kemik eğriliği..??kemiğin kırılması=(yardım

subat_01

Oğluşunu bekleyen sabırsız anne
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2008
1.374
476
arkadaşlar benim ameliyat olmam gerekiyor sebep geniz eti şişmesi iç we dış kemik eğriliği..içte baloncul oluşumu filan warmş..kemiğimin kırılacağı söylendi daha önce bu şekilde ameliyat olan warmı??benim bir arkadaşımda da kemik eğriliği wardı o ameliyat oldu 1 haftada çıkarttılar şimdi burnu sper oldu ama bana aynı dktor yaza ol iyileşemezsin dedi bana yardımcı olurmusunuz her burun ameliyatı aynı şekildemi oluyor.birde burun ameliyatımı plastik cerrahının yapması gerekiyormuş ameliyat olan arkdşların doktorları hep plastik cerrahımıydı :S yardımcı olursanız çok sewinirim

Son düzenleme:
canım doktor adı değil nasıl olacağını sordum ben doktorum bellide ben ameliyattan korkuyorum kemik kırılması zormu :s

bende aynı dertten muzdarıbım burun kemıgım egrı ımıs :KK43: bende merak edıorum aynı sorulrı

Burun kemiğini neden illede plastik cerrah yapmalı onu anlayamadım. Kulak burun boğaz doktoruda yapabilir. Benimde burnumda eğrilik var, etler vs. Kulak burun boğaz doktoru yapacak ameliyatı. Kırmak dediğin öyle çat çut kırıp dökmek değil. Küçük darbeler ve kesiklerle yapıyorlar. Özellikle eğri burunlarda, kemik eğriliklerinde böyle olmak zorunda. Ameliyatına karar verdiysen bu sorularını doktoruna sor derim ben. Al bir kağıt eline sorularını tek tek yaz. Ben öyle yaptım, elimde kağıtla sordum sorularımı. Nasl yapacağını nasıl kırıp nasıl nerden kemik alacağını falan sordum. Bu soruyu en iyi doktorun yanıtlar. Burda olan kişilerde ameliyat sırasında uykuda :) herkes doktor ne dediyse onu biliyor. Birde burnun eski ve yeni halini.

canım bahseetiğin sorunları KBB doktoru da yapabilir ama estetik yani burun şeklini değiştirmeyi düşünüyorsan tabiki plastik cerraha yaptır derim.çünkü plastik cerrahlar bu işin uzmanı.Her plastik cerrah kulak burun boğazcının yaptığı ameliyatı yapabilir ama her kulak burun boğazcı plastik cerrahın yaptığı ameliyatı yapamayabilir.şeklinde değişiklik istiyorsan kesinlikle plastik cerrah düşün.beimde sağlık sorunum vardı.ben ameliyatımı plastik cerraha yaptırdım.sağlık sorunumu da düzeltti:))

çok kötü bir yönlendirme var burda bence bende burnumun şeklini yani estetik yaptırıyorum kulak burun boğaz doktoru, doktorum

ben3 ay önce ameliyat oldum.burnumda kemer vardı,açık rinoplasti yapıldı,yani eğri kemik alındı,korkulacak hiçbirsey yok.uyuyorsun ,uyanıyorsun ve hersey bitmiş :) sonrasında da hiçbir ağrı olmuyor. sadece yuzun sisiyor ve morarıyo,ama o da geçici.dediğim gibi hiç korkma ,bu ameliyatların ağrısı sızısı hiç yok

benim kbb doktorum sadece geniz eti alırım kemiğe girmem dedi arkadaşımdada kemer wardı aldılar 1 hafta sonra bitti çıkarttılar herşeyi az birşey şişliği kaldı ama hangi doktora gittiysem bana 2 ayda iyileşemezsin dediler we hepside yani kbb ciler plastik cerrahı dediler geniz etim war iç kemikte uç kemikte we dış kemikte eğrilik war.. benim arkadışmdada geniz eti wardı dediğim gibi ama o çabucak iyileşti onun olduğu doktorda aynı şeyi dedi senin 1 haftada çıkmaz dedi o yüzden sormak istedim :s

öncelikle icine sinen bir dr bulmanı tavsiye ederim.. verdigi cevaplarla seni tatmin edemeyen bir dr a ameliyat olursan bu problem yaratabilir..ic kemik dış kemik geniz eti ister bir tanesi olsun ister üc tanesi birden sen sonucda narkoz alaccaksın hic birsey hissetmiyceksin ki ..sol tarafımda icte kemik egriligim vardı nefes sorunu yaratıyordu o halledildi burun üstü kemer halledildi ucu halledildi bir haftada tamponlarım alcılarım alındı ..ameliyattan sonra hop diye iki günde iyi olmayı bekleyemeyiz sabır ve zaman gerekiyor toparlanmak icin cnm ..
simdiden gecmis olsun

aynı problem bende de var. barış beye sordum burnumda kemik eğriliği var kırılıcak mı diye. kırma kelimesi yanlış dedi. ufak kesiklerle yada çok küçük darbelerle yapıyoruz dedi. sanırım eskisi gibi değil. ama tabi doktor olmadığımız için işin tam tekniğini bilmiyoruz. hangi teknikle yapılırsa daha az morluk olur ya da hangi aletler kullanılırsa burnumuz daha güzel olur. sanırım bu noktada doktorunuza duyduğunuz güven geliyor. uzun süre araştırma yapmak lazım bence.

cnm ewet birkaç doktora birden gittim zten sordum ama hiçbiri net birşey demediki kemik eğriliğim war kesilerek iç kısım halledilecek doğru ama dış kemik için kırılma işlemi uygulanacak we alçın 1 haftada çıkmaz dediler benide tereddüte düşürdü çnkü normalde bile hassasken o durumda nasıl olacak bilmyiroum yaza görecez sizede yazarım olunca artık =/

cnm ewet birkaç doktora birden gittim zten sordum ama hiçbiri net birşey demediki kemik eğriliğim war kesilerek iç kısım halledilecek doğru ama dış kemik için kırılma işlemi uygulanacak we alçın 1 haftada çıkmaz dediler benide tereddüte düşürdü çnkü normalde bile hassasken o durumda nasıl olacak bilmyiroum yaza görecez sizede yazarım olunca artık =/

ben bugün akşam yakup avşarla görüşücem. kendisine sorarım bakalım senin sorunun için ayrı bir teknik kullanıyormuymuş. zaten yakup beyin kendine özel kullandığı aletler var.

eşim üç gün önce ameliyat oldu plastik cerrah ve Kulak burun boğaz doktoru beraber yaptılar. ıç ve dış burun kemiğini düzelttiler. Birgün hatanede kaldık, bugün tamponları aldırdık yüzünde fazla şişmedi gözlerinin orası biraz mor onlarda geçiyor ilk iki gün biraz ağrısı oldu şimdi baya iyi alçının çıkmasını bekliyoruz

X