Göz Makyajı Kendi göz bazınızı kendiniz yapın...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

suslupuslu

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2010
105
3
Arkadaşlar bildiğiniz gibi fardan önce göze sürülen baz hem farın rengini daha çok ortaya çıkarır hemde farın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Bu bazı kendinizde yapabilirsiniz :21: Bunun için gerekli olan malzemeler:
-herhangi bir marka yüz kremi( bu krem yapısal olarak yoğun olmalı cıvık bir kremle asla olma)
-teninize uygun renk fondoten (ve ya kapatıcıda olur)
-ışıltı istiyorsanız kullandığınız beyaz ışıltılı toz far
Gelelim nasıl kullanacağınıza; istediğiniz miktar yüz kremini (lütfen yoğun olsun!) bir kaba koyun sonra koyduğunuz kremin yarısından biraz daha fazla teninize uygun (ve ya daha açıkta olabilir) fondotenizi koyun sonra koyduğunuz fondotenin yarısı kadar ışıltılı (simli değil!) farı koyup homojen bir şekilde karıştırın ve ta taaamm :82: göz bazınız hazır :80: Yapmış olduğunuz bu baz cildinize uygun bir kremden oluştuğu içinse sizin için en uygun bazdır :KK66: Şunu da söyleyeyim fardan önce bu bazı sürünce farı uygulamadan önce biraz bekleyin ki baz kendini sabitlesin :KK12:

ne tesduf ben de kac gundur iyi bi goz bazi aryordum. dedigin gibi yapilisi internet videsunda gormustum ama yapmaya usenmistim:KK17:. tesekkurler canim simdi dedigin gibi yapicam. feci halde heves yaptim :KK53: ah biz yokmuyuz guzellik icin her sey yapiyoruz:97::KK51:

aynen tatlım ya güzellik uğruna yapamayacağımız şey yok :KK66: yapınca buraya yazmayı unutma memnun kalacakmısın ben çok memnunum 1 yıla yakındır böyle kullanıyorum :nazar:

bende görmüştüm arkonun yaglı kremini baz olarak kullanıldıgını bende merak edip denemiştim içine fondaten karıştırarak farlar gerçekten rengini cok güzel gösteriyo fakat kapatıcılık olmuyo yani benim göz kapagımın rengi tenime göre koyu o yüzden kapatıcı s<ürüyodum ama bazda sadece farlar güzel duruyo kapatıcılık yok ama yinede ara ara kullanıyorum

X