kendimi baştan yaratmak istiyorum

newlife_now

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
47
0
vazgeçtim bu konudan ama konuyu sil gibi bişey göremeyince mesajımı silmek zorunda kaldım.

Son düzenleme:
canım ben sende bu sorunları halldebilecek gücü ve cesareti hissettim..bence en büyük problemin kilo gör bak o kilolorı verdikce tüylenmen azalacak ( asırı kilo erkeklik horman salgılarını artırır ve tüylenme görülür)
Madem ki kilo vermek istiyorsun sporu elden bırakmayacaksın, inan tas gibi oluyor insan :) Tabi ki bu değişimlerin olabilmesi uzun bir süreç önce kendine inan ve güven sabrı elden bırakma zaten bizlerde sana burda elimizden geldiğince destek oluruz:1hug:
cilt lekelerinden sivilcelerinden bahsetmişsin YAPMAYACAĞIN ilk şeylerden biri her gördüğün tarifi cildine uygulamamak önce bir dr git cok güzel kremler var onlardan önerebilir
saçlara gelelim bende röfle + perma + stres yüzünden yoğun şekilde sac dökülmesi ile mücadele ettim
ampuller ve bazı yağ bakımları ile çok şükür atlattım sayılır bu sorunu sende sac bölümü ile ilgili topiclere bakabilirsin...
şimdilik söyleyeceklerim bunlara.s.

Lank diye kilo verirsen sarkar tabi, sporla birlikte vericeksin. Önce yüzündeki sivilcelerini ve yağlanma problemini hallet. İyi bir nemlendirici ve peeling al. Kaş kalemi al aralarını boya. Tek tek takılan takma kirpiklerden taktırabilirsin. Ben taktırmıştım kuaföre 20 gün gidiyor 20 tl falan tutuyor. En kolay sonuç verebilecek şeyleri yap önce ki azmin olan umudun yerine gelsin. Bir de çok göz önünde olan şeylerinin düzelmesi moralini daha da düzelticektir. Kararmaya ve kıla gelince limon işe yarıyor. İki aydır genital bölgeme ağdadan sonra sürüyorum kıllar azalsın diye, onun için işe yarayıp yaradığını söylemem ama rengi açıldı. Çok mutluyum o konuda yani. Batığı da azaltıyor baya. Çünkü limondan sonra tuzla ovuyorum. Tabi öyle bir acıyor ki :) Dayanması zor biraz ama dayandığına değiyor. Çatlaklar için yapılcak birşey yok ama kilo verince doğal olarak daha az görünecekler. Kilo vermen şart vericeksin de ben inanıyorum !! Popomda pütürcük demişsin :) Peeling peeling peeling...... Vücut peelingi şart. Ayrıca nemlendirmen gerekiyor. Göğüsler içinse masaj. Bu kadar tüy problemin var göğsün küçük sivilceler var bence hayıt tohumu al aktardan demle iç. Göğüslere masaj. Banyodan sonra soğuk su tut, yapamıyorsan buz masajı yap: Göğüs büyütme topiğine uğra bir ara :) 25 kilo versen ayakların 2 numara küçülür. Ter problemi de kilodan zaten.

bu kadar tüylenme hormon bozukluğudur bence acil doktora gitmen lazım sivilceler ve tüylenme için

1. si kendinden nefret etmeyi bırak ben bi sağlık probleminin olabileceğini düşünüyorum
kesinlikle endokrine gidip bu şikayetlerini anlat
sana testler yapıcaklar ve kilolarının, tüylenmenin, sivilcelerinin, çatlakların ve hatta o koyu koyu dediğin yerlerin bile sebebi bazı hastalıklardan olabilir
ben pkos düşünüyorum ama tabi regl durumun düzenli mi değil mi bilemiyorum
ayrıca kan şekerine de baktır ailende diabet var mı bilmiyorum ama
önce bi hormon kontrolünü yaptır ondan sonra kozmetik açıdan uğraşırsın ama
eğer hormonal problemlerin varsa sadece kendini yıpratırsın burda saçına başına bişiler yapcam derken

Tatlım ne güzel kendinle ilgili görüşlerini açıkça yazmışsın ama bazı kısımlarda da zalimce eleştirmişsin, gelelim benim görüşlerime, Hormonlar konusunda diger arkadaslara katılıyorum bahsettiğin kilonun, sivilcelerin , aşırı tüylenmenin tek sebebi hormonlar olabilir zaten doktora giderek bu sorunu hallettiğin anda düzenli beslenme ve spor ile direk kilo sivilce vb sorunlardan kurtulursun, gögüs sıkılaştırmak için bile yapabilecegin egzersizler var yeter ki saglıgın yerinde olsun, doktora görün lütfen kalan kısımları hepberaber toparlarız merake tme sen:)

