kenzül ars duası

else03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2014
944
103
Kızlar bu duayı daha yeni duyuyorum ve etkisi büyükmüs yorumlarada baktım arastırdım da okuyup gercekten etkisini goren varmı bugun okudum neredeyse yıllardır istedigim bi dilegim var insallah kabul olmasını istiyorum ama sizlerdende bilgi almam istedim sizlerlede paylasmak istedim tesiri buyuk bu duaymıs..

Kızlar bu duayı daha yeni duyuyorum ve etkisi büyükmüs yorumlarada baktım arastırdım da okuyup gercekten etkisini goren varmı bugun okudum neredeyse yıllardır istedigim bi dilegim var insallah kabul olmasını istiyorum ama sizlerdende bilgi almam istedim sizlerlede paylasmak istedim tesiri buyuk bu duaymıs..

canım ben kenzül arş duasını cok okurum tesirini de gördüm kendimde ama dilek için okumadım hiç Allah rızası için okudum.

canım ben kenzül arş duasını cok okurum tesirini de gördüm kendimde ama dilek için okumadım hiç Allah rızası için okudum.
Tesirini bende söyle gordum bi huzur veriyo icime ama aynı zamanda baya agırlık verdi bugun bana

Okudum ama zaten dualar kuranı kerimde olmaz ben inandım bilmiyırum mucize bi dua gibi geldi bana en azından umutlandım

kuranda da dualar var mealine bakarsanız.. :KK66: ben de bu duayı okudum. verdiğim linkte de zaten diyanet belirtiyor dua edilmesinde sakınca yok.. ama bu duaayı okuyan şuna kavuşur şu kadar okunmalıdır vs.. islami güvenilir kaynaklarda yok.. bunu bir takım insanlar fikir olarak ortaya sunmuş... Umudunuz daim olsun... Hem duanın içeriği güzel.. Amacınız dua olduktan sonra, Rabbim kabul eder inşAllah.

kuranda da dualar var mealine bakarsanız.. :KK66: ben de bu duayı okudum. verdiğim linkte de zaten diyanet belirtiyor dua edilmesinde sakınca yok.. ama bu duaayı okuyan şuna kavuşur şu kadar okunmalıdır vs.. islami güvenilir kaynaklarda yok.. bunu bir takım insanlar fikir olarak ortaya sunmuş... Umudunuz daim olsun... Hem duanın içeriği güzel.. Amacınız dua olduktan sonra, Rabbim kabul eder inşAllah.
Amin insallah benim zaten dilwgim icimdwki vesveselerdi kaderinde yoksa zaten kavusma falan ne kadar dua etsende kaderinde yoksa olmaz buna inanırım ben sadece benim icimdeki vesvelere bi nebzede olsa umut ve huzur verdi guzel bi dua bu arlar sadece dinimle ilgili gec de olsa yeni yeni keskefmeye basladım cogu sey mucize gibi geldi ve cocuk gibi sevindim bilmemezligim cahilligimdendir yani bunu kabul ediyorum allah da sizin ne duanız varsa kabul etsin ilginiz icin teskkur ederim :)

Amin insallah benim zaten dilwgim icimdwki vesveselerdi kaderinde yoksa zaten kavusma falan ne kadar dua etsende kaderinde yoksa olmaz buna inanırım ben sadece benim icimdeki vesvelere bi nebzede olsa umut ve huzur verdi guzel bi dua bu arlar sadece dinimle ilgili gec de olsa yeni yeni keskefmeye basladım cogu sey mucize gibi geldi ve cocuk gibi sevindim bilmemezligim cahilligimdendir yani bunu kabul ediyorum allah da sizin ne duanız varsa kabul etsin ilginiz icin teskkur ederim :)

Aminn ecmain.. hangimiz mükemmel biliyoruz ki bir şeyleri, bilmediğim yığınla şey var. :) Büyük bilgin imam-ı azam bile bilmediklerimi ayağımın altına alsam başım göğe ererdi diyor... Rabbim sizinde, benimde tüm müslüman kardeşlerimizin de ilmini artırsın..
Gerçekten harika dualar var... İnşirah suresini de öneririm mesela ... anlamı da bir harika etkisi de bir başka güzel. :)

hangimiz mükemmel biliyoruz ki bir şeyleri, bilmediğim yığınla şey var. :) Büyük bilgin imam-ı azam bile bilmediklerimi ayağımın altına alsam başım göğe ererdi diyor... Rabbim sizinde, benimde tüm müslüman kardeşlerimizin de ilmini artırsın..
Gerçekten harika dualar var... İnşirah suresini de öneririm mesela ... anlamı da bir harika etkisi de bir başka güzel. :)
GErcekten cok teskkur ederim bilmiyorum nasıl bisey ama ruyalsrdan sonrs bu dualsr olsun namazlar cok buyuk bi bagımlılık oldu bana nasıl tabir edilir bilmiyorum ama ayıptır soylemesi adet olucsm diye uzuluyorum cunku bu mucizeleri yeni kesfetmeye baslamısken

GErcekten cok teskkur ederim bilmiyorum nasıl bisey ama ruyalsrdan sonrs bu dualsr olsun namazlar cok buyuk bi bagımlılık oldu bana nasıl tabir edilir bilmiyorum ama ayıptır soylemesi adet olucsm diye uzuluyorum cunku bu mucizeleri yeni kesfetmeye baslamısken

hiç üzülmeyin.. adetliyken de dua edebilirsiniz. :KK66:
Bakın diyanet işlerinin bu konuda ki yorumu şöyle :

