kendimi ise yaramaz, hic bi is beceremeyin salagin teki gibi hissediyorum :(

öncelikle başkası için değil, kendin için birşeyler başarmayı istemelisin. senin iyi ya da kötü konumda olmanın en önce sana , sonra ailene faydası ya da zararı olur. akraba, eş dostu düşünme şimdilik.

verilen emeğin er ya da geç karşılığının alınacağına inanırım. o yüzden pes etmemelisin.
gencecik yaştasın, canın sıkıldığı zamanlarda polyannacılık oynayacaksın gerekirse. sağlığın yerinde,büyük acıların yok(umarım).
sen elinden geleni yap. hemen pes etme atma.
kendini başkaları ile kıyaslama. herkesin farklı bir derdi vardır. dışardan bilemezsin.

canım yazdıklarını okudumda kendimden birşeyler buldum..

aslında insanların çoğu dönem dönem kendini çaresiz,işe yaramaz,boşlukta hissedebilir.
önemli olan sende var olan gücü keşfedebilmendir.

mutlaka seninde "çok iyi" yaptığın yada yapabileceğin birşey vardır.
bunu farket yeter ki..

herşey çalışmak yada okumak da değil bence.hayatta ki duruşun önemli
ama bakıyorsun çevreden saçma sapan sözler geliyor inciniyorsun ister istemez..

benimde okulla ilgili çok sıkıntım oldu.üni.ye çeşitli sebeplerden ötürü geç başladım
arkadaşlarım ya okuyor ya çalışıyordu ben ise evdeydim..
_ne konuştuğunu bilmez insanlar_da konuşmaya devam etti..
ama artık takmıyordum kimseyi..
herkesi aynı anda memnun edemeyiz değil mi?

isteklerimin,kararlılığımın farkındayım..bu yüzden önce kendi memnuniyetim diyorum..

biraz kendine güven ve herşeye rağmen şükretyerimseniben

bunu okuyunca 3 seneki halim aklıma geldi
bunlarının aynısını bende düşünüyordum
ama Allahım okadar adeletliki
hiç bir kulunu yanlız bırakmıyor.
sana tavsiyem sabret bol bol dua et
şansızım diyerek şansızlığı çekme üstüne.
biryerden başla işbaşvuruları yap.
vakti zamanı geldiğind ehakettiğin yerde olursun merak etme.

Sen kendini kimseye değil kendine ispatla..,
hepimiz böle yapiyoruz..
Işe yaramak içinde bişeler yapmak şart.
Ben yatiim ki,mse demesin bişe ben işi yapmiim diil işte olay..
Halk eğitim merkezlerinde çok anlamli kurslar var.
Dikiş, nakiş, çocuk bakimi, bilgisayar vs..
Başlasana bi yerden artik..
Ben çok isterdim ama zamanim olmuyor die gidemedim..
Kendi el emeğinin karşiliini aldikça nasilda güzel işler başlariyosun göreceksin bak..
Hem çocuk bölümünü okuyup iişe bile girebilirsin, para kazanabilirsin. Kendi maaşin olur..
Ama oturup oturupta ben bi iişe yaramiorum denmez ki.

konunu okudum butun yorumlarıda arkadasım ınan senle aynıyız yorumlar benıde rahatlattı
ama DESTİNABER cok haklı dogru seyler yazmış
bazande kendımız bırseyler yapmamız gerekıyor
uzulmekle oturup aglamaklada hıc bır sey hal olmuyor
hanca zaman gıdıyor..yıllar bıtıyor
kımseyı memnun edemezsın ınsan bu ılla olumsuz tarafını dıle getırır
ne yaparsan yap kendın ıcın yap...
kendın mutluysan herkesıde oyle gorurusun ayrıca kım nederse desın
amaaaaaaaannnnnnnnnn boşverrrrrr gıtsın

canım üzülme ...inş herşey yoluna girier..her insanın dönem dönem senin gibi buhranlı olduğu zamanlar vardır..sen bir kere şunu aklından çıkarma bu senin hayatın..ve bu hayata sen yön verebilirsin..kimsenin lafına sözüne bakma..eger öyle herkesin lafına sözüne bakılacak olursa oooooo hepimiz intihar edelim.. hayat ve yaşamak bu işte ..hayat yaşamak..hayatın bize sunmuş olduğu olaylar karşısında tecrubesizliğimizdir..hepimiz bir şekilde hayatın cilveleriyle boğuşuyoruz...sen doğru olanı yaptıktan sonra herşey yoluna girecek..bol bol dua et... kimseye aldırma.. bak bu yazıyı sana gönderiyorumm..umutla sevgıyle kal..:1hug:a.s.

