kendimi boşlukta hissediyorum..

su_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
34
0
merhaba doktor bey.martta tüp bebek tedavimiz için ankaraya gidiyoruz ve herşey yolunda giderse transfer yapılacak inşallah.bu ay ilaca başladım ve sanırım ilaçlarında etkisi çok gerginim.ve zaman yaklaştıkça içinde bulunduğum boşluk büyüyor.bu bizim ilk denememiz olacak.kendimi her iki sonucada alıştırmaya çalışıyorum ama sanırım olmuyor.eşim bana bu konuda aslında kızıyor.tamamen olumlu düşün ki öyle olsun diyor umutsuz gitme diyor oda haklı aslında ama ben bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.hayal kırıklığı nedir ii biliyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.sizce ne yapmalıyım.ya çok umutlu oluyorum yada tamamen umutsuz.lütfen beni rahatlatacak bişey ler yazın buna çok ihtiyacım var.biraz uzun oldu kusura bakmayın.şimdiden teşekkür ederiim.

Merhaba SU_33,

Hissettiğiniz reaksiyon ilk tedavide bazen görülse de genelde tekrarlayan tedavilerde karşımıza çıkmaktadır. ılk tedaviniz olduğuna göre bebek beklentisi ve ve bu konuda başarılı olamamakla ilgili kaygınızın yaşamınızda daha önce karşılaştığınız şeylerle ve/veya şu anki yakın akraba çevrenizle bir ilgisi olup olmadığına odaklanırım; bu nedenle hayal kırıklığı nedir iyi biliyorum derken ne yaşamış olduğunuzu merak ettim Su_33 Hanim. ılaçların yan etkileri konusunda haklısınız hormon preparatları psikiyatrik bir rahatsızlığa genetik yatkınlığımız varsa bunu tetikleyebilirler, hatta kimi kişilerde yan etki olarak psikiyatrik bir tablo oluşturabilirler, bu nedenle bu kaygılarınızın ilaç tedaviniz başlamadan önce de varolup olmadığı önemli. Bunların açıklanabilmesi için bir psikiyatr ile görüşmenizi tavsiye ederim. Muayeneye eşinizin de gitmesi önemli, böyle bir tedavi sırasında "babalık" görevi ve koruyuculuğu daha bebek rahme düşmeden başlamaktadır.

Uzm. Psikolog Dr.Cumhur Boratav
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

cevapladığınız için çok teşekkür ederim.yaşadığım hayal kırıklığı tedavi sürecinde ve aşılamada aldığımız olumsuz sonuçlar.psikiyatrik bir rahatsızlığa genetik de olsa yatkınlığım yok sanırım.ilaçların yan etkilerini fazlasıyla görüyorum ben.buda yine benden kaynaklanıyor sanırım.fazla duygusal ve hassas bir bayanım.konu tabi bebek olunca da bu duygularım hat safaya çıkıyor.elbette herkes yaşıyordur bunları.en büyük destekçim eşim üzerimizde aile baskısı da yok.bu konuda şanslıyız.iki tarafta çok dikkatli davranıyorlar bizi kırmamak için.tüm olay benim kafamda bitiyor biliyorum ama olacak inşallah buna inanarak gideceğim ankaraya.çok teşekkür ederim size.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…