Kendimi ben iyilestirecegim.

tirami_su

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2024
85
33
31
İnsaniz. Çok çabuk etkileniyoruz. Birinin kurduğu negatif bir cümle bizi çok aşağıya çekerken, diğerini söylediği bir söz biz mutlu ediyor. Ama bir noktadan sonra insan ben dışa bağımlı bir insan mıyım, ben iplerimi başkasının ya da başkalarının eline bırakmış ve de insafına bırakmış bir oyuncak mıyım diye dusunmeli. Düşünmeliyim...

Herkesin bir kırılma noktası vardır. O kırılma noktası şimdi olsun istiyorum. kendi iplerimi Ben elime alıyorum artık! Kimsenin duygularımın üstünde hakimiyet kurmasına izin vermeyeceğim. Kendi negatif duygularımın bile beni dibe çekmesine izin vermeyeceğim! Yeter! Kendi duygularım benliğim ve iradem üzerinde yönetime el koyuyorum!! Hadi başlıyoruz...

Öncelikle Spor.. hayatımda bedenimi yormadığımı fark ettim. Kendime kıyamıyor muyum nedir yani. Oysa Bir şey ne kadar çalışırsa o kadar sağlıklı olur. Bir eşya bile bir süre kaldığı yerde çürümeye başlıyor artık. Bedenimi yormayarak çürütüyorum aslında. Şu kalbimin biraz fazla atması lazım. Kaslarımın yorulması lazım daha fazla güçlenmesi için. Uzanmakla yatmakla bedenime iyi davranmıyorum. İnsan fıtratında hareket var.. O sebeple bugünden itibaren kilo vermek için daha güzel görünmek için değil sağlıklı olmak için kendimi daha iyi hissetmek için spor yapacağım. Yoksa birkaç yıl sonra babaanneler gibi ay bizim ay kolum ay bacağım diye ağlamaya başlayacağım. Kaslarım yorulsun ki güçlensin...

Leslie ile başlıyorum. İnşallah devamını getireceğim. Bunu bedenime borçluyum.

Yepyeni bir gün. Yeni bir sayfa. Of hep aynı satırlar demeyeceğim. Çünkü ben bir kitap okumuyorum. Yazıyorum. Kalem benim elime verildi. İstersem manasız şekiller çizer karalarim, istersem derin anlamlar içeren güzelliklerle donatirim. Hem yazar hem okuyucu olan ben "evet işte oldu..." Derim..

Hayatın, eğer yaşıyorsam hakkını vermeliyim. Bu nefesler verildiyse bana, bunu boşa tuketemem. Yoksa bunun hesabını nasıl veririm. Kalkmak, hareket etmek, düzeltmek , uretmek, bedenimi beynimi çalıştırmak benim yaşayan bir insan olduğumun en önemli göstergesi. Bir ölü olmadığımı kendime kanitlayacagim. Bir başkasına değil... Sadece kendime.

Öncelikle Spor.. hayatımda bedenimi yormadığımı fark ettim. Kendime kıyamıyor muyum nedir yani. Oysa Bir şey ne kadar çalışırsa o kadar sağlıklı olur. Bir eşya bile bir süre kaldığı yerde çürümeye başlıyor artık. Bedenimi yormayarak çürütüyorum aslında. Şu kalbimin biraz fazla atması lazım. Kaslarımın yorulması lazım daha fazla güçlenmesi için. Uzanmakla yatmakla bedenime iyi davranmıyorum. İnsan fıtratında hareket var.. O sebeple bugünden itibaren kilo vermek için daha güzel görünmek için değil sağlıklı olmak için kendimi daha iyi hissetmek için spor yapacağım. Yoksa birkaç yıl sonra babaanneler gibi ay bizim ay kolum ay bacağım diye ağlamaya başlayacağım. Kaslarım yorulsun ki güçlensin...

Leslie ile başlıyorum. İnşallah devamını getireceğim. Bunu bedenime borçluyum.
Youtubedaki yoga videolarını öneriyorum. düşüncelerinizi bedeninizde ve anda kalmaya zorluyor. çetin çetintaş öneririm.

Youtubedaki yoga videolarını öneriyorum. düşüncelerinizi bedeninizde ve anda kalmaya zorluyor. çetin çetintaş öneririm.
Teşekkür ederim öneriniz için. Daha önce görmüştüm videolarını. Ama ben anda kalma durumunu odaklı ve konsantre şekilde namaz kılarak ve tesbih çekerek çok güzel bir şekilde yapabildigimi gördüm. Hiç birşey yapamasam, bir süre sadece nefesime odaklanmam da çok iyi geliyor. Daha yolun başındayım çok fazla pratiğe ihtiyacım var tabiki ama bu şekilde zihnimin sakinlestigini çok rahat bir şekilde hissedebiliyorum.

Kendime yaptığım iyiliklerden ilki uzun zamandır zihnimi mesgul eden işi bugün icinde ertelemeden yapmak oldu. Bahaneler beynimizin enerjimizi koruma adına bize oynamış olduğu bir oyun. Tamam mübarek enerjiyi koruyorsun da zihinde dönüp dolastirarak daha çok enerji harcatiyorsun. En iyisi beden yorulsun, zihin rahatlasın...

Teşekkür ederim öneriniz için. Daha önce görmüştüm videolarını. Ama ben anda kalma durumunu odaklı ve konsantre şekilde namaz kılarak ve tesbih çekerek çok güzel bir şekilde yapabildigimi gördüm. Hiç birşey yapamasam, bir süre sadece nefesime odaklanmam da çok iyi geliyor. Daha yolun başındayım çok fazla pratiğe ihtiyacım var tabiki ama bu şekilde zihnimin sakinlestigini çok rahat bir şekilde hissedebiliyorum.
Yoga bedeni esnetmek ve çalıştırmakta harika bir pratiktir. Tabi siz daha iyisini bilirsiniz.

X