Kim üzebilir seni senden başka??
kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen??
KİM MUTLU EDEBİLİR SENİ SEN HAZIR DEĞİLSEN??
Kim yıpratır seni sen izin vermessen???
Kim sever seni sen kendini sevmessen???
Hiçbir zaman unutma ki
hersey sende baslar sende biter!!unutma çaresizsen çare sensin!!!..........................................................................................................................................................................................................

zamanla takmayacaksın insanları..onlar konuşur önleyemeyizmirmirmirmir..işine gelince sağlık olsun mutlaka bi gün olacaktır..bu kadar degersiz hissetme kendini lütfen...her seyin bi zamanı vardır dua et iş basvuruları da yap bi yandan şansını dene elinden geleni yap sonra işini bırak allaha...hadi kolay gelsin inş .geçer bunlar.:a015:

canım öyle düşünme. ben de öyle hissederdim. ama öyle değil inan. sen gençsin enerji dolu güzel bir insansın değerlisin. becereceğin yapabildiğin sevdiğin şeyler mutlaka vardır. yaptığın en ufak şeyle bile mutlu ol yapabiliyorsun diye.
herşey yoluna girer üzülme.
evde otururken bir hobi edin kitap oku. bunlar bile senin becerini gösterir. üzme kendini. ben de üzülürdüm cesaret demezdim. hala bazen yapamam diye korkarım ama korkacak birşey olmadığını görüyorum hep.
her şeyi becermek en iyisini yapmak zorunda deilsin. herkesin yeteneği farklı canıma.s.

yazdiklarinizi okuyunca bile gözlerim doluyor, :çok üzgünüm:
bugun öbür okuldanda aradilar, orayada alinmamisim
allahima okadar dua ediyorum ama yinede hic bisey yolunda gitmiyor, ikiside olmadi iste, hayirlisi böyleymis diyorum ama okadar üzülüyorumki anlatamam. :çok üzgünüm:
yarin arbeitsamt a (yani is kurumu diyolar galiba türkcede) oraya gidicem, meslek aradigimi söylicem, sonrada baska bi is bulucam, bikac saat calisiyim günde bari, evde oturmak istemiyorum artik. Bakicam bi sekilde basimin caresine. allahim insallah bana ve benim gibi olanlara yardim etsin senağlama
of ya durduramiyorum gözyaslarimi, abimin dedikleri cok zoruma gitti

cnm insanlara karsi gülersin kahkahalar atarsin, hep positiv hep mutlu görünürsün. Sanirsinki bu insanin hic derdi yok ne sansli.
ama iste öyle olmuyor, asil öyle insanlarin icinden neler geciyor kimse bilemez.

icim öyle doluki anlatamiyorum.....

tesekkür ederim,
nekadar güzel yazmissin canim :1hug:

canım bunları hissetmen sadece okul iş mi neden kendini yıpratıyosun ki.Ramazan ayındayız bak dua herşeyin ilacıdır içindeki sıkıntının da üzme kendini inşallah herşey yolunda gider tamam mı üzülmeee

saol canim, düne nazaran daha iyim simdi, üzülmemeye calisiyorum. dün kendimi valla pencereden atasim vardi, okadar depresiftim :çok üzgünüm:
bakalim iste meslek yeri aramaya baslicam, tabi okadar cabuk bulamam ama yapcaz bisiler iste, :çok üzgünüm:
pes etmek yok :1no2:
inadina inadina devam cabalicam, herkese inatttttt

hayat acımasız ama her şey bir imtihan önce allah a iyice sığınalım ve gönülden isteyelim ümidimizi yitirmeden,gör bak ne kapılar açılacaktır sana.ne olur isyan etme ve sarıl hayata...

canım bende tam bunları diyicektim saol birazcık isyan ediyomussun gibime geldi yapma rabbime sığın o herşeyin en iyisini en hayırlısını bilir bence çok gençsin daha önünde ne günler olucak kendine güwen rabbine sığın herşeyin hayırlısı olsun senin için allaha emanet ol

Yok canlarim isyan etmiyorumda, :çok üzgünüm:
bazen iste seytan vesvesemi veriyor napiyor, "neden" diye düsünüyorum.
ama demekki hayirlisi böyleymis diyorum hep kendime. :çok üzgünüm:
Rabbime asla isyan etmiyorumda, iste insan cok üzülüyor . onca dualar ediliyor günlerce aylarca ve kabul olmayinca.
Napalim yapcak bisey yok, allah daha iyi bilir.
cok agladim, "allahim ben nedenleri sebebleri bilmiyorumda o yüzden üzülüyorum. bilsem okadar üzülmem" diye.. :çok üzgünüm:
Insallah rabbim bana ve benim durumumda olanlara güzel kapilar acsin :a015:

Canım benim,7 yıl önceki halimi anımsattın bana..
Öyle benziyodu ki söylediklerim benim de..
Toprağın altına yatıp bütün bu sıkıntılardan kurtulmaktan başka bir isteğim yok diyordum..:Saruboceq:
İnanamayacaksın ama Rabbim öyle kapılar açtı ki bana,inanamazsın..
İyi bir hayat için dua etmiştim,hayaller kurmuştum ama bu kadarını ben de tahmin etmiyordum..Bu satırlarımı okuyan herkes maşallah desin lütfen,nazar değecek diye öyle korkuyorum ki..
Bu günler de geçecek canım,1 ay da olsa,1 yıl da olsa geçecek..
Hiçbir sıkıntı sonsuza dek sürmez..
Kendine gel ve güzel günler için hazırla kendini..
Eminim ki o günler çok yakında..:1hug:

masallah canim masallah
rabbim banada nasip etsin, güzel kapilar acsin :çok üzgünüm:
ben inaniyorumki güzel günler gelicek, ama sIKintilarda insanin pesini birakmiyor iste bazen.. :çok üzgünüm: :a015:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…