Saç Bakım Ürünleri Keratin bakımı yardım

lola_90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2010
34
0
saçlarım yandığı için bir süredir çeşitli yağlar, bakım kürleri vs denedim fakat işe yaramadı. en sonunda bulunduğum şehrin en profesyoneli olduğunu düşündüğüm bir kuaföre gittim ve ne yapılır bu saça dedim.
onlar da ''keratin bakım'' yapılması gerektiğini, sonrasında da profesyonel ürünlerle (onlar kerastase öneriyormuş) korumam gerektiğini söylediler.

keratin bakım dediğinde, brezilya fönü istemiyorum dedim. hayır bu keratin bakım, brezilya fönünden farklı dedi.

bu bakım yapılınca saçlar yıpranmadan önceki haline hemen hemen yakın bir görünüme kavuşuyormuş.

bunu yaptıran var mı aranızda? bana biraz pahalı geldi çünkü ücreti (100 lira) ve boşu boşuna sokağa atmak istemiyorum paramı

keratin bakımı pahalı ewet canım... hele brezilya fönü 300-500 arası... ben sac boyamı sildirdim 1 ay oldu 120 tl verdim

Aman canım dikkat et deyim. Ben de ne umutlarla yaptırdım da ne oldu saçlarım yandı koptu eskisinden daha kırık çok daha beter bir hal aldı.. Güvendiğin, iyi bir kuaföre yaptır ve kullandığı ürünlerin kaliteli olduğundan emin ol yoksa benim gibi daha beter olursun Aslında bezilya fönünden pek de bir farkı yok brezilya fönü 3 seans yapılıyorsa bu sadece tek seans yapılıyor o kadar yaptırmışken brezilya fönü yaptırmak daha mantıklı aslında. Ben de yaptıracağım ama güvenilir bir kuaför bulamıyorum bir de başıma böyle birşey gelince yine böyle bir kuaförün eline düşerim de saçlarım daha da beter olur diye çok korkuyorum

keratin bakımı pahalı ewet canım... hele brezilya fönü 300-500 arası... ben sac boyamı sildirdim 1 ay oldu 120 tl verdim

off cok pahalıymış... saç boyanı sildirince altından kendi doğal saçın mı ortaya çıktı peki?
yoksa boyayı sildirip, başka istediğin bir renge mi boyattın hemen?

hadi ya.. gecmiş olsun. korktum şimdi iyice gideceğim yeri herkes çok övüyor ama ben ilk kez gideceğim. bir alışveriş merkezinin içinde adı sanı olan bir yer ama.. belli de olmuyor...

off cok pahalıymış... saç boyanı sildirince altından kendi doğal saçın mı ortaya çıktı peki?
yoksa boyayı sildirip, başka istediğin bir renge mi boyattın hemen?

gittigim kuaför elit. sacım yandıgı için bikac renk tonu var.bende dedim sildirirsem sandım kendi rengi olcak... banada yapmadan önce kendi sacın gibi olur ton farklılıgı olmaz diye vaad etti. ama saatler sonrası uygulamadan sonra vaad ettiği gibi olmadı... sac rengimi 2 ton açılmış oldu yani.. hala alacalı sacım.. yani anlıyacagın gitti para boşa.. yani hani kuaförler cok sey vaad ediyor ya... paraya kıyıp yaptırsak bile sonuc vermiyor. onu demek için yazdım tatlım...keratin yüklemeside aynı brezilya fönü gibi...keratin sürüp sacına düzleştiriciyle üstünden gecip, keratini yüklemiş olcak... ewdede yapabilirsin cesaretini toplarsan :44:

umarım senin saçların da toparlanır yakın zamanda kuaföre gidip o bakımı yaptırmaktan vazgeçtim. başka üç kuaföre gidip, keratin bakımı yapıyor musunuz diye sordum, yaptıracakmışım gibi.. onlar da bana işe yaramaz ki dediler. istisnasız hepsi de, paranı boş yere verme, badem yağı kullan. yanıkları düzeltmez keratin bakımı dediler.
bu keratin bakımını, saçına brezilya fönü yaptıranlara öneriyorlarmış. hani keratin yükleyerek fön çekiyorlar ya, işte takviye olarak sadece brezilya fönü olanlara birkaç ay sonra, gerekirse uyguluyorlarmış. ben de bunları duyunca vazgeçtim. cesaretimi toplayınca dediğin gibi evde yapmaya çalışırım. burda bir başlıkta da anlatıyorlardı zaten

çok teşekkür ederim

Keratin bakimini yap derim, yapan arkadaslar cok memnun, ExoKeratin markasına bakabilirsin mesela, üstelik evde kendin yapabiliyorsun kuaföre gitmene gerek yok =)
bende yapmayi düsünüyorum sahsen cünki benim saclarimda mahvoldu... kıvırcık saçlar için birebir.. üstelik çokda hesaplı

evet canım ben evde yaptım keratin bakımı saçlarım her dokunduğumda özellikle ıslakken elimde parça parça kalıyordu hamur gibiydi resmen ama keratin bakımı yaptım evde harika bişey hem kolay hem saçlar eski haline geliyo deneyin bence keratin setinin markası önemli değil harika oluyor herkese evde bakımı tavsiye ederim..

Canım kandırıyorlar bakım 1 kerede olacak bir şey değil Kerastane ürünlerinden bi kere kullanıyolar o kadar para alıyolar sen al ürünleri kendin yap bakımını hem de sürekli olur kozmotek ya da sachane buralarda uygun fiyatlı bugün baya araştırdım kendim için bi bak derim

Son düzenleme:
Merhaba bayanlar..saclarim maf olmus durumda suan acil yardimlariniz gerekiyor.butun yorumlari okudum ama fikir edinemedim.bu brezilya fonu duzlestirici ile yapiliyor duzlestirici kullanmadan sadece maske yapmak daha iyi deilmi.birde saf keratini nerede bulabilirim birsuru marka var kafam karisti hangisi dogal hangisi kimyasal diye birde aktar ve eczaneden temin edebiliyormuyuz?kullananlar lutfen yorum yapsin tesekkurler..

Hangi marka tavsiye edersiniz ve nerede bulabilirim acaba?

Merhabalar
2 senedir platin sarısı olarak geziyorum . son bir senedir dip boyasına gittiğimde dibimin çıktığı yer önce açılıyor ondan sonra açık kumrala boyanıyor. ve saçlarım artık olum olum elimde kaldığı için koyu tona siyaha döndüm en azından yaz ayına kadar saçım güçlensin toplansın diye. 6 ay hangi bakımları önerirsiniz ?
özellikle evde keratin bakımı yapmam için önereceğiniz markalar var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…