pcos olabilirsin ve de kilondan dolayı sende metabolik sendrom olabilir.. büyük ihtimalle kıl tüy problemin bu yüzden.. öncelikle bi doktora görün.. endokrinoloji ve kadın doğum uzmanına git.. onlar tetkiklere göre tedavini düzenlerler.. ayrıca diyetisyene de yönlendirirler seni..
en azından boyun 1.65lerde filan bu iyi bişey yani kısa değilsin.. kilolarını verince çok güzel görünürsün..
cildindeki yağlanma için dermatolojiye görün..
hormonal problem varsa o halledilince lazer epilasyona filan gidip kıl tüy probleminden kurtulabilirsin..
çatlaklar herkeste var ve %100 geçmiyorlar maalesef ama dermaroller sisteminde etkili sonuçlar alınabileceğini söylemişti dermatoloji hocam..
ayak kokusunun sebebi terleyince çoğalan bakteriler sebebiyle olabilir, bunu da cilt doktoruna söyle..
kirpikler ve kaşlar için bakım yağları kullanabilirsin..
gözlüğü bırakıp lens alabilirsin..
kiloları da sporla birlikte verirsen hiçbir yerin sarkmaz merak etme...

mesleginde doktor yazıyor bu dogru mu?? cunku eger oyleyse aslında bu sorun olarak saydıgın ve sankı kadernmişcesine kabullendiğin tum maddelerin aslında yolunda gitmeyen herhangi kucuk buyuk seylerden ileri geldiğini dusunmen gerekır.ayak kokusunu nem ve havasızlıkta ureyen bakterilerden ıleri geldiğini ve bir sure ayaklarını temız tutup ıyı havalandırması olan bir ayakkabı sectgnde tamamen kurtulabılırsın.t bolgesi ve sivilceler için reklam olucak ama (net...) ile baslayan bir markanın kil içerikli 3 u (yıkama maske peelıng) birarada olan urununu siddetle tavsiye ederm.saclarını kollarında ve kalcanda olan o puturcuklerı asla tırnaklarınla yolma ya da kasıyıp koparma haftada en az iki kez peelıng lifiyle kese yap 2 haftaya yok olucak goruceksın.yuz seklını ve burnunu bılemıorum tabi ama sana yakısan bir sac modeliyle ınan daha ıyı hıssedersın.bacakların ve kalcanı ınceltmek için sırf bu bolgeleri inceltici egzersizler var onları arastır.ve temız ve deneyımlı bir yerde solaryuma girmenı onerırım hem gorunur kıl koklerı hem akne sorununu tedavi edici ozellikte olucaktır.SIMDILIK BU KADAR.BOL SANS

kesinlikle önce bir doktora gitmen gerekiyor ki tüylenme problemini hallet daha sonrada bence bir psikoloğa gitmelisin.kendinni baştan sona hatalı gibi anlatmışsın.kilo problemin varsa spor ve ddiyetle çözersin çok zor değil saç dökülmesine karşı şampuanlar var onlardan kullanırsın istersen kuaföre gidip değişik bir model saç kestirirsin kuoförle yüzüne uygun bir saça karar verirsiniz bunlar aşılmıyacak işeyler değil herkes çok mu dört dörtlük?kesinlikle iyi yönlerinde vardır.onları ortaya çıkarmayı öğrenmelisin.ilk önce sağlığın için şükret daha sonra bir uzmandan yardım al.hala değişmek istersen çokta zor değil.

yanii..evet kimse dört dötlük değil herkes uğraşıyo iyi görünebilmek için emeksiz olmuyo.malesef dikkat edip doktor kontrolü altına girmelisin..kendin de doktormuşsun bunları bilmen lazım aslında

herkes doktora git demiş. ben de düşünebildim bunu tabi ki. asıl sorun hormonlarımın gayet doğal olması. bi hormon bozukluğu olsaydı her şey tedavi edilebilir olurdu belki ama şu anda yapılabilecek bir şey yok. evet meslek kısmında yazan şey doğru. ama kendime aynada bakarken doktor olmam bişey değiştirmiyor. doktor da olsa kadın kadındır.

nekadarda guzel azmıstın aslında kımbılır neguzel cozumler bulmustur bı bakayım dedım
aradım taradım buldum konuyu
ama tamamen hayalkırıkıgına ugradım
eger burdan sıldıgın seylerı kafandan sılemedıysenkı hıc sanmıyorum sıldıgını career aramaya devam et
dogru soylemıssın doktor olmak yetmıyo
ama guzel bakımlı ıcı bos vasıfsız olmaktansa doktor olmayı tercıh ederdım
mademkı boyle zor bı meslegı hakettınz ve kendınızle yuzlesecek kadarda guzlusunuz onların hepsını cozebılırsınız
sıze ınanıyorum

nıyemı bende yıgınla yerımı begenmıyorum ama hala ıtıraf edemıyorum
emınım cokta guzel bı hatunsun ama onemlı olan senın aynaya baktıgında kendını guzel bulman
pes etme carelerını bul arkadasım
yolun acık olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…