Kendinizi mutlu hissetmek icin neler yaparsiniz?

peaceful16

Guru
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2014
3.221
3.963
merhabalar,

kendinizi mutlu hissetmek icin neler yaparsiniz? kendiniz icin ufak luksleriniz nelerdir?
bazen cok ufak seylerden mutlu olabiliyoruz, kendimizi kotu hissettigimizde veya odullendirmek istedigimizde yapabilecegimiz bir kac ufak sey bizi cok mutlu edebilir .
paylasip fikir verelim mi?

ne için sormuştunuz canım ???? kendimi mutlu hissetmek için kimseye kendimi mutlu hissetmek için ne yaptığımı söylemezdim... ki bu kişiden kişiye değişir kimseninki de kimsenin ne yerine ne zamanına ne durumunda ne parasına uymaz ...

aslinda benim yaptiklarim genellikle uygulanabilir, yuruyus yapmak, kitap okumak, bi pastanede cafede kahve/ cay icip etrafi izlemek, mumkunse masaja gitmek, manikur/pedikur yaptirmak :)

ne icin sormustum, belki fikir olur birbirimize, hobi edinebiliriz kendimizi mutlu etmek icin neler yapabiliriz bunlari paylasmis oluruz

ya budur yani bunun ötesi insanın lkafasında bitiyor yavrum... örn şu anda senin son dediğin manikür olayını ben yapamıyorum ... param yok bu işler bedensel güçle maddiyetla yaşadıüüın ortamla çok bağlantışlı ama ben kapımı kitler iktap kahve olayına girerim tavsiye3 ederim iki de akrabayla dostal laklak telefonda oh mis

ben yurtdisinda yasiyorum herseyi yapamiyorum aile akraba arkadas ziyaretleri yok bunu ozluyorum.
bende kitap kahve olayina bayiliyorum cok dinlendiriyor. stres atmak icin super.
Bazen insanin hic bisey yapasi gelmiyor, kendini yalniz, stresli vs hissediyor ya o zamanlarda neler yaparsiniz.
sorum bu aslinda

Nerdesin yurtdisinda, Ben almanyadayım

Mutlu olmak ne demek? zaten mutsuzmuyuz ki mutlu olmayi arzuluyoruz pek anlamiyorum bu felsefeyi.
Sanki insan dogdugunda mutsuz doguyor da hedefi hayat boyunca mutlu olmak olsun. Bence, asil soru, mutlulugumu engelleyecek birsey olursa, nasil mutlulugumu koruyabilirim sorusu daha interesan olur. Sonucta Hayatta karsimiza cikanlara karsi mucadele ile kendimizi mutsuzluktan koruyoruz. Sorun olmayan hersey mutluluk degil mi zaten; sevdiklerimizle vakit gecirmek, saglikli olmak, istedigimiz meslegi elde etmek, istedigmizi yemek icmek, vs...

Evet ben biraz mutsuz, yalniz hissediyorum sanirim o yuzden boyle bir arayistayim sizlerden fikir almak istedim. Yoksa hep mutlu hissetmeliyiz istenilen o .. Ama ben oyle hissetmiyorum bu ara

Yanlizlik. O zaman mesele baska. Etrafindan yanlizligini giderecek birini bulamiyorsan, es-dost-akraba yoksa, baskalarina yararli olabilecek birseyler yapabilirsin veya sosyal yardimlarina katilabilirsin. Eger yanlis sezmediysem, sendeki eksiklik sosyal eksiklik. soru ozel degilse, sevgilin var mi?

Evliyim 1 seneden fazla suredir, yurtdisinda yasiyoruz calisiyorum. Fakat ailem yok arkadasim yok esimden baska kimsem yok. Bunaliyorum bazen, kendi kendime guclu duramiyorum ilgi sevgi bekliyorum ve sadece esim yetemiyo. hafif depresyon gibi bir donem

tam olarak nerde yasiyorsun?

Uzulme, mutlaka olur birseyler. Dil, irk farkliligi olan bir ulke de arkadas bulmak kolay olmuyor, zaman aliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…