bebeğini güzelce araştırmadan kürtaj olma geç döllenme de bebek geç gözükebilir tavsiyem başka doktorlara da git bir süre bekle

Ben 3 gebelik geçirdim ama hiç kese göremeden dusuk yaptım anlıyorum seni ne yaşadığını ne hissettiğini

Rabbim yardimcin olsun canim hic kolay seyler deil bunlar doktorlar artik cok karsilastiklarindan mi neyse yani hic duygu yok gram bizi düşünmüyorlar sanki agizlarinda laf almak zor.guvenmek zor ne bileyim. Doktora gittin mi bugub canim durum nasil. Bende tup bebek tedavisiyle hamile kaldim sonuclar ii gitti dun ilk utrasona girdik ve embriyoyu goremedi kalp atışıni duyamdi doktor 6 haftaligim. Haftaya tekrar bakalim dedi insaallah hepimizde olumlu sonuclar alip yavrularimizi kucagimiza aliriz

S siiinem25
Merhaba arkadaşım, nasılsın.
İnşallah bebeğin seninledir.
Bişey sormak istiyorum, beta artarken kesende büyüyor muydu peki.
Ben henüz bugün 6 haftalık oldum, bende de geçen hafta bakıldığında bebek görünmedi ama, beta artışı ve kese büyümesi iyi.
Salı tekrar gideceğim bakalım bende.

İnşallah sende iyi haberler almissindir.

Merhabalar çok geçmiş olsun öncelikle. Aynı durumu ben de yaşadım. Beta sonucunuz düşük falan değil gayet normal. Ben de 6+3 te gittim kese var bebek yok dedi. Ama hiç moralimi bozmadım. Doktorum da ztn korkma geç döllenmedir dedi 10 gün sonra gittin tekrar. Hem bebeği gördük hem de kalp atışını duyduk. Yani 9.haftaya kadar bile bebeği göremeyen anneler var. Size önerim 9.haftaya kadar bekleyin kürtaja izin vermeyin

Öncelikle çok çok üzüldüm.
bende dün kurtaj oldum özel bir klinikte.
9 haftalıktı kese ve yolk kesesi herşeyi vardı ama embriyo görülmedi malesef.basit bir işlemle alındı kese.umarım bundan sonramız iyi geçer.Piskoloji çok kötü allah tekrarnını yaşatmaz umarım...

Merhaba nasılsınız acaba ? Bende tam sizin durumdayım kese var ama bebek yok t bugün 6 haftaligiz en geç 1 hafta sonra gözükmesi lazım dedi doktor inşallah gözükür

Bana da universite hastanesinde kese bos dendi.Kurtaja alacaklardi bir hafta sonraya gitmedim baska bir doktora gittim bebegin kalp atislarini dinledik nasil bos gebelik bu dedi.Sukur yavrum simdi 1 yasina girecek.Sen baska doktora da git iyice baksinlar belki duyarlar ilk gittigim yere uysam cocugumu alacakti

Merhaba nasılsınız acaba ? Bende tam sizin durumdayım kese var ama bebek yok t bugün 6 haftaligiz en geç 1 hafta sonra gözükmesi lazım dedi doktor inşallah gözükür
Merhaba, canım ben bebeği gördüm şükür, iki kere kalp atışını da duydum.
Bence senin bebeğin de bir haftaya kalmadan görünür inşallah

Merhaba, canım ben bebeği gördüm şükür, iki kere kalp atışını da duydum.
Bence senin bebeğin de bir haftaya kalmadan görünür inşallah
İnşallah canım tek temennim beni çok sevindirdin Rabbim evladını hayırlısiyla kucağina almayı nasip etsin

Canım üzülme benimde iki tane boş gebeliğim var ama birde 10 yaşında oğlum var, seninde olacak inşallah. Bize sağlıksız spremin döllenmesinden boş gebelik olduğunu söylediler. Şİmdi tekrar hamileyim bakalım ne olacak. Boşmu dolumu bilmiyorum. Allah ne kararlaştırıysa onu göreceğiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…