Hanımlar adet günlerinde veya nifas (loğusalık) hallerinde iken dua edebilirler; zikir ve dua anlamı taşıyan ayet-i kerimeleri okuyabilirler. Bunun yanında, Kelime-i şehadet, Kelime-i tevhid, istiğfar, salavat-ı şerife getirebilirler. Aynı şekilde tefsir, hadis ve fıkıh gibi dini eserleri okuyup mütalaa edebilirler (Merğinani, el-Hidaye, I, 31; İbn Nüceym, Bahru’raik, I, 49; Şirbini, Muğni’l-Muhtac, Beyrut, 1418/1997, I, 120-121, 172).

hiç üzülmeyin.. adetliyken de dua edebilirsiniz. :KK66:
Bakın diyanet işlerinin bu konuda ki yorumu şöyle :

Hanımlar adet günlerinde veya nifas (loğusalık) hallerinde iken dua edebilirler; zikir ve dua anlamı taşıyan ayet-i kerimeleri okuyabilirler. Bunun yanında, Kelime-i şehadet, Kelime-i tevhid, istiğfar, salavat-ı şerife getirebilirler. Aynı şekilde tefsir, hadis ve fıkıh gibi dini eserleri okuyup mütalaa edebilirler (Merğinani, el-Hidaye, I, 31; İbn Nüceym, Bahru’raik, I, 49; Şirbini, Muğni’l-Muhtac, Beyrut, 1418/1997, I, 120-121, 172).
bunu duydum ve hani sunuda biliyorum adetliyken rabbim bayanların duasını daha cok kabul ediyor fakat korkuyorum yine de

Ne bileyim ozamanlar kendimi cok daha kirli hissediyorun adet gunleri okudummu gunah diye boyle asılandıhı icin boyle hissediyorum yada

Hayır kesinlikle öyle düşünmeyin.. Bu düşünceler islam öncesi cahiliye devrindeydi, kadınlar pis sayıldıkları için ahırlara vs bağlanırmış..
Bizim dinimizde kadınlar özel günlerinde bazı şeylerden muaf oluyor, sebebi o günlerde kadının dinlenmeye ihtiyacı olduğu için..
Bunun dışında manevi olarak kirlilik sayılıyor evet ama bundan kasıt " çok pissin, hiç bir şeyi haketmiyorsun" şeklinde değil :KK66:
Kaynaklarla belirtilmiş zaten özel durumlu kadınların dua edebilecekleri vs..
Kısaca öyle düşünmeyin vesvese o... şeytan Rabbe yakın olmanızı ister mi? tabi ki hayır e vesvese veriyor bunun için..
Siz rahat rahat edin duanızı, fıkıh kitaplarını okuyun.. Araştırın. sorun yok.. ama namaz kılamazsınız, oruç tutamazsınız, cinsel ilişki olmaz, kuran okuyamazsınız, tavaf yapamazsınız..

Son düzenleme:
Hayır kesinlikle öyle düşünmeyin.. Bu düşünceler islam öncesi cahiliye devrindeydi, kadınlar pis sayıldıkları için ahırlara vs bağlanırmış..
Bizim dinimizde kadınlar özel günlerinde bazı şeylerden muaf oluyor, sebebi o günlerde kadının dinlenmeye ihtiyacı olduğu için..
Bunun dışında manevi olarak kirlilik sayılıyor evet ama bundan kasıt " çok pissin, hiç bir şeyi haketmiyorsun" şeklinde değil :KK66:
Kaynaklarla belirtilmiş zaten özel durumlu kadınların dua edebilecekleri vs..
Kısaca öyle düşünmeyin vesvese o... şeytan Rabbe yakın olmanızı ister mi? tabi ki hayır e vesvese veriyor bunun için..
Siz rahat rahat edin duanızı, fıkıh kitaplarını okuyun.. Araştırın. sorun yok..
İste hep kulaktan dolma bilgiler yeni yeni arastıryorum elimizin altında zaten mucize gibi bisey internet var herseyi ogreniyorum artık:)

İste hep kulaktan dolma bilgiler yeni yeni arastıryorum elimizin altında zaten mucize gibi bisey internet var herseyi ogreniyorum artık:)

Az önceki msjımda edit yaptım.. bir kaç şey ekledim.. evet internet mucize gibi ama size önerim hadislerle kaynak olarak belirtilmiş ve kuranda geçen bilgilere itibar etmenizdir. Çünkü internet ortamında çok fazla yalan bilgi var..
Bakın aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz..

Din işleri yüksek kurulu başkanlığı dini sorular, soru sormak için tıklayınız

diyanet ilmihal cilt 1 için tıklayınız

diyanet ilmihal cilt 2 için tıklayınız

Dini yayınlar genel müdürlüğü web kütüphanesi için tıklayınız

Dini bilgiler için tıklayınız

Kur'an-ı Kerim için tıklayınız

Bir sorum olacak size ben bi adak da bulundum 800 ayetel kursi okuyıcam diye bunu adetli gunlerimdede okumamda sakınca varmı??

Dinen kurandan bazı ayetleri okumak ancak dua niyetiyle olur.. mesela korunmak için ayetel kürsi okuyabilirsiniz.
Ama ibadet maksadıyla olmaz. Adakta bu konuya dahil bence.. Sonuçta ibadet etmeyi adamışsınız 800 Ayetel kürsi ile..
Az önce adakta ki niyeti sormuştum ama sonra düşündüm de niyet ibadet galiba..
En güzeli Adet bitince okuyun..

Son düzenleme:
X