Kendini kaybetme tarZı..

Cascade_

....
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2017
25.174
43.536
merhaba arkadaşlar
Bazen ne oluyo bakın anlatmaya çalışıcam
Yıllardır olan bi durum benimkisi
Ama bazen “bazen” bazen “Nadire’n” oluyor
Örnek veriyorum
Geçenlerde oldu
Tabiki de beklenmedik anda
Birden boşluğa düşme hissi gibi.... büyük ve ani sıkıntı yaşıyorum
Şükür ki o anlarda, bilincim yerinde , insanlara mantıklı cevaplar da veriyorum, farkedilmiyorum; ama sanki bişey beni sıkıyo. Acilen bulunduğum yeri terketmessem beni deli sanıcaklar, farkedecekler die korkuyorum
Şükür ki kısa sürüyor bin şükür
Ama uzun sürer DİE korkuyorum
Besmele çekiyorum hızlı hızlı
DüZeliyo, 1-2 dak gidiyorum sanki
Sora geri geliyorum
İlla yaşayan vardır da bunu yok etmenin çaresi var mı ya da daha az yaşamanın
Yardımcı olursanız çok sevinirim
Bdvye açmadım banlanmamak için
Umarım burada farkedilirim

Son düzenleme:
Bununla ilgili psikolojik destek aldın mi daha önce? Sanırım bastirdigin bir takım duygular var ya da sorunlar çözümlenmemiş.... birikmis patlayacak bomba etkisi yaratacak gibi sanki. ..

Yerinde olsam destek alırım, yıllardır var diyorsun, hayatı daha fazla zehir etme kendine.

Bununla ilgili psikolojik destek aldın mi daha önce? Sanırım bastirdigin bir takım duygular var ya da sorunlar çözümlenmemiş.... birikmis patlayacak bomba etkisi yaratacak gibi sanki. ..

Yerinde olsam destek alırım, yıllardır var diyorsun, hayatı daha fazla zehir etme kendine.
Teşekkür ederim mesajınız için
Normalde çok espirili , hayat dolu biriyim ama ufak şeyleri taktığım için de birikim olabilir
Önceden gitmiştim pskologa
Sorunlu evlilik yaşamıştım , eskisiyle gitmiştik
Ama o evlilik içindi
Bu durum için gitmedim
Ne zamanlar oluyo biliyo musunuz
Bikaç gün gerilirsem
Kafaya bişey takarsam
Bi bakıyorum geldi yine yoklar gibi

Yaşadığınız şey Depersonalizasyon yani kendine yabancılaşma. Birde Derealizasyon var oda çevreye yabancılaşma. Bende anksiyete bozukluğu var, Depersonalizasyonu bi dönem çok yoğun yaşamıştım. Tedavi edilebilen bir durum. Sanırım sizde ki durum da bu. En doğru teşhisi psikiyatri koyacak. Korkmayın geçiyor :)

Yaşadığınız şey Depersonalizasyon yani kendine yabancılaşma. Birde Derealizasyon var oda çevreye yabancılaşma. Bende anksiyete bozukluğu var, Depersonalizasyonu bi dönem çok yoğun yaşamıştım. Tedavi edilebilen bir durum. Sanırım sizde ki durum da bu. En doğru teşhisi psikiyatri koyacak. Korkmayın geçiyor :)
İlk kez duydum
Teşekkür ederim :)
İç açıcı bi mesaj oldu :))

Teşekkür ederim mesajınız için
Normalde çok espirili , hayat dolu biriyim ama ufak şeyleri taktığım için de birikim olabilir
Önceden gitmiştim pskologa
Sorunlu evlilik yaşamıştım , eskisiyle gitmiştik
Ama o evlilik içindi
Bu durum için gitmedim
Ne zamanlar oluyo biliyo musunuz
Bikaç gün gerilirsem
Kafaya bişey takarsam
Bi bakıyorum geldi yine yoklar gibi
Rica ederim:) Daha güzel bir kafayla yaşamak varken, hep eziyet ediyoruz kendimize . Daha mutlu olmayı hakediyoruz kesinlikle, kendine bir iyilik yap, psikoloğa git anlat arkadaşım.

X