Kemoterapiye başlangıç

Arheznihas

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2023
19
14
26
Merhaba arkadaşlar yumurtalık kanseriyim evreleme cerrahisi oldum ve cuma günü kemoterapiye başlayacağım. Biraz korkuyorum neyle karşılaşacağımı bilmiyorum yaşım 25 bu yüzden çok etkilenmezsin diyorlar lütfen bilgilerinizi paylaşır mısınız? Nette çok korkutucu şeyler var (( Ve kemoterapi sonrası anne olur muyum 8 aylık evliyim ((

Anne olur musunuz o kısmı bilemiyorum inşallah olursunuz. Ama onkoloji servislerinde gencecik insanlar var gelip ilaçlarını alıp evlerine gidiyorlar. Elbet ilacına göre halsizlik vs olur doktorunuz bilgilendirmiştir o konuda ama yaşınız, bağışıklığınız, direncinin sebebiyle bence de daha kolay geçirirsiniz bu süreci. Çok çok geçmiş olsun

Şifalar diliyorum, hiç korkmayın. Midenizi koruyacak ilaçlar da ekleneceği için korktuğunuz gibi olmayacağını düşünüyor ve umuyorum. Vücut direncinizin yüksek olması söylendiği gibi tüm süreci daha kolay atlatmanızı sağlar. İnternetten kemoterapinin etkilerini okumayın çünkü o etkiler de çoğunlukla kişiye özgü. Belki hiç etkilemeyecek ya da hafif bir yan etkisi olur bunları başladığınızda göreceksiniz ama eskisine göre daha rahat geçtiğini söylemek isterim. Kalıcı şifanız olsun, temizlensin gitsin, anneliği o zaman düşünün. Şimdiden yormayın kendinizi.

Kemoterapi Alan herkes farkli sürecden geciyor. Netde okuyupda kendinizi stress sokmayin.
Acil sifalar diliyorum.

Çok geçmiş olsun. Ben de yumurtalık kanseri geçirdim ve kemoterapi gördüm.Hangi ilaçlar verilecek size bilginiz var mı? Belki farklı ilaçlar verilecektir diye sordum. Hangi aralıklarla verilecek? İnternetten okuduklarınız gerçeği yansıtmayabiliyor. Bazen gereksiz yere kaygılandırabiliyor. Yan etkiler ve bu yan etkilerin şiddeti kişiden kişiye göre değişiyor. Siz doktorunuzla konuşun.

Bende 26 yaşındayım . Pazartesi kemoterapiye başlayacağım bu süreç beni hem yan etkiler anlamında hem de çocuk sahibi olma konusunda çok korkutuyor . Eğer özelden yazarsanız konuşur bilgi paylaşımı yaparız en azından . Bide hep ileri yaşta görülüyor bizim durumumuz nadir diye düşünüyorum . Belki birbirimize moral veririz .

Canım süreç nasıl gidiyor nasılsın?

Geçmiş olsun, Allah şifa versin. Önceliğiniz sağlığınız olsun. Çocukla ilgili en sağlıklı bilgiyi doktorunuzdan alırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…